NEW F2 - plastová střecha VS myčka
S tou myckou jsem to krome ty strechy myslel taky trochu jako for. Jestli ty kartace to auticko treba neotoci, nebo jestli na nej vubec dosahnou.
Naposledy upravil(a) Jirkaal dne sob 27 čer 2009, 23:53, celkem upraveno 1 x.
- xlukas.cz
- Smart ACE
- Příspěvky: 15462
- Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
- Bydliště: Hodoninsko / Praha
a ja sem v ni zrovna byl a zadny problem sem nepozoroval. mel jsi vyrazene?
byl sem v neptunovi na praze 9.
jediny problem mycky tohoto typu je v tom, ze je auto uzsi a prava strana byla horsi umyta. ostatne, proto ho jirkap na svatbe fotil prave z leve strany

byl sem v neptunovi na praze 9.
jediny problem mycky tohoto typu je v tom, ze je auto uzsi a prava strana byla horsi umyta. ostatne, proto ho jirkap na svatbe fotil prave z leve strany
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
SCHVÁLENO !!! 

2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279


- Jirka P
- Smart ACE
- Příspěvky: 2579
- Registrován: pát 10 bře 2006, 07:03
- Bydliště: Praha, vedle Gibona a Barči
Jestli máš tu střechu co se dává do základu, tak s tou opravdu v myčce neni žádnej problem, samozřejmě je prokázáno že œtrojní mytí má na životnost zvláš laků negativní vliv, a to vůči ručnímu mytí, ale pokud nebudeš jezdit do myčky každej den tak bych se toho fakt nebál.Jirkaal píše:Ta strecha je opravdu plastova a ne sklenena. Stranky tyto jsem nasel vlastni pili brouzdanim po netu.
Vaše problémy hravě vyřeší naše - vodíková bomba!
já s nim v myčce nikdy nebyl a mam to poškrábaný ze všech stran, ale střecha je jak nová - kromě rejpance zevnitř
nemám rád tdičkáře, protože moje tédéíčko 5l při 200km/h nežere a stejně benzín je benzín i když někdy tu naftu mám rád přece jenom čtyř litrovej benzín má víc chutě než dvoulitrovej commonrail
Prave proto ze jsi s tim nikdy v mycce nebyl je strecha jako nova.
Ptal jsem se na tu strechu proto, ze uz mam blby skusenosti s poskrabanym plexi na harleji. Manželka mi chtela udelat radost a necim to umyla tak ze uz neni skrz nej videt.
Ted mam smarta novyho a strecha je nadherne pruhledna. Kdyby zmatnela treba tim mytim v mycce tak bych byl smutny.
V navodu pisou ze to muze do mycky, ale hned dodavaji ze rucne je to lepsi.
Auticko je to tak myly ze ho budu mejt rucne.
Ptal jsem se na tu strechu proto, ze uz mam blby skusenosti s poskrabanym plexi na harleji. Manželka mi chtela udelat radost a necim to umyla tak ze uz neni skrz nej videt.
Ted mam smarta novyho a strecha je nadherne pruhledna. Kdyby zmatnela treba tim mytim v mycce tak bych byl smutny.
V navodu pisou ze to muze do mycky, ale hned dodavaji ze rucne je to lepsi.
Auticko je to tak myly ze ho budu mejt rucne.
Smart Fortwo coupe Passion MHD, 52 kW, 2009
- DYK77
- Smart ACE
- Příspěvky: 16926
- Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
- Bydliště: MOST
- Kontaktovat uživatele:
Tohle dilema znám moc dobře.Jirkaal píše:V navodu pisou ze to muze do mycky, ale hned dodavaji ze rucne je to lepsi.
Auticko je to tak myly ze ho budu mejt rucne.
Myčka vždycky zanechá stopy na plastech i laku. Záleží jestli chceš nedostatky které myčka způsobí řešit nebo ne. Evidentně Ti záleží na tom, aby auto bylo bez škrábanců, takže jestli máš možnost si auto umýt ručně a nedělá Ti to problém, tak je ruční mytí jasná volba. V opačném případě Ti totiž kartáče myčky zmatní úplně všechno krom čelního okna a těch bočních, která jsou lepená. Je to daň za pohodlí. Když se zkrátka podíváš pod drobnohledem na auto které jezdí do myčky pravidelně, je na něm matný nebo jednostranně zabroušený lak, světla, poklice či disky.
Do myčky zajedu tak 2x do roka a to v zimě, když začne barva mizet pod vrstvou slaného marastu a nepřetržitě několik týdnů mrzne a nedá se mýt ručábo. To samozřejmě nemůže viditelně uškodit i když opravdový fajnšmekr by mě asi poslal tam kam by sám těžko chodil

