Servisy, které byste NEDOPORUČILI

Náhradní díly, servisy, kontakty ...
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Servisy které by jste nedoporučili

Příspěvek od JBC »

Nevím, jestli můžu přímo napsat, že bych ho nedoporučil, ale učinil jsem nedobrou zkušenost s CARDOU. Auto, co jsem u něj měl, někde u obchoďáku naboural (naštěstí jen plasty). Střední díl zadku, který byl rozlámaný, koupil nový a vyměnil, ale na pravém blatníku zůstal obtisk toho druhého auta a když se snažil tu barvu druhého auta odstranit, tak si na to vzal drátěnku, nebo něco srovnatelného, takže i když se blatník sám vrátil skoro do původní podoby, tak vypadá strašně, protože lak je na něm zk...oškrábaný. Což bych ještě nějak vydýchal. Jenže teď mi auto přestalo dobíjet. Zjistil jsem, že buď špatně utáhl, nebo vůbec nenamontoval matičku, která na altíku drží ten tlustý kabel.
S posranou matičkou jsem strávil asi 8 hodin! Než jsem tam tu blbou M6 dostal. A to už bylo fakt moc!

Obrázek
Naposledy upravil(a) JBC dne čtv 23 dub 2015, 20:12, celkem upraveno 2 x.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: Servisy které by jste nedoporučili

Příspěvek od DYK77 »

S čím jsi u Cardy původně byl?
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Servisy které by jste nedoporučili

Příspěvek od JBC »

GO motoru 45 kW na Roadsteru.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: Servisy které by jste nedoporučili

Příspěvek od DYK77 »

Zřejmě šel auto projet, pravda stát by se to nemělo, mě by to také dojalo. Lidský faktor není neomylný, tím jej nechci omlouvat.
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Servisy které by jste nedoporučili

Příspěvek od JBC »

Šel ho projet ještě předtím, než ho rozmontoval.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: Servisy které by jste nedoporučili

Příspěvek od DYK77 »

Projet, jako projet, pokud to pomůže ke zlepšení diagnostiky závady, tak ok. Pokud si jel do toho obchoďáku nakoupit, tak to moc profesionální nebylo. :roll:
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Servisy, které byste NEDOPORUČILI

Příspěvek od JBC »

Tak jsem "ulovil" další, ne úplně dobrou zkušenost, tentokrát se Smart Centrem s.r.o. - Auto Smart Praha 6, Nad Stanicí 280/30, 160 00 Praha 6-Veleslavín. Dokonce se to ani netýká opravy, ale myslím si, že to, jak se chovají při prodeji auta, bude stejné, jako při jeho servisu. Teď jen jak to napsat, aby to mělo hlavu a patu.
V inzerci měli auto, které mě zaujalo, tak jsem se na něj dojel podívat. Věnoval se mi pan Volodymyr - pán hovořící libozvučnou ukrajinskou češtinou. Auto odpovídalo inzerci, tak jsme chvíli licitovali o ceně a nakonec dospěli k dohodě. Kupní cenu si přáli zaplatit v hotovosti, tak jsme se domluvili, že přijedu za dva nebo tři dny, až se mi podaří bankovky vypárat z matrace. Oni zatím stihnou evidenční prohlídku, aby to na mě mohli přehlásit.
Za tři dny jsem přijel, Volodymyr přepočítal peníze za auto a povídá, že mu ještě musím dát 1.600,- za evidenčku a přehlášení. Když jsem se zeptal, proč tolik, když u nás přehlášení stojí 800,- a evidenčka asi 400,-, dostalo se mi odpovědi, že tam u nich se musí známému na úřadu dát všimné, jinak by přehlášení neproběhlo tak rychle. Tak si přepočítal i tyhle peníze a šli jsme psát kupní smlouvu. Přitom se mě ten hodný pán zeptal, jestli by mi vadilo, že do kupní smlouvy nenapíše celou cenu - že to je moc velká částka, kterou by vlastně neměli v hotovosti přijmout a že by tam napsal asi o 20 % méně, aby je finančák nepopotahoval. Mě to nevadilo, ale že by řekl:"Slevím Vám pětikilo, bo jsem právě na daních ušetřil pět tisíc.", to tedy neřekl.
Tak jsme sepsali kupní smlouvu a když ji před podpisem pročítám, koukám, že je tam napsáno, že prodávající vozidlo na kupujícího převede na své náklady, čili bezúplatně. Taková další nepravda v kupní smlouvě. Ale auto jsem chtěl, tak co.
No a když to máme všechno sepsaný, tak Volodymyrovi říkám, že to auto bylo hodně drahý a je k němu jen jeden klíč. A že když jsou ten servis, tak je nezabije, když mi dají elektroniku z klíče, že celý obal s novou planžetou mám a s Hobojem si to naprogramujeme. Tak jsem v pytlíku dostal elektroniku a dvě půlky obalu klíče - zadní půlku s novou planžetou, přední půlku s proděravělými dvěma ze tří tlačítek. Tím bylo kšeftování uzavřeno a v klidu jsme vyrazili domů.
Druhý den chci do elektroniky klíče dát novou baterii, aby bylo možno klíč do auta naprogramovat. Zjišťuji, že je vadný mikrospínač pro zamykání, prostřednictvím kterého se klíč programuje. Tak mi na tom Hobojíček vyměnil mikrospínač (bo ho měl náhradní doma) a jdem to programovat. A ono nic, klíč nefunguje. Tak volám Volodymyrovi, že klíč nefunguje a co s tím. Tak mi říká, že nejspíš je chyba v tom, že ten klíč je třítlačítkový, kdežto originál k autu tolik tlačítek nemá, takže vlastně třítlačítkovej klíč do toho imobilizéru nejde nahrát. Sebral jsem všechny třítlačítkový klíče, co ke svým autům mám - a všechny jsme je nahráli a všechny fungovaly. Tak to zase volám Nad Stanici, načež mi Volodymyr říká, ať mu tedy ten vadnej klíč pošlu, že mi pak pošle jinej. A tady moje další snahy skončily. Copak jsem debil, abych se táhnul někam na poštu něco posílat, když ani nevím, jestli mi něco přijde nazpátek?

