Kolik oleje do Smartu MC01 benzín, 40kW, r. v. 2000 ?

Řešení problémů s motorem
Odpovědět
tomasmedek

Kolik oleje do Smartu MC01 benzín, 40kW, r. v. 2000 ?

Příspěvek od tomasmedek »

Poradte mi, prosím. Kolik je správné množství oleje do Smartu MC01 benzín, 40kW, r. v. 2000? Nemám bohužel příručku.

Díky,

TM
dodo555
Smart ACE
Příspěvky: 723
Registrován: stř 12 lis 2008, 14:36
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od dodo555 »

smart passion 52kW 2007
smart passion 52kW 2008
smart ebike
Uživatelský avatar
David0600
Smart ACE
Příspěvky: 7764
Registrován: úte 07 bře 2006, 07:43
Bydliště: Velké Popovice

Příspěvek od David0600 »

3,2l
nemám rád tdičkáře, protože moje tédéíčko 5l při 200km/h nežere a stejně benzín je benzín i když někdy tu naftu mám rád přece jenom čtyř litrovej benzín má víc chutě než dvoulitrovej commonrail
tomasmedek

Příspěvek od tomasmedek »

Děkuju vám za odpovědi. Můj smart má najeto lehce přes 160.000. Něco před 100.000 byla GO motoru, ale ne turba. Všechno bylo OK až do minulého týdne, kdy jsem nechal vyměnit olej. Od té doby po delším stání (přes noc) se po nastartování vyvalí modrý kouř - evidentně se spaluje olej.

Tak se pídím po příčině. Bál jsem se, jestli mi ho tam v servisu nenalili moc - proto jsem chtěl vědět to množství.

Auto ale normálně jede (zatím). Tak nevím zda hledat servis a řešit to, nebo prostě počkat, až to klekne...
Uživatelský avatar
Druzeta
Site Admin
Příspěvky: 3939
Registrován: úte 11 pro 2007, 14:12
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Druzeta »

Vždy se můžeš podívat na měrce kolik máš oleje.
tomasmedek

Příspěvek od tomasmedek »

Vyndám měrku, otřu. Strčím do motoru, vyndám a je celá zas*aná od oleje. Tak ji znovu otřu, strčím dovnitř a zase je celá od oleje. Takhle asi 10x až mě to přestane bavit... Tak jsem právě pojal podezření, jestli ho není příliš.
Uživatelský avatar
Druzeta
Site Admin
Příspěvky: 3939
Registrován: úte 11 pro 2007, 14:12
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Druzeta »

Tak to je divný,já myslel že jsi to neměřil,zkus se stavit v lékárně mají tam takové veliké injekční stříkačky na 200ml a nasaď na to hadičku a zkus to přes měrku odsát a znova změřit.Ta stříkačka vypadá jako klasická akorát je veliká asi 20cm.
tomasmedek

Příspěvek od tomasmedek »

No, divný to je. A navíc ten olej je takovej divnej, nevím jak to popsat. Jakoby to byly 2 nesmíchaný oleje - průhlednej a černej.
dodo555
Smart ACE
Příspěvky: 723
Registrován: stř 12 lis 2008, 14:36
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od dodo555 »

to vyzera ze tam mas vela oleja a este ten olej moze mat aj mensiu viskozitu aku ma mat zvlast ak ma motor tolko km.
Hlavne s tym nejazdi a rychlo ho odober.
Kde ti to menili?
smart passion 52kW 2007
smart passion 52kW 2008
smart ebike
tomasmedek

Příspěvek od tomasmedek »

Spie servis, Vinohradská ulice, Praha.

Já s tím už trochu jezdil. Tak 50km...
dodo555
Smart ACE
Příspěvky: 723
Registrován: stř 12 lis 2008, 14:36
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od dodo555 »

tak ho odober ako ti radil druzeta aby bol medzi ryskami a sleduj ci je vsetko OK, ak si to moc nevytacal tak by sa nemuselo nic stat.

aky olej si tam dal, aka viskozita?
smart passion 52kW 2007
smart passion 52kW 2008
smart ebike
tomasmedek

Příspěvek od tomasmedek »

Upřímně řečeno nevím. Dál jsem to do servisu a prostě jim věřím, že vědí, co dělají. Vím jen, že je to Castrol, viskozitu nevím, možná to vyčtu z faktury. Juknu do ní.
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

tomasmedek píše:...Jakoby to byly 2 nesmíchaný oleje - průhlednej a černej.
To vypadá, že se moc nesnažili odsát starý olej a ještě ho tam dost zbylo. Problém s odsáváním při výměně oleje jsem vyřešil jako někteří další , prostě úpravou vany... http://www.smart-club.cz/phpBB3/viewtop ... light=vana
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
tomasmedek

Příspěvek od tomasmedek »

Ano, to zní logicky. Určitě to špatně odsáli, ale pak tam nalili podle návodu 3,2 litru - což je přes čáru, protože tam něco zbylo. Ach jo, takže 2.000 korun v nenávratnu...
Panter

Příspěvek od Panter »

no a to se modli aby se nic v motoru nestalo, vetsinou pri preliti oleje a naslednem nastartovani dojde k protlaceni oleje pres guferka ventilu, coz je pak na kompletni repas zdvihatek... (nechci strasit)
Odpovědět