Světla

Řešení problémů elektroinstalace, schémata, návrhy na změny
Odpovědět
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Světla

Příspěvek od Winterwolf »

a jde ti tam elektřina :?:
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Světla

Příspěvek od JBC »

To on přece neví! On myslí, že zasedneme ke křišťálové kouli a pak mu přesně řeknem, v čem to je. Přece nebude číst nějaké staré příspěvky! Nebo něco hledat v autě!
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Světla

Příspěvek od Winterwolf »

mě šlo spíš o to vyloučit jestli je chyba v žárovce/patici/cestě ke světlu... Jelikož mu ostatní svítí tak - bude OK takže tam nejspíš nejde + tak bude muset jít po drátech až + najde :wink:
rrrrra
Příspěvky: 123
Registrován: čtv 27 pro 2012, 13:13
Bydliště: Praha

Re: Světla

Příspěvek od rrrrra »

JBC píše:To on přece neví! On myslí, že zasedneme ke křišťálové kouli a pak mu přesně řeknem, v čem to je. Přece nebude číst nějaké staré příspěvky! Nebo něco hledat v autě!
Přesně, to nevím. Předpokládám, že když jde do dálkových a obrysových, půjde do potkávaček. Položil jsem tu dotaz v naději, že to bude třeba nějaká tradiční závada a někdo mi tu poradí. Koukám, že to je tady stejné jako všude na jiných fórech. všude je nějaký chytrák, co se akorát vytahuje.

Kdybych měl nářadí na změření proudu, tak si to samozřejmě změřím.
Winterwolf píše:mě šlo spíš o to vyloučit jestli je chyba v žárovce/patici/cestě ke světlu... Jelikož mu ostatní svítí tak - bude OK takže tam nejspíš nejde + tak bude muset jít po drátech až + najde :wink:
čili rozebrat auto a sledovat drát od pojistky ke světlu? :shock:
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Světla

Příspěvek od Winterwolf »

Jako nářadí ti stačí žárovička a 2 dráty. Zkus to nejprve na patici žárovky proti kostře auta , ne - u světel. Pak jdi po kabelu dál k první spojce a tam to zkus znova.

Kde v Praze stojíš :?: Pokud budeš chtít pomoct tak můžu zítra vzít měřák a můžeme něco spáchat :wink:
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Světla

Příspěvek od JBC »

Milý rrrrra,

ano, je to naprosto tradiční závada - někde je přerušený přívod proudu do žárovky. Myslím, že v tomto tématu najdeš všechny rady potřebné k odhalení závady. Pokud si nedokážeš podle dříve napsaných příspěvků sehnat "nářadí" a zkontrolovat alespoň tu část, kde stačí jen se sehnout u otevřených dveří auta, maximálně odšroubovat čtyři torxy, aby ses dostal k páčce světel, tak tady pro sebe rady nehledej! Seber si auto a jeď s ním do servisu. Nebo na to nemáš peníze?
Nebo myslíš, že někdo z nás nadšeně sedne do auta a pojede Ti to zadarmo spravit? Tak si to představuješ?

Jo, takovýhle lidi opravdu miluju! A podle toho, co jsi napsal, Tě zřejmě milujou všude na jiných fórech! To víš, my chytráci, nemáme na práci nic jinýho, než se akorát vytahovat a psát pořád kolem dokola ty stejný jednoduchý rady. V podstatě pořád jen čekáme na to, až si zase budeme moct zavytahovat!


Lukáši,

člověče, já bych možná začal z druhý strany a změřil bych, jestli je proud přímo na pojistce toho jednoho vlákna. Tím bych si celou tu cestu rozpůlil a věděl bych, jestli se mám vracet směrem k páčce nebo naopak jít dopředu, od pojistky ke konektoru (svorkovnici) ŘJ a po drátu dál pod čumák. U mých aut totiž většina závad byla uvnitř kabiny, mimo kabinu zatím jen vyhřáté nebo zoxidované konektory až na úplném konci drátu, zatím nikdy přerušené cestou nebo v mezikonektorech.

