Prasklý plast

Šasí, tridion, panely, střecha, ...
muzor

Prasklý plast

Příspěvek od muzor »

Zdravím,
dneska se mi stala taková nepříjemnost, parkoval sem, pak přijdu k autu, spěchám, tak si hodím věci dovnitř a jedu, doma vytahu ještě něco z kufru a všimnu si že mám praskel zadní nárazník a jestě otisklej rámeček od značky. Když jsem odjížděl z toho místa, tak za mnou byly tak dvě místa volny a nikde nikdo, bohužel sem to zjistil až doma. Nemáte někdo radu jak to pořešit, aby mě to stálo co nejmíň??? :roll:
Ptal sem se už chlapíka, kterej by byl schopnej to svařit, ael říkal, že mi to tak za 500 svaří, ale bude tam vidět ta vypálená barva a když to nechám přestříkat, tak si vemou tak 2500 až 3000 bez papiru.
Uživatelský avatar
Jirka
Příspěvky: 81
Registrován: stř 23 srp 2006, 23:13
Bydliště: Hostomice okr.Teplice

Příspěvek od Jirka »

Existuje kovová / měděná / síka s oky o velikosti cca 1mm,ta se přiloží na prasklé místo a zataví se pájkou.Síka vede dobře teplo a zataví se do plastu který sítem proteče.Měl jsem prasklí plast ve předu a tímto způsobem jsem prasklinu opravil.Pájku jsem použil na letování okapů o výkonu 350W a lak neporušil,musí se nato s citem.Tímto způsobem v servisech opravují plastové nárazníky.Prasklina,ale zůstává,případně překytovat a přelakovat.
SMART - CITY-COUPE 599ccm/33kW/45HP
Dawe
Smart ACE
Příspěvky: 817
Registrován: úte 16 led 2007, 21:39
Bydliště: Ostrava - Šenov

Příspěvek od Dawe »

posli nam fotku prasklinky pak ti muzem poradit
nekdy se oplati svarit nekdy ne
For Two Pasion 07 (Mimi) 1.11.2008 najeto 1750 km
Uživatelský avatar
Jirka
Příspěvky: 81
Registrován: stř 23 srp 2006, 23:13
Bydliště: Hostomice okr.Teplice

Příspěvek od Jirka »

Možno též zezadu přelaminovat.
SMART - CITY-COUPE 599ccm/33kW/45HP
muzor

Příspěvek od muzor »

tady jsou fotky
Obrázek
By muzor, shot with N78 at 2009-02-18
Obrázek
By muzor, shot with N78 at 2009-02-18
Obrázek
By muzor, shot with N78 at 2009-02-18

je to foceny telefonem a auto je špinavé, tak sry za kvalitu :)
Uživatelský avatar
Druzeta
Site Admin
Příspěvky: 3939
Registrován: úte 11 pro 2007, 14:12
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Druzeta »

Svařit to půjde,ale barva se tam určitě opálí,když to podlepíš ze spodu tak zvenčí ta prasklina stejně bude vidět,když to budeš lakovat tak je problém namíchat u Smarta stejný odstín a stříbrná barva se vůbec špatně trefuje,aby to nebylo vidět tak by se musel stříkat celý zadek,oba blatníky,čelo a víko.To by stálo cca 4.000,-Kč.Pokuď by se stříkal jenom jeden blatník tak to bude stoprocentně vidět,že ten druhý je jiný.Nejjednodušší by bylo to zakamuflovat nějakou samolepkou.
muzor

Příspěvek od muzor »

o té samolepce sem taky přemýšlel, že bych to třeba nechal prozatím svařit, hodil na to nějakou pěknou samolepku a časem to třeba nechal stříknou
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Samolepka nebude vypadat pěkně :roll:
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Dawe
Smart ACE
Příspěvky: 817
Registrován: úte 16 led 2007, 21:39
Bydliště: Ostrava - Šenov

Příspěvek od Dawe »

Svarit to pujde. Jakmile do tebe, nebo ty do neceho drbnes, tak ti to praskne znova a ve stejnem miste. Lakovat ti to staci treba jen blatnik a celo do rozstriku
For Two Pasion 07 (Mimi) 1.11.2008 najeto 1750 km
muzor

Příspěvek od muzor »

teď sem zaslechl, že tu máme nějakou firmičku, která je schopná udělat barvu podle techničáku a dát to třeba jen do spreje, myslíte že někde zjistím kod barvy???
Dawe
Smart ACE
Příspěvky: 817
Registrován: úte 16 led 2007, 21:39
Bydliště: Ostrava - Šenov

Příspěvek od Dawe »

Tohle ti udelaji snad vsichni co michaji barvy.
Jenze je problem, mas stribrnou a ta je pokazde jina i kdyz mas kod barvy.
Zalezi pry i na tom, jakymi pohyby (smery) tu barvu nanasis.
Spreje se vyvaruj, akorat na tom budes mit flek,
metaliza je lakovana, takze to budes mit matne a kdyby jsi ji chtel prelakovat bezbarvym lakem,
tak musis pouzit redidlo na rozstriky.
Kdyz to nechas udelat v lakovne tak to bude lepsi vysledek.
Nehlede na to, ze namichani spreje stoji okolo 400 v prumeru,
lak musi byt jeste s tuzidlem, to je dalsich 400 a rozstrikove redidlo 400,
nejaky tmel, plnic ,smirky atd. Nehlede na ten prach co se ti tam nalepi.

jinak cislo kod barvy zjistis u smartu v datakarte v mercedesu na aute nikde psane neni.
For Two Pasion 07 (Mimi) 1.11.2008 najeto 1750 km
dodo555
Smart ACE
Příspěvky: 723
Registrován: stř 12 lis 2008, 14:36
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od dodo555 »

kod farby najdes na nalepke vzadu pri motore.

http://www.evilution.co.uk/index.php?id=635



A tiez by som to nechal radsej pre lakyrnika, porozmyslaj este o tom ci nekupit nove diely lebo ako pisal Dawe spravis to, das nejake peniaze za lepenie a lak, niekto do teba tukne a je to tam kde to bolo, myslim ze ten blatnik stoji okolo 60 -70€ a zadny plast asi podobne.
smart passion 52kW 2007
smart passion 52kW 2008
smart ebike
muzor

Příspěvek od muzor »

teďka jsem psal na www.smart-dily.cz a chlápík mi odepsal, že za blatník bych dal tak 1000Kč a za ten střední díl tak 800Kč, prej se ještě podívá a možná by to našel i v té mé barvě a cena by byla o 800 víc na každej díl
Dawe
Smart ACE
Příspěvky: 817
Registrován: úte 16 led 2007, 21:39
Bydliště: Ostrava - Šenov

Příspěvek od Dawe »

muzor píše:teďka jsem psal na www.smart-dily.cz a chlápík mi odepsal, že za blatník bych dal tak 1000Kč a za ten střední díl tak 800Kč, prej se ještě podívá a možná by to našel i v té mé barvě a cena by byla o 800 víc na každej díl

docela humus
kdyby si nechtel primo stribrnou tak ti ji za 1800
a ted kdyz vi co chces tak si priplat 1600
For Two Pasion 07 (Mimi) 1.11.2008 najeto 1750 km
Uživatelský avatar
Druzeta
Site Admin
Příspěvky: 3939
Registrován: úte 11 pro 2007, 14:12
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Druzeta »

Taky se mě to nezdálo že když chceš třeba červený a on by ti dal stříbrný tak to je za 1800,-Kč a když řekneš že chceš stříbrný tak +1600,-Kč,to je docela hustý.
Odpovědět