Stránka 1 z 2
na sněhu nejede, kontrolka bliká
Napsal: sob 06 úno 2010, 20:00
od martinsima
Ahoj, mám Smarta 800 CDI, a na sněhu do mírného kopce nechce jet. Motor zabere a pak povolí a bliká oranžová kontrolka. Je to normální? Bojím se tak někam jet když je sníh.
Re: na sněhu nejede, kontrolka bliká
Napsal: sob 06 úno 2010, 20:58
od Pajik
martinsima píše:Ahoj, mám Smarta 800 CDI, a na sněhu do mírného kopce nechce jet. Motor zabere a pak povolí a bliká oranžová kontrolka. Je to normální? Bojím se tak někam jet když je sníh.
Dela to jen zastudena, nebo i s teplym motorem ?
Napsal: sob 06 úno 2010, 21:18
od martinsima
pořád, takže i teplé
Napsal: sob 06 úno 2010, 23:15
od dodo555
to sa ti asi zapina protipreklzovy system myslim ze to je v poriadku staci pridavat menej plynu
Napsal: sob 06 úno 2010, 23:21
od martinsima
na Fábii mám také ASR, ale to funguje jak má a ze sněhu mě dostane. Na tom smartu je fakt, když dám míň plynu tak je to lepší. Je tam nějaká volba to vypnout?
Napsal: sob 06 úno 2010, 23:32
od RavenS.
Napsal: ned 07 úno 2010, 17:46
od Spajky007
máš dobrý zimní gumy

Napsal: ned 07 úno 2010, 18:08
od martinsima
gumy mám zimáky, ale asi tam je ten nějaký ten omezovač.
Napsal: ned 07 úno 2010, 18:09
od xlukas.cz
jina zavada - praskly krouzek abs nebo chyba v cidle/elektroinstalaci obecne by se projevovala i na suchu nebo minimalne nerovnostech.
ja jako kazdy jiny sme totiz vyjeli i do velkych kopcu s ujezdenym snehem, i breckou nebo rozjezdenym snehem atd., takze smart nema v zime problemy. rozhodne ne vetsi nez jine auta. spis jak zname tak zadni nahon, motor v zadu = vyhoda.
Napsal: ned 07 úno 2010, 18:27
od martinsima
chová se to jako ten TrustPlus jak je popsáno v tom tématu co sem dal RavenS. I při tom bliká oranžová kontrolka.
Napsal: ned 07 úno 2010, 18:44
od xlukas.cz
jasne, to je normalni. jenom me prekvapuje, ze to auto vubec nejede.
to ti ani prohrabuje kolo?
ja to auto uz mam v takovem stavu, ze sem na zpatecku pridal, samozrejme proklouzly kola, ale neco se tam asi kousne a auto samo takovym trosku cukanim asi 10m couvalo bez nohy na plynu. s brzdou to vyplo. delava to jen na zpatecku.
zarazi mne, ze ti to rozpoji uplne a nejedes. rikas, ze jina kontrolka ti nesviti. ptam se jen proto, aby sme vyloucili actuator a spojku.
nevzpominam si, ze by mel nekdo podobny problem. ale mam za to, ze aspon jedno kolo by ti mohlo hrabat.
Napsal: ned 07 úno 2010, 18:59
od martinsima
kolo prokluzuje, napřed přerušovaně a potom snad stále. Ale nemá to sílu s autem pohnout.
Napsal: ned 07 úno 2010, 19:00
od Robin
no a co víc by si od toho auta chtěl? nic jinýho než točit kolama dneska auta neuměj

Napsal: ned 07 úno 2010, 20:08
od Pajik
martinsima píše:gumy mám zimáky, ale asi tam je ten nějaký ten omezovač.
A jak mas stary ty zimaky ? Moje jsou po peti letech tvrdy jak kamen, takze jsem se nemohl letos vyhrabat skoro z niceho. Az jsem je upustil o dve desetiny.
Xlukas - to cukani na zpatecku po chvili prokluzu mam taky. Nenapada me, co tim tvurci mysleli. Ale spojka musi mit teda radost...
Napsal: ned 07 úno 2010, 20:14
od martinsima
ty jsou starý asi 6 let a vzorek asi 4.5 mm