B.Buk - Dotaz na spolehlivost Smartů

Nechcete se registrovat a chcete něco sdělit ...
Uživatelský avatar
HOST1
Smart ACE
Příspěvky: 600
Registrován: ned 05 lis 2006, 22:39
Bydliště: Všude

Příspěvek od HOST1 »

já právě potřebuji jezdit za rodiči do Krušných hor za Karlovy Vary a ta cesta tam je hrozná i ,, NORMÁLNÍM,, autem tak mi manžel tvrdí že s toho budu otrávená.Nevím , nemůžu to posoudit Smartíka jsem měla půjčeného ,ale za tu chvilku toho člověk moc nezjistí
Je to boj se rozhodnout.
Uživatelský avatar
Pajik
Smart ACE
Příspěvky: 1156
Registrován: sob 30 čer 2007, 20:55
Bydliště: Lysá nad Labem

Příspěvek od Pajik »

HOST1 píše:já právě potřebuji jezdit za rodiči do Krušných hor za Karlovy Vary a ta cesta tam je hrozná i ,, NORMÁLNÍM,, autem tak mi manžel tvrdí že s toho budu otrávená.Nevím , nemůžu to posoudit Smartíka jsem měla půjčeného ,ale za tu chvilku toho člověk moc nezjistí
Je to boj se rozhodnout.
Pujc si ho v Sixti na vikend a jed...
O--O 0.8CDi 2000 - Protitanková střela schopná opětovat palbu
Beulingo Multispace 2.0HDi 2005 - Polabský offroad
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Příspěvek od xlukas.cz »

vseci to tu uz vi, ale klidne to znovu zopakuju.
ja s nim jezdivam kazdy tyden 2x trasu 270 km. praha morava, morava praha. samozrejme d1 na brno se nevyhnu. jinak sem s tim jel v kuse 550 km a jde to. do rakouska, chorvatska sem jel. david je do francie, nekteri do italie, barcina mamka na ukrajinu.

jestli mas obavy ze vseho mozneho i nemozneho, tak si pujc smarta na tyden a jezdi. to uz nebude tak velka castka v cene nakupu noveho. tyden budes jezdit. za ten tyden si overis a vyzkousis vse mozne a uvidis, ze je to naprosto normalni auto, akorat nema druhou radu sedadel. a kufr to ma na nakup daleko vetsi nez dokazes nakoupit. pokud v obchode nakupujes jeden kosik, ze ho mas na kopec, tak ti tam urcite vleze. opravdu mivas kosik naplneny tak, ze ti z tama veci padaji?

a se synem uz je to jasne. verim tomu, ze si auta moc neuzijes a bude s nim jezdit on :lol:, resp. jeho tlaky na jine auto chapu - chce jezdit s vetsim. nejspis by byl rad, kdyby sis koupila hummera :lol: :lol:
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
HOST1
Smart ACE
Příspěvky: 600
Registrován: ned 05 lis 2006, 22:39
Bydliště: Všude

Příspěvek od HOST1 »

Nákupy já osobně moc neřeším ,myslím že koš jídla nám úplně stačí.Dělám běžné nákupy-zakryté dno koše.a ještě mám obchodní centra a hned několik asi 10 minut jízdy autem takže není problém tam jezdit častěji.Synovi se Smartík líbil ani nemá ambice na nějaké velké auto.Spíš se bojím toho že se budu já o něj škrtit,aby mi sním něco neudělal.
Ještě čekám na odpověď z Německa na auto a pak uvidím.
S tou půjčovnou to není špatný nápad.
Markéta
Smart ACE
Příspěvky: 2680
Registrován: čtv 23 dub 2009, 21:53
Bydliště: Kroměříž

Příspěvek od Markéta »

Já osobně mám smártíka 4 měsíce ( to to letí ), najeto něco přes 5 tisíc
km a nemůžu si stěžovat. Na tvrdší podvozek si zvykneš, budeš se snažit
víc vyhýbat kanálům a jiným věcem ( já to tak dělám a byla jsem od přítele pochválena.). Na delší trasy je super, pohodlný. A velký nákup taky jezdíme jen jednou, není problém, on je ten kufr dost prostornej. Dokonce jsem tam převážela stromek.
Takže, pokud bych se měla znovu rozhodnout, jsem pro smarta, jako druhé auto v rodině je neocenitelný.
Jeho nevýhodou je vyšší cena při údržbě, pokud se něco pokazí, ale auta, která jsou na tom hůř. Chce to pořádně nechat prohlédnout, pravidelně
servisovat...
7. 8. 2009 Smart Fortwo 0,8 30 kw cdi 2000 Jednohubka
23. 12. 2015 Smart Forfour 1,3 2004 Gumídek

