Závada klíče

Řešení problémů elektroinstalace, schémata, návrhy na změny
Odpovědět
Uživatelský avatar
STAS1
Smart ACE
Příspěvky: 707
Registrován: stř 25 črc 2007, 12:20
Bydliště: Kyjov, Jižní Morava

Příspěvek od STAS1 »

S tím klíčem je to tak, že čip obsahuje i imobilizer.

Pokud vypneš motor a pak nevytáhneš klíč z auta a nezamkneš, po nějaké době se to zablokuje.
Chce to jen po zapnutí zapalování opět vrátit zpět klíč do 0 zmáčknout tlačítko zamykání - pípne to a pak už vše funguje normálně - aspoň by mělo.
Taky jsem to zpočátku nechápal, ale zvykneš si.... :wink:
Smart For Two 0,6 benzin r.v.2000 - bohužel po smrti :?
petersonix

Příspěvek od petersonix »

DYK77 píše:Nemám radu , ale tip. Když bude nejhůře, tak jestli umíš německy, zkus zavolat do nějakého Smart Centra v Německu. S kýmkoliv jsem se bavil, tak zkušenost je taková, že tam je lepší přístup i odbornost a kolikrát i za méně peněz.
Díky moc za tip, ale němčina je pro mě problém jako s klíčem...nechápu to :lol: ..k tomu ta cesta kvůli klíči :?
petersonix

Příspěvek od petersonix »

STAS1 píše:S tím klíčem je to tak, že čip obsahuje i imobilizer.

Pokud vypneš motor a pak nevytáhneš klíč z auta a nezamkneš, po nějaké době se to zablokuje.
Chce to jen po zapnutí zapalování opět vrátit zpět klíč do 0 zmáčknout tlačítko zamykání - pípne to a pak už vše funguje normálně - aspoň by mělo.
Taky jsem to zpočátku nechápal, ale zvykneš si.... :wink:
JJ, díky, tohle znám a taky si dlouho zvykal :wink: , ale tohle bude asi o něčem jiným ne? když s tím pak už nikdo nehne a musej ten klíč překodovat.. :roll: .
petersonix

Příspěvek od petersonix »

ještě se zeptám šel by tam nakodovat ,,obyč.klíč´´, třeba co prodává MISTER MINT např. v Hypernově?stojí cca 600 a je v něm i to immo, s dálkou netušim..?
Uživatelský avatar
Pajik
Smart ACE
Příspěvky: 1156
Registrován: sob 30 čer 2007, 20:55
Bydliště: Lysá nad Labem

Příspěvek od Pajik »

petersonix píše:ještě se zeptám šel by tam nakodovat ,,obyč.klíč´´, třeba co prodává MISTER MINT např. v Hypernově?stojí cca 600 a je v něm i to immo, s dálkou netušim..?
To fakt vypada, ze ten klic je vadnej a zapomina kod. Jedine koupit novej v nemecku bud i s nakodovanim, nebo nechat nakodovat tady u tech expertu...
O--O 0.8CDi 2000 - Protitanková střela schopná opětovat palbu
Beulingo Multispace 2.0HDi 2005 - Polabský offroad
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Pokud má jen jeden klíč, tak je to stejně na nic a je lepší ten druhý koupit. Mě jak se vybila baterie v tom jednom a zapoměl kód, tak jsem díky tomu druhému mohl zajet do servisu.
Nehledě na to, že když jedeme s Kimby někam daleko , tak máme každý jeden klíč, kdyby jej někdo z nás ztratil.
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
Robin
Smart ACE
Příspěvky: 518
Registrován: úte 21 říj 2008, 10:30
Bydliště: Praha

Příspěvek od Robin »

nakódovat klíč neni problém, dá se to udělat v DAS diagnostice. akorát je potřeba klíč - myšleno softwarovej klíč od mercedesu, což je oficiálně něco kolem 170 EUR, pokud se nepletu. nicméně dá se sehnat pochopitelně za jiný peníze.
2012 Fortwo / benzin
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

