Mráz a zámky dveří

Šasí, tridion, panely, střecha, ...
lmt

Příspěvek od lmt »

no zamky som nikdy nemazal ani na skode 105, a ani tesnenia a zila veeela rokov ....do servisov nechodim vsetko si robim sam..ale ked tam mam nemrznucu zmes v chladici cely rok a hladina mi neklesa asi ju netreba velmi kontrolovat.....co sa tyka tesneni...tiez si nemyslim ze ich treba osetrovat, lebo plasty su uz uplne ine ako v minulosti a bez osetrenia preziju aj krute mrazy...

Samozrejme je to moj nazor :-)
Uživatelský avatar
Druzeta
Site Admin
Příspěvky: 3939
Registrován: úte 11 pro 2007, 14:12
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Druzeta »

Panter píše:
lmt píše:no neviem ja asi zijem v inej dobe, ale ako sa auto pripravuje na zimu okrem vymeny obutia a mozno nejakeho vosku?? lebo na mercedese nic ine nerobim?
asi zijes v jine dobe, protoze pred zimou se normalne mazou zamky a tesneni dveri(gumove), kontroluje nemrzka, brzdovka atd. TO JE NORMALNI.
Pokud to za tebe delaj v servise (Meda) tak prosim... ale co si neudelas sam to nemas....
Já teda taky nikdy zámky nemažu,tesnění dveří jsem taky nemazal,chladící kapalina je přece nemrznoucí i v létě tak nevidím důvod s ní něco dělat před zimou,brzdová kapalina-to mě teda taky nenapadá žádná spojitost se zimou.
Před zimou akorát výměna gum za zimní,zimní směs do ostřikovačů a dobít baterii,nic jiného mě teda nenapadá a že zamrzne mechanismus ve dveřích,tak to se nedá předvídat,to bys taky mohl třeba před zimou namazat preventivně třeba motorek na stěrače aby náhodou nezamrzl.
Uživatelský avatar
David0600
Smart ACE
Příspěvky: 7764
Registrován: úte 07 bře 2006, 07:43
Bydliště: Velké Popovice

Příspěvek od David0600 »

já jezdim i v létě s nemrznoucí směsí v ostřikovačích takže příprava na zimu jsou pouze zimáky nic víc
nemám rád tdičkáře, protože moje tédéíčko 5l při 200km/h nežere a stejně benzín je benzín i když někdy tu naftu mám rád přece jenom čtyř litrovej benzín má víc chutě než dvoulitrovej commonrail
Panter

Příspěvek od Panter »

mno tak jsem asi prehnane peclivej :roll:
dodo555
Smart ACE
Příspěvky: 723
Registrován: stř 12 lis 2008, 14:36
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od dodo555 »

ja vymenim pneu, dolejem baterku (ak je treba), skontrolujem pripadne dolejem vodu v ostrekovaci, v chladici pozriem ci je dost brzdovej kvapaliny, olej v serve a ak stihnem a su na aute vlozky tak tam nastriekam WD40. To je asi vsetko.
smart passion 52kW 2007
smart passion 52kW 2008
smart ebike
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Příspěvek od xlukas.cz »

tak to taky ziju v jine dobe. jen prehodim kola a jinak, jezdit, jezdit, jezdit :lol: 2 l v ostrikovacich mne staci cely rok, takze kdyz joo mrzne, tak nestiram :-D tusim, ze to mam do -10 naredene.
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Asi takhle.
IMT dal dotaz , podobný těm co se týkají stěračů, výměny žárovek atd... Nenapsal nic o prevenci proti zamrznutí ani nic bližšího, jen jestli už se někomu stalo, že nemohl v zimě otevřít dveře , takže si lze bez urážky snadno představit někoho, kdo řeší akorát to, kde má auto volant a kudy se leje benzín. OK nebudeme přeci začínat radami o tom jak odstrojit dveře, abych se dostal na mechanismus zámků, když jsme se ještě nedozvěděli jaké má majitel možnosti udělat si něco sám, co vše bylo uděláno proto, aby dveře nezamrzly, nebo kde se vzala ta jistota, že je ztuhlý vnitřní mechanismus a ne zámek.
Dostali jsme se tak až k přípravě vozu před zimou. Někdo je holt pedant a kontroluje již zkontrolované , tomu nelze nic vytknout, samozřejmě že pokud vím, že jsem na jaře měnil nemrznoucí kapalinu, tak je asi zbytečné na podzim zkoumat její hustotu, když vím, že jsem ji nedoléval a nikam mi nemizí. Si myslím, že správný motorista má přehled o svém autě celoročně a nejezdí s něčím tak dlouho dokud to neupadne. Prohlídka před zimou má asi hlavně ten význam, že pokud si dělám servis sám, tak opravím co se dá dokud je na to počasí, protože válet se v zimě pod autem není nic moc a pokud si servis nechávám dělat, tak je to takovej sichr, že bude auto preventivně prohlédnuto a snížím riziko, že zůstanu někde viset v mrazu, kvůli nějaký pí.ovině.
Zaráží mě, že nikdo třeba nenapsal, že při přezouvání neskoukne stav kotoučů, destiček, manžet, a nezkusí vůli kloubů, přitom to nezabere na každém kole víc jak minutu času navíc.
K přípravě před zimou by měla patřit třeba i kontrola osvětlení, nebo přiblblý umytí oken a to zevnitř, kde bývají nejvíc zahumusené a snižují při dlouhých večerech viditelnost víc než by se mohlo zdát.
Zkrátka zima má větší nároky na provoz a je hodně těch co si až když se brodí marastem vzpomenou, že už v létě mluvili o tom, že jim špatně stírají stěrače nebo nechodí ventilátor na odmlžení oken a teď by se ty věci hodily daleko víc. Pak potupně šmudlaj okna zevnitř rukou, úzkým průzorem "sledují" cestu před sebou a jsou nebezpeční pro sebe i okolí.
Naposledy upravil(a) DYK77 dne pát 20 úno 2009, 17:04, celkem upraveno 1 x.
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
David0600
Smart ACE
Příspěvky: 7764
Registrován: úte 07 bře 2006, 07:43
Bydliště: Velké Popovice