Myslím, že když takhle přistupovali ke mně, jednají stejně i se zákazníky servisu. Proč by je někde neojebali, notabene když hodně lidí svým autům ani nerozumí? A ještě ke všemu je to taková špinavá, černá díra, bordel všude ...
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Servisy, které byste NEDOPORUČILI

Příspěvek od Winterwolf »

Byl jsem tam 1x a neměl jsem z toho ani trochu dobrý pocit... Mimochodem když jsi koupil další tak jak to že nemáš ještě upravený podpis :twisted:

Když už tu píšu tak moje zkušenosti se "servisem"

Autoelektrika Praha 4 Dával jsem jim auto (Espace) s následujícím požadavkem - Zjistit proč se vybíjí baterie když auto stojí, zjistit proč svítí kontrolka motoru a udělat technickou. Po měsíci bez auta mi volali ze servisu, že autu za 2 dny končí technická a svítí kontrolka motoru takže neprojde... Když jsem přišel k autu tak jsem zjistil že akorát rozebrali zadní dveře a odpojili baterii.... Odvezl jsem do jiného Servisu a druhý den mi volal že je opravena svítící kontrolka motoru auto prošlo legální technickou a na vybíjení baterie si netroufají. V prvním servisu jsem nezaplatil ani korunu a nikdy mě tam nikdy neuvidí.

Eshop a opravna nejen skůtrů Několik objednávek vyhučelo do prázdna protože "neprošly" systémem ( jsou výhradní dovozce a já ta kalhoty fakt potřeboval) , pak jsem tam dal skůtr na servis. Triviální úkon vyměnit řemen a válečky variátoru - při zpětné montáži nezafixoval "technik" matku variátoru a skončil jsem cca 1,5km od servisu... Pro skůtr si došel a odpoledne mi ho vrátil se slovy omlouváme se opraveno, nic se nepoškodilo. Při cestě domů jsem cítil i jiné vibrace než normálně tak jsem se holt převlékl a sundal kryt variátoru... Myslel jsem že mě trefí... Přední řemenice přišla o několik lopatek chlazení jak se dřela o karter když povolila matka a řemen ( zaplatil jsem nový) byl totálně roztřepený jak se tam motal... Skůtr jsem odstavil nakoupil nové díly , sám vyměnil a s fakturou jel do servisu. Dali mi 90% z ceny dílů protože prý ta řemenice nebyla nová... neměl jsem chuť se hádat tak jsem vzal peníze a jel domu,ale už mě tam také neuvidí *5*
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: Servisy, které byste NEDOPORUČILI

Příspěvek od DYK77 »

Nádhera. Zkrátka nedat nikomu vydělat. Udělat si sám co jen člověk zvládne. Zkurvit si to umí každý zdarma. Na podruhé se to zpravidla povede a nabrané zkušenosti k nezaplacení.
Tragédie dnešní služby. Kdekdo se se.e do všeho i do toho co neumí a ještě neví co za to.
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Servisy, které byste NEDOPORUČILI

Příspěvek od JBC »

Promiň, asi nic z toho není myšleno "nedat nikomu vydělat". Myslím, že Winterwolf ani já nemáme problém, dát někomu vydělat. Ale očekáváme profesionálně odvedenou práci za rozumnou cenu! Teď nedávno jsem potkal vynikajícího pracovníka - při čištění kanalizací - předtím roky ne, snad v žádném oboru lidské činnosti. (Však jsem ho taky hned pochválil, mírně se mu poklonil a vysvětlil mu, jak si jeho přístupu vážím atd.)
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Servisy, které byste NEDOPORUČILI