170EUR ? Mě ho přehráli za pár stovek
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
Robin
Smart ACE
Příspěvky: 518
Registrován: úte 21 říj 2008, 10:30
Bydliště: Praha

Příspěvek od Robin »

k nakódování novýho klíče si musíš vyžádat TAN kód. A ten stojí 170EUR. Pokud má někdo generátor TAN klíčů anebo pracuje v Mercedesu (takže má generátor), tak se to dá udělat i zadarmo pochopitelně.
2012 Fortwo / benzin
Uživatelský avatar
Chorche
Smart ACE
Příspěvky: 1057
Registrován: úte 18 bře 2008, 17:14
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chorche »

Tak už problém potkal i naše pidivozítko. Včera Andy před prací vodmkla, dojela domu, zaparkovala a už nezamkla. Dálkový vovládání nereaguje. Tim pádem se zamk immo a nejde už ani nastartovat. A protože máme jen jeden klíč, nejsem schopnej zjistit, jestli je problém v klíči nebo v přijímači v autě. Baterky v klíči sem změřil a sou OK, maj 3,3V. Prohlíd sem i pojisky v autě jestli neni v háji náká vot dálky, ale sou v pohodě.
Tak co teď? Bez auta mi asi klíček nigdo neskontroluje a neudělá co ? Takže vottahofka na CHodof ? :evil:
Defynytyvně bez Smartu.
Toyota 4runner 1. Gen
a 2 malý ségry Toyoty RAV4 1. a 2. Gen
Uživatelský avatar
Robin
Smart ACE
Příspěvky: 518
Registrován: úte 21 říj 2008, 10:30
Bydliště: Praha

Příspěvek od Robin »

S klíčem by měl umět pomoct Chrobák. Má diagnostiku a známýho u Mercedesa v německu, takže TAN kód má "zadarmo." (Bohužel jenom na klíče). Jak si účtuje práci na diagnostice nevim, ale standard bejvá 300,- u neautorizovanejch servisů, pokud se nepletu. Nicméně zavolej mu a dozvíš se víc.
2012 Fortwo / benzin
Uživatelský avatar
Chorche
Smart ACE
Příspěvky: 1057
Registrován: úte 18 bře 2008, 17:14
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chorche »

OK, zavolam mu v pondělí teda. Vim že sem ho kdysi scháněl a furt sem se mu nemoch dovolat a taxem na něj rezignoval. Ale třeba už founy bere :lol: Bylo by to fajn, nemuset to vozit někam na plaáku. Už jenom proto, že ta zařazená spátečka bez nastartování nevyskočí... A zjistil sem že nemáme ani voko na tahání :lol:
Ještě sem tu zahlíd nějakou hlášku o Dukelskejch hrdinů 4 v souvislosti s klíčema. To je co ?
Defynytyvně bez Smartu.
Toyota 4runner 1. Gen
a 2 malý ségry Toyoty RAV4 1. a 2. Gen
hoboj
Smart ACE
Příspěvky: 652
Registrován: úte 05 kvě 2009, 15:53
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvek od hoboj »

K nakodovani musi byt "cele" auto nebo staci klic a prijmac co je pod rucni brzdou? Naskakuje mi husi kuze kdyz si uvedomim ze bych musel nechat odvezt auto na podvalu do Prahy.
ForTwo 450/2003 - 700ccm /Benzin + LPG / hlavne zimni provoz
ForTwo 453/2015 - 999ccm /Benzin (prozatim :) :) )
Kali
Příspěvky: 48
Registrován: pon 09 říj 2006, 05:51
Bydliště: Praha/Charvátce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kali »

K nakódování klíčů je potřeba i auto + oba klíče(pokud máte oba dva).
Uživatelský avatar
Chorche
Smart ACE
Příspěvky: 1057
Registrován: úte 18 bře 2008, 17:14
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chorche »

Gde presne pod rucni brzdou je ten prijimac? Skusim na nej mrknout
Defynytyvně bez Smartu.
Toyota 4runner 1. Gen
a 2 malý ségry Toyoty RAV4 1. a 2. Gen
Odpovědět