Stránka 1 z 4

Originál filtr versus adapter a filtr klasický

Napsal: čtv 01 led 2009, 20:26
od usama
Milí Smaráci.
Také jsem si zpočátku myslel že přece originál filtr musí být lepší než klasika s adaptérem ale pak jsem se bavil u nás v TZ s odborníkama na motory a filtraci jako takovou a bylo mi řečeno že rozhodně má lepší filtrační schopnosti filtr který se používá dnes u všech aut než ta malinká vložka originá a dokonce si člověk muže sam zvolit či tam dá filtr malý střední nebo větší, tolik od odborníku na motory a filtraci jako takovou.
Určitě to svede každý soustružník ale problém bude spíše hliniková
kulatina takového průměru

Napsal: pát 02 led 2009, 00:36
od xlukas.cz
jak to?
hlinikove tyce se snad delaji i v prumeru 200 a tobe bude stacit i 100 (150)

Napsal: pát 02 led 2009, 20:58
od valy 46
přesne tak u nas v Děčíně je přímo prodejna s takovou kulatinou ruzných pruměru 8)

Napsal: pát 02 led 2009, 21:01
od valy 46

Re: Originál filtr versus adapter a filtr klasický

Napsal: ned 04 led 2009, 09:08
od DYK77
usama píše:...bylo mi řečeno že rozhodně má lepší filtrační schopnosti filtr který se používá dnes u všech aut než ta malinká vložka originá a dokonce si člověk muže sam zvolit či tam dá filtr malý střední nebo větší, tolik od odborníku na motory a filtraci jako takovou.
Tak k těm lepším filtračním schopnostem se přikláním i já , ale úplně z jiného důvodu , a to proto, že větší filtr = větší plocha filtrační vložky = lepší průchodnost oleje a delší životnost.
Smartí filtřík vyrábějí značky jako Mann, UFI, Fram, Champion ... atd , které dělají celou škálu jiných filtrů a nemyslím si že by právě na smartí filtační vložce nějak šetřili. Naopak, vidím to tak, že mají jeden druh filtračního materiálu, většinou papír a z toho sekaj jednu vložku za druhou na vozy hodně i méně rozšířené.

Neví někdo jestli i používání filtrační vložky má tu vymoženost jako běžný plechový filtr a tou je obtokový ventil v případě nepropustnosti filtračního "papíru"?

Kdyby do toho někdo šel, např. tady http://www.berlin-tuning.com/%C3%83%E2% ... p-358.html
Tak bych se snad i přidal a podělil se o poštovné

Obrázek

Napsal: ned 04 led 2009, 09:24
od DYK77

Napsal: úte 06 led 2009, 21:45
od valy 46
zkusím se zeptat v Dráždanech ve smart centru jestli to tam maj popř.to objednat.

Napsal: úte 06 led 2009, 21:49
od DYK77
Hlavně také za kolik 8E

Napsal: úte 06 led 2009, 21:51
od valy 46
jasny :P

Napsal: úte 06 led 2009, 21:59
od Druzeta
Kdyby byl nějaký počet zájemců tak by se to nechalo vyrobit.

Napsal: úte 06 led 2009, 22:08
od DYK77
1. zájemce DYK77 :-)
2. ...
3. ...
4. ...

Napsal: úte 06 led 2009, 22:13
od Druzeta
DYK77 píše:1. zájemce DYK77 :-)
2. ...
3. ...
4. ...
Já bych si to taky dal

Napsal: úte 06 led 2009, 22:19
od DYK77
Druzeta píše: 1. zájemce DYK77 :-)
2. zájemce Druzeta
3. ...
4. ...
Druzeta píše:Já bych si to taky dal
Ale muselo by to být pěkný, funkční a za rozumnou ... čehož bych se nebál , pokud to necháš udělat Ty 8E

Napsal: čtv 08 led 2009, 21:16
od bajza
Já musim mít taky všechno :D

Napsal: pát 09 led 2009, 02:10
od DYK77
:)