Jsou chvíle, kdy ti vůbec nepomůže, že umíš napsat slovo MYSLIVEC.
Uživatelský avatar
Robin
Smart ACE
Příspěvky: 518
Registrován: úte 21 říj 2008, 10:30
Bydliště: Praha

Příspěvek od Robin »

Záměrně jsem se tomuhle tématu vyhejbal, poňáč si myslim, že každý jiný, než průměrně šedivý auto si musí najít někoho kdo ho bude mít rád a hodí se mu a někoho kdo ho bude nesnášet a nekoupí si ho. Smart neni průměrně šedivý auto. A mám ho rád. Do města z mojeho pohledu neexistuje lepší auto. Ne kvůli spotřebě, ne kvůli výhledu z něj, ale kvůli velikosti.

Na druhou stranu na dálnici, respektive na dlouhý trasy neexistuje auto horší. Ne že by to nejelo stočtyřicet, ne že by to nebrzdilo, nebo se stalo na dálnici neovladatelný, ale jednoduše na to neni konstruovaný. Boční vítr si s tim hraje jak s prázdnou plechovkou od piva pomalu. Předjíždění kamionu při bočnim větru to posune o hezkejch pár desítek centimetrů do strany. Samozřejmě se na to dá zvyknout. Dá se zvyknout i na strašlivou nedotáčivost auta a nejenže zvyknout, ale dá se naučit jí i eliminovat, protože krátkej rozvor auta je brutálně citilivej na pedál plynu, právě ve vztahu k nedotáčivosti. Nicméně to že se s timhle všim dá naučit žít neznamená, že to auto je dobrý, nebo nedej bože pohodlný na dlouhý trasy. Neni. Ale ani nemá bejt. Je do města. A ve městě nemá konkurenci. Pokud chceš auto primárně do města, špatně se ti parkuje a nepotřebuješ velký auto, neni co řešit. V opačnym případě, bych se kouknul jinde.

Ale jak tady někdo zmínil, půjč si ho, tejden ho používej přesně na ty účely ke kterejm ho budeš mít a rozhodni se.

Omlouvám se, že sem se tak rozepsal, ale zmínka o tom, že je Smart pohodlnej na dlouhý vzdálenosti zjitřila mou vzpomínku na jízdu 200km na chalupu z toho 80km po dálnici a nemoch jsem se neozvat.
2012 Fortwo / benzin
Markéta
Smart ACE
Příspěvky: 2680
Registrován: čtv 23 dub 2009, 21:53
Bydliště: Kroměříž

Příspěvek od Markéta »

Shrnula bych to asi tak - co člověk a řidič, to názor. :lol: Půjčit, vyzkoušet, rozhodnout se.
7. 8. 2009 Smart Fortwo 0,8 30 kw cdi 2000 Jednohubka
23. 12. 2015 Smart Forfour 1,3 2004 Gumídek

Jsou chvíle, kdy ti vůbec nepomůže, že umíš napsat slovo MYSLIVEC.
Uživatelský avatar
HOST1
Smart ACE
Příspěvky: 600
Registrován: ned 05 lis 2006, 22:39
Bydliště: Všude

Příspěvek od HOST1 »

Díky Vám všem co se snažíte poradit.Ted už je to jen na mě.ANO ČI NE.
Uživatelský avatar
HOST1
Smart ACE
Příspěvky: 600
Registrován: ned 05 lis 2006, 22:39
Bydliště: Všude

Příspěvek od HOST1 »

Včera jsem v noci podotýkám že ve 24.00 hod místo jiných aktivit (což je mi ze strany manžela) vytýkáno,lovila tuning na Smarty.A nechápala jsem co vše lidi vymyslí .Některé věci jsou fakt úžasné.
:?: Docela by mě zajímalo kolik stojí celý komplet -body panelů,když bych chtěla změnit barvu vozu? :?:
Odpovědět