Baterie

Řešení problémů elektroinstalace, schémata, návrhy na změny
Návštěvník

Baterie

Příspěvek od Návštěvník »

ahoj smartaci mam problem s baterii.pokud auto najede vic jak tyden tak pak pri startovani nestiha baterie.mam tam uz druhou a problem trv.muze mi nekdo pomoci cim by to mohlo byt.diky moc houska :shock:
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Takhle je to napsan? moc v?eobecn?. Je jedno kolik?tou m?? baterku, z?le?? jak je ta posledn? star? a jestli je dobr?, i nov? baterka m??e odej?t.
V prvn? ?ad? se tedy zeptej s?m sebe, jestli u? m? pr?vo b?t ?patn?. N?kdy baterie odejde u? po t?ech letech. Pak si dej ot?zku jak jezd??. Pokud jen popoj??d?? a ?asto startuje?, tak to baterii tak? nep?id?, proto?e se nesta?? dob?t a vlivem velk?ch startovac?ch proud? se ni?? ( rozklad Pb desek ). Pokud je baterie m?lo dob?jena, doch?z? k sulfov?n? Pb desek (pokryt? b?lou sol?) a t?m akumul?tor rychle a nen?vratn? ztr?c? svou kapacitu.
Dal?? mo?nost?, pro? se akumul?tor rychle vyb?j? je, ?e v elekroinstalaci je p?i odstaven?m aut? n?jak? velk? odb?r . M??e b?t vnit?n? po?kozen? autor?dio, hodiny nebo jak?koliv jin? sou??st. Odb?r se d? zjistit Amp?rmetrem na akumul?toru. Pokud je z akumul?toru velk? odb?r, pak je n?kde zrada a je t?eba ji hledat. Postupuje se hled?n?m v pojistkov? "sk???ce", m??en?m proud? na jednotliv?ch pojistk?ch. T?m se zjist? zv??en? odb?r na jedn? z pojistek a pak u? zb?v? jen zjistit co na dann? pojistce v?echno vis? a to prov??it.
D?sledkem ?patn? baterie ale m??e b?t i z?vada v dob?jen?. Zkus nastartovat a zm??it nap?t? na svork?ch Akumul?toru. M?lo by b?t p?i spr?vn?m dob?jen? do 14,5V, ale v n?zk?ch ot??k?ch m??e klesnout, tak?e i 13V je pro baterku je?t? OK.
Jestli je baterie opravdu v h?ji zji?t?? t?? hustom?rem. Zkus baterii vyndat, zkontrolovat stav elektrolytu a po??dn? nab?t nab?je?kou. Zm?? hustotu v?ech ?l?nk? a zm?? nap?t?. Tyhle dv? v?ci si n?kam zapisuj a kontroluj tak po 12ti hodin?ch. Jestli bude baterie po t?dnu mrtv?, tak j? vym??.
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Návštěvník

baterie

Příspěvek od Návštěvník »

diky moc za rady musim to nejak vyresit.to ze mam druhou baterii jsem myslel tek ze mi to dela uz u druhe baterie obe stare ase 2 roky.takze to bude asi nekde zrat zatim cus a dik houska :shock:
Uživatelský avatar
Jirka P
Smart ACE
Příspěvky: 2579
Registrován: pát 10 bře 2006, 07:03
Bydliště: Praha, vedle Gibona a Barči

Příspěvek od Jirka P »

Energie z m? baterie ode?la na v??nost, ale to jsem s autem 3 m?s?ce nejezdil, vycucalo mi to blik?n? imobilizeru. Jinak ale to m??e b?t klidn? zrada v altern?toru (dob?j? jak chce), zkrat mezi n?jak?mi vodi?i, atd atd.
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Zkrat p??mo ne, to by bylo rychl?, ale n?jak? svod nebo tak, by to mohl b?t. J? bych teda za?al t?m m??en?m proud?, bych zjistil co to ?ere. ?asto b?vaj? ?patn? hodiny a autor?dio.
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
Olii05
Smart ACE
Příspěvky: 931
Registrován: sob 26 srp 2006, 23:52
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Olii05 »

A kdy? n?kdy nastartuji sv?t? mi kontrolka baterky mus?m tak p?idat plyn a zhasne. Je to taky baterkou?
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

A po p?id?n? plynu se u? pak nerozsv?c??
Jak je ta baterka star
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
Olii05
Smart ACE
Příspěvky: 931
Registrován: sob 26 srp 2006, 23:52
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Olii05 »

Po p?id?n? u? ne asi je slab?, mo?n? ji vad? m?j styl jizdy. Nastartuji popojedu 2km a pak na dv? hodky vypnu a pak zas, n?kdy popojedu i t?ikr?t za den :( . Jak je star? nev?m asi dost. :)
Návštěvník

baterie

Příspěvek od Návštěvník »

diky za rady smartaci poradne ji zmerim jak radil dyk77 a budu videt, ale dobijeni by melo byt v poradku to by svitila kontrolka tak to spis bude asi nekde uchazet zdar houska :shock:
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Olii05 píše:Po p?id?n? u? ne asi je slab?, mo?n? ji vad? m?j styl jizdy. Nastartuji popojedu 2km a pak na dv? hodky vypnu a pak zas, n?kdy popojedu i t?ikr?t za den :( . Jak je star? nev?m asi dost. :)
Ta je jasn? :wink:
J? baterku jednou za ?as vynd?m a norm?ln? ji nabiju nab?je?kou. Zkus to taky.
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
houska
Smart ACE
Příspěvky: 6262
Registrován: stř 18 říj 2006, 19:25
Bydliště: Praha-Řepy

baterie

Příspěvek od houska »

tak to jsem uz udelel 3krat a vzdy vydrzi tak tyden dva a pak uz nanastartuji.pak jsem dal druhou asi 2 roky starou a to seme tak jsem z toho jelen :shock:
houska mi už neříká pane
Uživatelský avatar
Olii05
Smart ACE
Příspěvky: 931
Registrován: sob 26 srp 2006, 23:52
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: baterie

Příspěvek od Olii05 »

houska píše:tak to jsem uz udelel 3krat a vzdy vydrzi tak tyden dva a pak uz nanastartuji.pak jsem dal druhou asi 2 roky starou a to seme tak jsem z toho jelen :shock:
T??? m? Jel?nek :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Jirka P
Smart ACE
Příspěvky: 2579
Registrován: pát 10 bře 2006, 07:03
Bydliště: Praha, vedle Gibona a Barči

Příspěvek od Jirka P »

Mi to trochu p?ipom?n?: J? svou starou nejd??v vosprchuju, a kdy? chc?pne, tak ji vytla??m na kopec a tam do n? str??m :lol: Ale te jen tak mimo...
Uživatelský avatar
houska
Smart ACE
Příspěvky: 6262
Registrován: stř 18 říj 2006, 19:25
Bydliště: Praha-Řepy

Příspěvek od houska »

taky m? t?s? houska :evil:
houska mi už neříká pane
Uživatelský avatar
houska
Smart ACE
Příspěvky: 6262
Registrován: stř 18 říj 2006, 19:25
Bydliště: Praha-Řepy

Příspěvek od houska »

moje stara se sprchuje zasadn? sama :shock:
houska mi už neříká pane
Odpovědět