P.S. Lukáši, sorry, že se na Tebe vytahuju!
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Světla

Příspěvek od Winterwolf »

JBC: jsem si ani nevšiml že jsi tady upravil ten svůj příspěvek a já teď vypadám jako, že jsem se urazil :mrgreen: Líbí se mi Tvůj styl a hlavně mě nikdy nepřestanou překvapovat tvoje dobré nápady :!: Takže si nemyslím ,že by jsi se vytahoval jen spíš tě už nebaví věštit :twisted:

Rrrrra : Zjistil jsi čím to bylo :?: Nebo jsi alespoň nějak pokročil :?:
rrrrra
Příspěvky: 123
Registrován: čtv 27 pro 2012, 13:13
Bydliště: Praha

Re: Světla

Příspěvek od rrrrra »

ne, zatím jezdím jako Žižka.

parkuju na žižkově nebo ve stodůlkách, určitě by mi tvoje pomoc pomohla. po praze víceméně dojedu ale všude. za 14 dní bych se ti ozval, teď budu mimo republiku. díky
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Světla

Příspěvek od Winterwolf »

OK :wink:
lubos
Příspěvky: 11
Registrován: ned 27 bře 2011, 22:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Světla

Příspěvek od lubos »

Už chvíli pročítám celé téma , ale bud jsem slepej nebo neumím hledat.
Taky mi přestala svítit pravá potkávačka. Nejprve jsem zkontoloval pojistky (OK), pak změřil kabel od žárovky at do pojistkové skříně ( taky ok). Pokud vyndám žárovku a otočím klíčkem tak napětí naměřím. Pokud připojím žárovku tak napětí klesne ( tuším na 0). Jsem idiot nebo je v pojistkové skříni nějaká proudová ochrana ( která by mohla být v háji) ?
Co jsem našel na netu tak tam je toho víc než jen pojistky. Nutno podotknout že občas mi smart ( roadster) během jízdy zdechnul, ale to bylo asi baterkou ( po výměně to vypadá že je to ok).
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Světla

Příspěvek od Winterwolf »

zkus žárovku z druhého světla která svítí jestli to dělá taky :wink:
Roman Milo
Příspěvky: 307
Registrován: pát 04 led 2013, 14:33
Bydliště: Ostrava

Re: Světla

Příspěvek od Roman Milo »

Možná máš někde špatnou kostru.
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: Světla

Příspěvek od DYK77 »

Pokud přestane svítit žárovka, tak jako první věc měním žárovku za novou a neproměřuji kabely atd.
Potkávačky svítí i bez zapnutého klíčku, stačí pootočit páčkou. Nerozumím vazbě zapnutý klíček VS rozsvícení potkávaček.
Těch 0 Volt jsi naměřil přesně kde? V pojistkové skříni, nebo na žárovce?
Že by auto jelo, jelo a náhle chcíplo vlivem vybité baterie je podivné, leda že by nefungovalo dobíjení.
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Světla

Příspěvek od JBC »

PROLETOVAT SAMku, napružit dutinky v konektorech na SAMce! Tím bych začal, na 93 % je to v tom.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Světla

Příspěvek od Winterwolf »

Tak jsme měli s rrrra konečně oba dost času na to abych se sešli a koukli na to. Sundal se čumák, obě světla a překvapivě do pravého nešla šťáva na potkávačku. Kabely i piny vypadaly OK tak jsem ještě zkusil pojistky a pojistka č.22 ačkoliv pohledově vypadala OK tak přes "pípák" na voltmetru Ok nebyla. Po výměně o5 svítí.

Takže rada všem: i když se pojistka tváří OK tak je lepší/rychlejší ji vyměnit za jinou,než hledat po drátech chybu :mrgreen:
Odpovědět