Servořízení poradte se zapojením

Řešení problémů elektroinstalace, schémata, návrhy na změny
Odpovědět
Oldrich Salek
Příspěvky: 195
Registrován: úte 17 úno 2009, 15:58
Bydliště: Havířov-Suchá
Kontaktovat uživatele:

Servořízení poradte se zapojením

Příspěvek od Oldrich Salek »

tak hoši ted mi někdo poradte at se zbytečně netrápím,chtěl bych na mého smarta F2 cdi namontovat servořízení ,dnes jsem ho měl v Polsku v rukách a za celkem slušnou cenu,jde mi hlavně o el.zapojení, mechanické není problém,ma někdo zkušenost a taky nějaké logické a hlavně srozumitelné schéma zapojení a ví někdo je-li potřeba něco el.domontovat nebo je tam nějaký el.vývod připravený jako u některých značek aut.To servo má dva vývody ,jeden z motorku 2 kontakty a druhý ze skřínky řízení 4 kontakty,tak nevím jestli k tomu není třeba nějaké sp.relé nebo něco jiného . Taky aby toho nebylo málo mám připraveny mlhovky chci je namontovat tak má-li někdo zkušenost ,schéma třeba ručně načrtnuté, tak bych byl moc rád ,samozřejmě mlhovky jsou origo předem děkuji a na revanž Olda
FOR TWO 800CDI SPORTLINE WEBASTO
FOR TWO COUPE BLACK
Toyota RAV 4
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Krom téhle knížky, tu žádná jiná schémata zatím nenajdeš :? škoda.
http://www.smart-club.cz/phpBB3/viewtopic.php?t=912
Když se Ti tvůj nápad podaří zrealizovat, určitě budeme rádi , když se s námi rozdělíš o poznatky.
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Oldrich Salek
Příspěvky: 195
Registrován: úte 17 úno 2009, 15:58
Bydliště: Havířov-Suchá
Kontaktovat uživatele:

servořízení poradte se zapojením

Příspěvek od Oldrich Salek »

Dyku to je právě to že v těch schematech z německého katalogu aby se čert vyznal ,mně ty planky vubec nic neříkají,není nad klasické kde je vše pěkně zakresleno od spotřebiče až po pojistkovu skřín.Já ho mohl koupit kompletní,ale mám obavy jestli tam ještě nemá být něco mezi tím řízením a přívodem proudu ,možná jesatli tam není nějaká připravená kabeláž.Chci to servo protože mám v plánu kopit na léto nové kola a prozatím se mi jeví cenově i vzhledem Rondely ted jsou u nás v zimní akci a ještě 10 procent sleva ,ale ty přední jsou 6 plce a musí být gumy 175 a to už bude cítět ,jsme zvyklí na posilovač z astry G a snacha které .to jediné pujčuji taky z fiata stilo.Myslel jsem že bych se poinformoval vOstravě v Mercedesu ,ale to je tam banda debilu :roll: ti to myslím ještě ani neviděli tak musím shánět informace jinde .Tak kdyby byla nějaká možnost budu rád Olda
FOR TWO 800CDI SPORTLINE WEBASTO
FOR TWO COUPE BLACK
Toyota RAV 4
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

No já mám teda trochu větší rozchod, ale nějaký citelný rozdíl to asi neudělá. Na předku mám pneu 205 a absenci posilovače nijak nepociuji. Smartík má lehký předek a lehký převod řízení, tak jediný v čem je rozdíl, že širší pneu mají tendenci více setrvávat ve vyjetých kolejích , to ale posilovačem neovlivníš. Jestli máš možnost vyzkoušet širší pneu - půjčit si je, tak si to odzkoušej , třeba zjistíš, že celá montáž posilovače je zbytečnost.
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
David0600
Smart ACE
Příspěvky: 7764
Registrován: úte 07 bře 2006, 07:43
Bydliště: Velké Popovice

Příspěvek od David0600 »

posilovač je pohodlnost, ve starym smartu jsem ho neměl a nijak mi nechyběl, v novým ho mám a když sednu do starýho je to námaha zatočit
nemám rád tdičkáře, protože moje tédéíčko 5l při 200km/h nežere a stejně benzín je benzín i když někdy tu naftu mám rád přece jenom čtyř litrovej benzín má víc chutě než dvoulitrovej commonrail
Oldrich Salek
Příspěvky: 195
Registrován: úte 17 úno 2009, 15:58
Bydliště: Havířov-Suchá
Kontaktovat uživatele:

servořízení

Příspěvek od Oldrich Salek »

Já mám astru G 1,7DTI má el.posilovač zimní kola jezdím 185/65/14 a leto 205/50/16 a mužu ti říct že je to velký rozdíl vždy na jaře když přezuju a naopak.Proto jediná věc když jsem koupil smartíka byl ten zvyk toho tuhšíhovolantu,i moje snacha po první jízdě , jinak jezdí fiatem stilem,měla pocit že jde těžko volant.Stilo ma až moc přeposilovaný volant i na muj vkus.
FOR TWO 800CDI SPORTLINE WEBASTO
FOR TWO COUPE BLACK
Toyota RAV 4
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Jak naznačil David, je to na zvyku. U Astry máš proti Smartu nesrovnatelně větší zatížení přední nápravy, protože auto je celkově těžší a má motor vpředu , kdežto Smartík vzadu. Nevím jak to máš Ty, ale mě stačí k rejdění jen dlaň jedné ruky a to posilovač nemám.
Jako vim, že i když jsem kdysi přesedával z jednoho auta s posilovačem brzd do druhého bez posilovače, tak jsem měl první moment pocit, že nezastavím, ale po pár minutách jsem se s tím sžil.
Každopádně nemohu v této chvíli jinak pomoci. Přeji hodně zdaru při dohledání správné dokumentace.
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Odpovědět