Potřebuji radu k otáčkoměru

Řešení problémů elektroinstalace, schémata, návrhy na změny
Uživatelský avatar
mat00
Příspěvky: 259
Registrován: čtv 03 dub 2008, 22:13
Bydliště: Školská 14,Svätý Peter, 946 57,Slovensko

Příspěvek od mat00 »

Nechcem tu šíri falošné informácie, ale niečo podobné, mi robil Smart tiež. Menil som v otáčkomery žiarovky a ručičku som pri skladaní buď príliš zatlačil alebo až ve¾mi málo a skákala hore dole(obidva prípady sa mi stali :D ). Tak ešte toto by Ste mohli skúsi, aj keď je to len banalita, ale niekedy sú príčinou aj takéto banálne "závady"
Smart Fortwo Pure 2001 Cdi 114000 km ALU Rial Le Mans 15” - 145/55, 175/50
Smart Fortwo Pulse 2005 Cdi 40000 km ALU Coreline 15” - 175/55, 195/50 + karbónová kapota
Neuveritelné čo tie malé autíčka dokážu:D
80% mozgu tvorí kvapalina. Bohužia¾ u niektorých brzdová :D!!!
Uživatelský avatar
Dejvaval
Příspěvky: 365
Registrován: pát 20 kvě 2011, 21:59
Bydliště: Mělník-Vehlovice / Praha-Radotin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dejvaval »

....mam rad banality, hlavne kdyz uz je nekdo resil a neboji se o ne podelit :D
Jdu na to a dam vedet jak jsem dopadl.

Diky
Smart ForTwo 600ccm 40kW rv.1999 černobílý, 1.GO motoru ve 148.000km
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic.php?t=3386
Uživatelský avatar
Dejvaval
Příspěvky: 365
Registrován: pát 20 kvě 2011, 21:59
Bydliště: Mělník-Vehlovice / Praha-Radotin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dejvaval »

Tak na nic zasadniho jsem neprisel, pri rozebirani jsem nedokazal stahnout rucicku, takze jsem se na to radsi vybodnul. Prisel jsem pouze na to, ze rucicka neni pres zadnou pruzinku, ktera by ji vracela, ale ve spod bude pouze nejaky jednoduchy krokovy motorek. Prekvapilo me ze otackomer nema vestaveny reset. Prvotní signal, ktery rucicku pri zapnuti zapalovani, posune do nuly. Jednoduse tam kam ji rukou posunu, tam zustane a po nastartovani ukazuje treba volnobeh ve 4tis. ...divny :?
Takze jak jsem psal, rucicku jsem vratil do nuly a otackomer secvaknul dohromady a vybodnul se na to. Reseni bude asi jiny otackomer, pokud nebude mit nekdo jiny napad.
Aspon jsem si vymenil nejake zarovicky v podsviceni ovladacu a palubky. Takze to nebyla zas tak promarnena akce :)
Smart ForTwo 600ccm 40kW rv.1999 černobílý, 1.GO motoru ve 148.000km
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic.php?t=3386
Uživatelský avatar
armani
Příspěvky: 215
Registrován: pon 27 srp 2007, 22:27
Bydliště: Trencín

Příspěvek od armani »

Dnes sa mi zbláznil otáčkomer. pri jednom rozjazde som viac pridal, ručička vyšla do žltého pola, potom sa pohybovala od 3 do konca stupnice. Na ďalšej križovatke sa na vo¾nobehu ručička zastavila na 3 000 a tam drží pozíciu na vo¾nobehu. Teda celý rozsah sa posunul. Otáčky motora sú pritom pod¾a sluchu normálne. V čom môže by problém?
Igor, Trencín
Smart Fortwo MC 01, 599cm3, benzín, výbava pure, r.v. 2002, farba: cierna, stav km k 10.11.2016: 90 105 km
Uživatelský avatar
Dejvaval
Příspěvky: 365
Registrován: pát 20 kvě 2011, 21:59
Bydliště: Mělník-Vehlovice / Praha-Radotin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dejvaval »

Bohuzel je to asi vadny otackomer. Me se to casem opravilo samo. Obcas mam volnobeh na 0 a vse je posunuto o 1-2tis ot. mene.
Ale zas tak casto uz to neni, kdyby ano, uz bych si koupil jiny. Zatim je to unosne.
Smart ForTwo 600ccm 40kW rv.1999 černobílý, 1.GO motoru ve 148.000km
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic.php?t=3386
JUDr.Zdeněk Heřman
Příspěvky: 2
Registrován: pon 11 čer 2012, 11:12
Bydliště: Domažlice

Příspěvek od JUDr.Zdeněk Heřman »

Řeším již několik měsíců otáčkoměr v mém Smartu.Koupil jsem i nový na doporučení a po zapojení opět neukazuje.Měl jsem tady i člověka z diagnostikou kde nastavil různé funkce kde mu ukázalo že je otáčkoměr aktivní a zapojený.Ale bohužel nefunguje jenom při nastartování se pohne.Poraďte jestli s tím máte nějakou zkušenost.
Odpovědět