Spojka a její nastavení

Řešení problémů převodovky, spojky, řazení
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

N?zor automechanika nadev?e :wink:
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Jiri Janacek

Příspěvek od Jiri Janacek »

DYK77 píše:Tak jsem si tak zase p?em??lel, jak jsme se bavili o tom jestli vy?azovat na k?i?ovat ?i nikoliv. Do?li jsme k z?v?ru, ?e sekven?n? p?evodovka je vlastn? tot?? jako norm?ln? p?evodovka se sch?matem ?azen? H akor?t, ?e u sekvence doch?z? k ?azen? rychlost? postupn? jako nap?. u motocyklu a v p??pad? Smartu ovl?d? spojku a plyn ??d?c? jednotka. N?roky na spojku jsou tedy tak? toto?n?, tak?e by se mohlo zd?t, ?e vy?azov?n? na k?i?ovatce je logicky spr?vn?.
Dejme si ale dal?? ot?zku, co je vlastn? p?i st?n? na k?i?ovatce se za?azen?m rychl. stupn?m a s nohou na spojce a? na podlaze, nejv?ce na spojce nam?han?. Pokud je spojka zcela vypnut? ( se?l?pl? ) , tak to p?eci v?bec spojkov?mu oblo?en? nevad?. Co je nam?han? je spojkov? lo?isko.
M?j z?v?r. U sekven?n? p?evodovky ve Smartu se po??talo s takov?m nam?h?n?m a spojkov? lo?isko je navr?en? tak, aby vydr?elo po celou dobu ?ivotnosti spojkov?ho oblo?en? i za situace, ?e se nebude vy?azovat p?i ka?d?m semaforu. Pro? by mi jinak v DCH ??kaly, abych prost? na semaf?rech nevy?azoval :idea:
Nebo aby m?li v?c oprav a v?c pen?z v kase :lol:
Don Martinello

Příspěvek od Don Martinello »

Nene... Getrag su borci a tu spojku navrhli tak, ze jej to nevadi :). Za ten lag pri radeni by som ich niekedy skrtil, ale ako ktosi spravne poznamenal, ze Getrag navrhli taku prevodovku kolko im za to Mercedes zaplatil...
Uživatelský avatar
Pajik
Smart ACE
Příspěvky: 1156
Registrován: sob 30 čer 2007, 20:55
Bydliště: Lysá nad Labem

Příspěvek od Pajik »

DYK77 píše:Odkaz ke sta?en? MANU?L_PDF_189kB
Dyku, muzes mi pls poslat manual na serizeni spojky ? Nenasel jsem to nikde na foru mezi dokumentaci. diky.
O--O 0.8CDi 2000 - Protitanková střela schopná opětovat palbu
Beulingo Multispace 2.0HDi 2005 - Polabský offroad
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Odpovědět