Výměna žárovek v palubní desce

Řešení problémů elektroinstalace, schémata, návrhy na změny
Ivo

Výměna žárovek v palubní desce

Příspěvek od Ivo »

Zdrav?m v?echny.
Dneska jsem se pustil do prohl?dky palubku na four2, nesv?t? n?m osv?tlen? na tacho. Sta?? odmontovat 4x torx na spodn?m krytu pod volantem a palubka - jej? vrchn? ??st je voln?. :D Potom ji? jenom najde? spr?vnou ??rovku, kter? nesv?t? a o???kem ?. 6 j? povol?? a vynd?? ven.
V p??pad? v?meny ??rovek v palubce tedy nen? nutn? demontovat - rozpojovat vrchn? kryt, kter? dr?? z?padkami pod modr?m hladk?m, okrasn?m krytem. A tak? nen? nutn? odpojovat palubku od elektriky, co? by vzhledem k tomu co jsem zde ?etl o r?zn?ch el. probl?mech na smartech, moh b?t probl?m.....
Co jsem zjistil.... Jedna byla praskl? a druh? tam nebyla... cha, asi ji n?kdo pot?eboval na jin?ho sm?rta. Kouknu po obchodech a kdy? ji nese?enu zavol?m do mercedesu do Brna a p?r jich tak kup?mmm.
marcus

Příspěvek od marcus »

s odpajanim kablov z budikov by som si velku hlavu nerobil sam som to odpajal asi 10krat ...experimentoval som s farbou budikov ... tie ziarovky nemusis kupovat originalne dokonca ani s tou paticou staci kupit take male sklenene ziarovky neviem presny nazov ani hodnoty asi 12V 2,5W ale niesom si isty a namiesto tej vypalenej naletovat tu novu do tej patice zaberie to asi minutu ... inac zajtra idem zhodit celu pristrojovku lebo som si objednal ozvucnice na 13 repro ...su to take boxy ktore idu do pristrojovky aby nebol akusticky skrat ....
Uživatelský avatar
Olii05
Smart ACE
Příspěvky: 931
Registrován: sob 26 srp 2006, 23:52
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Olii05 »

Tohle t?ma m? docela zaj?m?, d? se tam str?it ??rovi?ka jin? barvy ne? ?ir?, m?m t?m namysli abych m?l nap?. modr? podsv?cen?, m? s t?m n?kdo zku?enost? Jde to v?bec?
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•` (¸.•` ¤*smart forever*´¨)¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
marcus

Příspěvek od marcus »

ano da sa to a myslim ze sme to tu aj niekde rozoberali ale bohuzial tie farebne ziarovky za 3Sk niesu moc kvalite ten farebny povlak sa rychlo opaly .. su potom aj take gumene navleky na biele zirovky ..a tretia a asi najlepsia moznost zmenit to cele na led diody alebo smd diody .. tam uz ide o zrucnost a hranie sa lebo diody nemaju 180 stupnove vyzarovanie svetla tie cisla su okolo 90 az 120 a pohuzial odvadzace svetla v pristrojovke su stavane tak ze su kolmo na ziarovku co je v nasom pripade 180 stupnov ... ja som to osobne riesil tak ze som dal 2 smd diody a svietia priamo na ten zvadzac svetla nie kolmo .. neviem ci som to dobre vysvetlil heh ale asi nakraslim obrazok
Uživatelský avatar
Olii05
Smart ACE
Příspěvky: 931
Registrován: sob 26 srp 2006, 23:52
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Olii05 »

To bude fajn kdy? to i uvid?m. Mysl?m ?e pro m? bude nejhor?? sundat ty plasty :) .
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•` (¸.•` ¤*smart forever*´¨)¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
marcus

Příspěvek od marcus »

Obrázek

takto nejako to vyzera toto je ale s led diodou pozor neodporucam kupovat lebo to ma rozptyl svetla okolo 90 stupnov a hlavny tok svetla by nesmeroval do rozvadzacov svetla ale len priamo co je zle kedze tie zberace su po bokoch tej ziarovky (diody)
marcus