Příspěvek od David0600 »

je to imt


zas to neházej do jednoho pytle.


myslim že zrovna kontrola osvětlení je na řadě dnes a denně a né jen před zimou auto meju i v zimě včetně oken takže to pro mě nic nemění jestli je zima nebo léto. stav kotoučů i destiček je vidět i bez přezouvání
nemám rád tdičkáře, protože moje tédéíčko 5l při 200km/h nežere a stejně benzín je benzín i když někdy tu naftu mám rád přece jenom čtyř litrovej benzín má víc chutě než dvoulitrovej commonrail
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Vůbec jsem to neházel do jednoho pytle, jen říkám, že se nikdo nezmínil a pokud má někdo plecháče, tak kotouče ani desky nevidí.
Pořád vídám auta co jim už dávno na jedné straně odešla obrysovka i potkávačka ( byla by asi velká náhoda aby odešly dvě žárovky ve stejný den v jednom světle ) , takže vypadají po tmě jak motorka a raději to pořád solej na dálkový, než by s tím něco udělali.
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
Druzeta
Site Admin
Příspěvky: 3939
Registrován: úte 11 pro 2007, 14:12
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Druzeta »

Ještě taková menší připomínka,fortwo nemá ve dveřích žádné zámky na rozdíl od roadstera(ten ho má myslím na straně řidiče),takže pokud chceš cokoliv na dveřích mazat tak je stejně musíš rozebrat.
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

To vim, , ale zámek je na kufru ne a ten se dá nouzově taky využít pro přístup .
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
Druzeta
Site Admin
Příspěvky: 3939
Registrován: úte 11 pro 2007, 14:12
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Druzeta »

Jo to je ale,řešilo se zamrznutí dveří,teď mě ještě napadlo jestli by nešla přes ten zavírací mechanismus co je ve dveřích prostrčit hadička s nějakým mazacím přípravkem a vystříkat to dovnitř.Ale dveře jsem rozebrané neměl tak nevím co by tam mohlo zamrzat.
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Druzeta píše:Jo to je ale,řešilo se zamrznutí dveří,
Budiž po tvém, máš pravdu lháři :)
Já to bral tak, že je dobrý mít Ready všechny vstupy i ty průlezné AMEN *zoufalec*
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Ale s tou hadičkou by to taky asi šlo, jen by bylo lepší sundat kliku, v ostátní části dveří už toho moc není http://www.evilution.co.uk/index.php?id=241
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Příspěvek od xlukas.cz »

DYK77 píše:Si myslím, že správný motorista má přehled o svém autě celoročně a nejezdí s něčím tak dlouho dokud to neupadne.


vaz sva slova :twisted: :lol: :lol:
Zaráží mě, že nikdo třeba nenapsal, že při přezouvání neskoukne stav kotoučů, destiček, manžet, a nezkusí vůli kloubů, přitom to nezabere na každém kole víc jak minutu času navíc.
]

zrovna sem si vzpomnel na gibona ;-). ja sem uz jednou desticky menil, myslis, ze je mam uz menit znovu? ja skoro nebrzdim :oops:
přiblblý umytí oken a to zevnitř, kde bývají nejvíc zahumusené a snižují při dlouhých večerech viditelnost víc než by se mohlo zdát.


tos mne poripomnel, ze si na to zaprasene okno vzpomenu vzdycky, kdyz zasviti slunko. umyt zevnitrku okno a k tomu poradne, to povazuju za nejvetsi problem a nejotravnejsi vec. minuly tyden sem zaznamenal uspech - vzpomnel sem si a primel se k tomu, abych zkontroloval vzduch v pneumatikach. vsecky ctyri mely slusnych 1,8. jezdilo se celkem pohodlne. jen co sem to nafoukal, tak je to tvrde az hruza :?

]Zkrátka zima má větší nároky na provoz a je hodně těch co si až když se brodí marastem vzpomenou, že už v létě mluvili o tom, že jim špatně stírají stěrače nebo nechodí ventilátor na odmlžení oken a teď by se ty věci hodily daleko víc. Pak potupně šmudlaj okna zevnitř rukou, úzkým průzorem "sledují" cestu před sebou a jsou nebezpeční pro sebe i okolí.
nekdo ma auto na zimu a na leto :wink: :lol: ti takove veci resit nemusi
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
Odpovědět