Světla pro denní svícení

Řešení problémů elektroinstalace, schémata, návrhy na změny
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jurko
Smart ACE
Příspěvky: 1394
Registrován: úte 17 bře 2009, 11:40
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jurko »

midloch, na homologovane denne svietenie potrebujes staly prud!

Na to spinanie je tam predsa mala krabicka (riadiaca), ktora ovlada zapinanie podla obrysovych svetiel.

J.
smartcars.club
_F_A_C_E_B_O_O_K/ smart.slovensko web: smartcars.club

smart fortwo coupe 450 0,6 Red, smart fortwo coupe 451 0,8cdi Crystal White, smart forfour 453 Black to Yellow, smart crossblade original 0155
Uživatelský avatar
Druzeta
Site Admin
Příspěvky: 3939
Registrován: úte 11 pro 2007, 14:12
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Druzeta »

Potřebuje spínaný proud, přece když otočí klíčkem aby mu naskočila světla, když to zapojí na stálý tak mu budou svítit pořád. :roll:
midloch

Příspěvek od midloch »

No právě.Jsou 2 druhy denních světel.První mají automatické spínání-potřebují pouze trvalé+,kostru a parkovačky no a druhé potřebují to spínané+,kostru a parkovačky.
Teď to zrovna rozebírám,tak pokud to najdu-napíšu.
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2184
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Příspěvek od Winterwolf »

Projdi si ty velké pojistky ve skříňce ( tuším že to jsou 50) a tam najdeš spínané plus. Dělal jsem to tak u tatova Clia protože jsem koupil také ty bez chytrého modulu :twisted:

Obrázek


tudy se k nim dostaneš
midloch

Příspěvek od midloch »

Tak je to hotový.
Parkovačky mají bílohnědý drát uprostřed svorkovnice předního světla,zem je nejlepší ve sloupku u baterie v interiéru a spínané + jsem nakonec našel na drátu k autorádiu a nemusel jsem rozebírat pojistkovku.Vše svítí jak má.Práce na 1 odpoledne. :)
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Příspěvek od xlukas.cz »

ano, autoradio :idea:
ja to tam mam taky. omlouvam se ti, ze me to nedoslo. delal sem to uz pred nejakou dobou :oops:
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
Gio

Světla - denní svícení

Příspěvek od Gio »

podařilo se někomu najít vhodná světla na denní svícení místo mlhovek? dnes ráno jsem měřil díru na mlhovky v přední masce a má ca. 6,3 - 6,5 cm, standardní světla denního svícení minimálně 7cm, to znamená řezání do masky....a do toho se mi zatím moc nechce..... :twisted:

další varianta co mě napadla je náhrada klasických žárovek v mlhovkách za ledkové - (jasnější, vyšší svítivost) s odpovídajícím zapojením přes modul denního svícení.....i když v tomto případě si nejsem moc jistý efektem.

řešení které se mi moc líbí je tahokov a self-tuning.... :-) a la lukas.... :idea:
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2184
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Příspěvek od Winterwolf »

Gio

Příspěvek od Gio »

na ty uz jsem taky koukal....ale jestli je pravda, ze maji prumer 7cm, tak se do te diry nevejdou.....ta ma max 6,5cm, spis min.

mel jsi tam predtim mlhovky, nebo zaslepky???
Uživatelský avatar
Druzeta
Site Admin
Příspěvky: 3939
Registrován: úte 11 pro 2007, 14:12
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Druzeta »

Musíš je lehce utopit nebo zvětšit díru v masce.
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2184
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Příspěvek od Winterwolf »

měl jsem tam mlhovky a když se podíváš na tu fotku tak jsou pod maskou a ne v ní,ale a funkci to vliv nemá 8)
Gio

Příspěvek od Gio »

myslis na funkci rostlinare.....???

pokud jsou zkosene, tak by to melo fungovat.

a co si myslite o variante, nechat puvodni mlhovky, jen je pres modul denniho sviceni zapojit jako denni sviceni.

http://www.svetlomety.eu/svetlomety/esh ... viceni-12V
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2184
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Příspěvek od Winterwolf »

proč by ne,ale neřeší to nižší odběr za provozu vozu a hlavně jaka asi bude výdrž těch žárovek při neustálém blikání :?:

A ta výměna taky nic moc
kuher
Smart ACE
Příspěvky: 951
Registrován: čtv 09 črc 2009, 20:57
Bydliště: Č.Třebová

Příspěvek od kuher »

Gio píše:myslis na funkci rostlinare.....???

pokud jsou zkosene, tak by to melo fungovat.

a co si myslite o variante, nechat puvodni mlhovky, jen je pres modul denniho sviceni zapojit jako denni sviceni.

http://www.svetlomety.eu/svetlomety/esh ... viceni-12V
Nastává ale problém, že nemají patřičné označení denních světel. Navíc, ten modul Ti asi bude na nic, protože by asi neřešil přepínání světel. :roll:
Neřešte, co tu už vyřešil Jurko a já jsem s tím spokojený na výsost. :)
Fortwo 0,8 cdi 2002
Gio

Příspěvek od Gio »

zkusil bych do tech svetel dat misto zarovek diody - prodavaji se takove nahrazky zarovek s diodami, maji klasickou patici jako standardni zarovka, otazka je, jak to bude se svitivosti....ale minimalne to resi problematiku spotreby.

podle me prepinac resi i problematiku prepinani svetel, pri zapnutem klicku svetla sviti, sterace stiraji a klakson troubi.....a pri zapnuti potkavacich svetel svetla zhasnou....od toho tam ten prepinac je....ci?

no, zkusim o vikendu....kdyztak prijdu o 400Ck.
Odpovědět