Příspěvek od marcus »

dodatok: ono to bude svietit aj s tou diodou ale nie tak pekne ako by ste asi ocakavali ..sice kazdy ma asi ine ocakavania

tu je pre inspiraciu http://www.m-99.co.uk/Car_Neon_LED_Ligh ... bulbs.html
Uživatelský avatar
Jirka
Příspěvky: 81
Registrován: stř 23 srp 2006, 23:13
Bydliště: Hostomice okr.Teplice

Příspěvek od Jirka »

T?? jsem m?l praskl? ??rovky v palubn? desce.M??u poradit,?e tam pasuj? z ?kody Fel?cia.Jenom maj? 1.2W a origin?l m?li 1.0W.je lep?? si do mototechny vz?ti starou patici se ??rovkou je jich v?ce druh? /patic/,cena cca 20k
marcus

Příspěvek od marcus »

uz sem radsej nenapisem prinasa to smolu :lol: vcera sa mi vypalili 2 stare ziarovky ktore som este nemenil za led heh no mozem doletovat nove LEDky
Ivo

Příspěvek od Ivo »

Ach joooo
Tak jsem koupil ??rovky, ty v modr?m plastu do ?KODY - 12V/ 1,2 W, m?li je?t? stejn? jako m? smart (tvarem), ale 12V/2 W, tak jsem vzal ty 1,2W, st?ly 25 K? za kus. Do palubky ?ly namontovat bez probl?m?.
:D Ale stejn? nesv?t? proto?e je z?ejm? p?ep?len? vodi? na z?kladn? desce do kter? se ??rovky montuj?. Stejnou z?vadu jsem m?l na osv?cen? displeje na R. Espace. Musel jsem za k?mo?em elektrik??em a ten rozd?lal displej a p?emostil p?ep?len? vodi? dr?tkem a bylo to.
:cry: Jedin? ?eho se tro?ku boj?m je odpojit ten displej od auta, ale jak jste mne ujistili tak to snad bude OK.
:? Jinak ty co jsem koupil ve ?kodovce vypadaj? stejn?, jako ty na Marcusov? fotce, v?bec nevad? ?e jsou "del??" ne? origin?l.
marcus

Příspěvek od marcus »

ty si tam dal LED diodove???? ak ano skusal si aj pretocit to aby si zmenil poly - + lebo ak mas LED tam musi ist + na + a - na - ak to je opacne tak to nesvieti ..ale to asi urcite vies :D inac naozaj sa neboj to odpojit nic sa nestane (dufam) :lol:
Uživatelský avatar
Jirka
Příspěvky: 81
Registrován: stř 23 srp 2006, 23:13
Bydliště: Hostomice okr.Teplice

Příspěvek od Jirka »

odpojit displej nemus?? m?t strach dnes jsem m?nil t?? ??rovky a nemohl jsem se tam dostat tak jsem ho odpojil,po p?ipojen? si na?etl hodnoty zp
Ivo

oprava

Příspěvek od Ivo »

Jen tak na okraj... ne? m?l k?mo? elektrik?? ?as se do palubky pustit, za?alo osv?tlen? samo sv?tit....... Tak ?e nevim....
linkin1
Příspěvky: 163
Registrován: pát 20 črc 2012, 04:28
Bydliště: Nevyplněním profilu, porušujete pravidla Smart Autoclubu. Děkuji za nápravu!

Re: Výměna žárovek v palubní desce

Příspěvek od linkin1 »

Moc prosím o nějaký odkaz na e shop kde se dají koupit žárovičky do palubky. Mám 2 špatné a koukal jsem, že originál jsou letované k těm plíškům v tom plastu. Tak prosím..děkuji :wink:
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3713
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Výměna žárovek v palubní desce

Příspěvek od JBC »

To se prodává celé, i s tím plastem, v každé normální mototechně. Nezapomeň si přečíst Wattáž.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Michalak C7
Odpovědět