Příspěvek od Winterwolf »

Jak píše JBC není to o tom nedat nikomu vydělat,ale dostat za své peníze adekvátní službu nebo produkt 8)

Tento týden mě totálně na... vytočila povinná revize komínů. Na to aby kominík přišel zkonstatoval ,že máme nerez komín který nerezne a pak se u kotle podíval, že tam opravdu ten komín je. Protože nic jiného s tím dělat nemůže... a řekl si za to 700,- to je na zabití :evil: 10 minut "práce" a ruce ani nevyndal z kapes...
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: Servisy, které byste NEDOPORUČILI

Příspěvek od DYK77 »

Taky nemám problém zaplatit za kvalitní služby, naopak když jsem kupříkladu dal někomu vydělat, současně jsem říkal, "nespěchám na to, preferuji kvalitu, cenu jakou si řeknete respektuji". Nakonec se to ukázalo jako fatální chyba. Doba dodání byla abnormálně dlouhá, protože když nespěchám, záležitost byla odsouvána a odsouvána dokud jsem se neozval, že tedy času bylo už opravdu hodně a že je čas něco dělat. Práce nakonec provedena klasicky ve spěchu, za cenu, kterou si řekli, samozřejmě výsledek s výhradami nebo úplně na ho..o.
Všeobecně mám dobrou zkušenost jen s truhláři, v ostatních odvětvích, zejména elektrikáři, automechanici, zedníci, instalatéři, mám zkušenost asi takovou, že co řemeslník, to větší či menší fušer. Čím víc rypák nahoru, tím častěji je ta situace horší. Pak jsou ještě řemeslníci, kteří svojí práci provedou tak nějak uspokojivě, ale doje.ou vše co stojí a leží okolo.
Jako příklad uvedu jednu takovou drobnost z mnoha, spáchanou instalatérem, kterého jsem si pozval na stavbu. Měl dotáhnout usazení a připojení vany, neboť mě tlačil čas a měl jsem tam spoustu jiné práce. Celé jsem to po něm ve finále stejně předělával, ostatně jako vždycky. Fakt mě dojalo, že hodil klíče do schránky s tím že je vše hotovo a funkční. Samozřejmě nebylo...
http://www.smart-club.cz/Dokumenty/saxo ... n_0635.jpg
přitom stačilo koupit normální sifon a za 10min bylo ...
http://www.smart-club.cz/Dokumenty/saxo ... n_0747.jpg
Kdo o sobě tvrdí, že je instalatér a udělá tohle, ať prostě nežere. Proto hlásám, pokud možno, "nedat nikomu vydělat" a za tím si stojím. Kdo mě zná, ví že nejsem žádnej Skrblík. V rámci svého konta když se mi něco líbí, tak si to prostě koupím, neřeším jestli auto žere 6, 8, 10 l/100, nehlídám co je v akci, ale platit někomu za to, že něco zku..í , to z principu odmítám. V tomto směru lituji lidi, co nejsou manuálně zruční nebo nemají možnost si něco vyrobit, opravit a musí narážet na problémy s fušerstvím. Dokud mi to zdraví umožňuje, raději si přečtu nějakou dokumentaci o tom jak se co dělá ( když je to pro mě nové ), vybavím se patřičnými nástroji a udělám vlastníma rukama.
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Servisy, které byste NEDOPORUČILI

Příspěvek od JBC »

Tak nevím, jestli se mám smát, brečet, nebo se bát. Jak to, že žiješ MŮJ život?
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Servisy, které byste NEDOPORUČILI

Příspěvek od Winterwolf »

Bohužel věta “nespěchá to” je zakletá... Osobně už to řeším tak ze dávám pevné datum, klidně i 3-4 dny na banální záležitost ale chci aby to bylo v ten den hotové a tak jak je potřeba. Šanci dávám každému 2x protože každý může mít den blbec. Jinak postupuji podobně jako ty , co si mohu udělat sám a troufám si na to, tak to si zkazím po svém
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: Servisy, které byste NEDOPORUČILI

Příspěvek od DYK77 »

JBC : Protože jsi pedant jako já, spíš větší. Narodili jsme se ( a je nás víc, i když jsme v menšině ) ve špatné době, kdy kvantita má přednost před kvalitou. Nechtěl jsem to až takhle do hloubky řešit, znáš to, někdy lepší držet ústa, ale už je to venku. Samozřejmě nic není až tak černobílé, ale nasr.. jsem čím dál víc. Stačí mi "nalejt vodu na mlýn" a vidím v tu chvíli spíš černě. Neříkám, že se musí každému vždycky všechno povést, nikdo není dokonalý, a ne každý má na všechno buňky, ale kurňa, tak dělám to na co mám a snažím se to dělat pořádně. Dodávat nefunkční zmetky, zku.it co se dá a ještě někoho okrást je vyloženě drzost.
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Odpovědět