stránka na FB

Náhradní díly, servisy, kontakty ...
Odpovědět

Máte rádi Facebook ?

Ano
19
24%
Ne
38
48%
Ano, ale zůstávám dále věrný/á Smart Fóru :-)
22
28%
 
Celkem hlasů: 79

Uživatelský avatar
matkal
Příspěvky: 122
Registrován: úte 28 dub 2009, 15:31
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od matkal »

Nespouštím web, aby nahradil fórum, v návrhu je fórum několikrát linkované, jsou to dvě různé služby.

Web je podle mě potřeba proto, že chybí centrální úložiště informací, návodů a znalostí o jednotlivých tématech. Najít cokoli na jakémkoli fóru je porod, zejména pak na tomhle, které je ozdobou názvu "diskuzní".

Reklama mi je osobně ukradená, pokud budete chtít provoz platit z příspěvků, nemusí tam být vůbec, ale je to zbytečné. Být proti ní zaseknutý je hezký postoj, ale ve skutečnosti ji k životu potřebujeme a používá se už od dob starého Říma. Uživatel o relevantní reklamu stojí, pokud přijde na zájmový web pro informace, chce vědět, kde k nim koupí prostředky, na klubovém serveru očekává slevy na cílové zboží a podobně.

To co navrhuješ, je typický přístup k reklamně, "když už být musí, schovejme ji co nejhlouběji". Pak je samozřejmě k ničemu, nemíním se starat o nějakou sekci tady na fóru, jen aby byla. Reklama musí být tam, kde ji čekáme a chceme, tedy hledám-li informace o klíčku, očekávám, že k ní dostanu i návrh, kde klíček koupit. Na takovém místě mi nejen nevadí, ale dokonce budu rád, že nemusím obchod hledat sám.

Co se týče fóra phpBB, něco jsme si o tom s Lukášem napsali. To skladiště letitých příspěvků, které tady máte, nezajímá ani čtenáře, ani vyhledávače. Doporučil jsem pročištění neaktivních uživatelů a témat. Hlavní témata promat od děkovaček, smajlíků a zbytečností. Fórum si oddychne, zrychlí se a bude podstatné věci se lépe najdou i bez hledání, které stejně používá cca 35% uživatelů.
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Příspěvek od xlukas.cz »

forum si neoddychne ani nezrychli. forum bezi na dvou serverech - ftp a databazovy. kazdy z nich je dostatecne naddimenzovan a zvladl by i par desitek for takoveho rozsahu soucasne. takze toto co jsi napsal je reklamni tahak.
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3718
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvek od JBC »

V rychlosti fóra jsem se nikdy nesetkal s žádným problémem. Jediné, co se někdy načítá pomaleji, jsou obrovské fotky, které ale stejně leží na jiných serverech a stahuje se to z nich. A to není problém těch serverů, nýbrž mého připojení.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Michalak C7
Uživatelský avatar
Druzeta
Site Admin
Příspěvky: 3939
Registrován: úte 11 pro 2007, 14:12
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Druzeta »

matkal píše: Web je podle mě potřeba proto, že chybí centrální úložiště informací, návodů a znalostí o jednotlivých tématech.
V každé složce na foru v prvním tématu může být první příspěvek který bude furt první a v něm může být jakýkoliv adresář odkaz cokoliv tak jak by to bylo na webu.
matkal píše: Reklama mi je osobně ukradená, pokud budete chtít provoz platit z příspěvků, nemusí tam být vůbec, ale je to zbytečné.
Nemáme problém s financováním fora, příspěvky jsou dobrovolné a nadbytečně pokrývají financování fora, v případě potřeby není problém vyzvat lidi a peníze pošlou.
matkal píše: Být proti ní zaseknutý je hezký postoj, ale ve skutečnosti ji k životu potřebujeme a používá se už od dob starého Říma.
Reklamu k životu nepotřebujeme, to jenom tupé stádo ovcí se nechává ovlivnit reklamou, podnikám cca 20let a reklamu vůbec nepoužívám, (pokud se teda za reklamu nepovažuje nápis firmy na objektu) odmítám i reklamu zdarma, přesto nemám nouzi o zákazníky.
matkal píše: Uživatel o relevantní reklamu stojí...


Tohle nemůžeš myslet vážně, proč by měl někdo stát o reklamu když přijde na forum pro nějaké informace tak rozhodně nepotřebuje nějakou reklamu, a jinak seznam servisů, případně lidí který se zabývají díly na Smarta na foru je a pokud něco chybí stačí napsat příspěvek s dotazem a během chvilky někdo odpoví.
matkal píše: To co navrhuješ, je typický přístup k reklamně, "když už být musí, schovejme ji co nejhlouběji".
Nešlo o žádné schování na úvodní straně by byla viditelná složka a v té by to bylo.
matkal píše: Nemíním se starat o nějakou sekci tady na fóru, jen aby byla.
Nešlo o žádné starání ale o to že složka by byla zamčená a mohl bys sis ji odemknout a přidat třeba další firmu tak jako bys ji přidal na web.
matkal píše: Co se týče fóra phpBB, něco jsme si o tom s Lukášem napsali. To skladiště letitých příspěvků, které tady máte, nezajímá ani čtenáře, ani vyhledávače. Doporučil jsem pročištění neaktivních uživatelů a témat. Hlavní témata promat od děkovaček, smajlíků a zbytečností. Fórum si oddychne, zrychlí se a bude podstatné věci se lépe najdou i bez hledání, které stejně používá cca 35% uživatelů.
Nikdo nenutí nikoho číst letité příspěvky, takže nemají čemu vadit.
Uživatelů jsem zatím pročistil několik stovek, ne proto že by tady něčemu vadili ale aby třeba při rozesílání hromadných emailů se neodesílalo něco někomu kdo o to nestojí, nevidím rozdíl jestli na foru v seznamu uživatelů 500 nebo 5000 lidí, na nic to vliv nemá.

Promazávat témata od smajlíků je dost nerealizovatelné při počtu příspěvků ve foru, a jak už bylo napsáno na rychlost fora to žádný vliv mít nebude.
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Příspěvek od xlukas.cz »

ja souhlasim s druzetou. opravdu nechapu smysl toho, proc by sis mel pridavat praci s tim, abys vytahoval nejake temata a porad stranky aktualizoval. jak nebudou aktualizovane, tak je stejne nebude nikdo cist. podivej se na blogy. lidi to bavi par mesicu, rok, dva a potom se na to vyklaslou. je to pro ne ztrata casu.

a co se tyce reklamy - jo, klub mit reklamu muze. at o nem lidi vi.
ale proc si tady otravovat zivot reklamou, to nechapu. kdo neco hleda, tak pouzije :arrow: www.seznam.cz - najdu tam co hledam anebo se nas zepta.

za vetsi zlo povazuju zbytecne zakladani novych temat s dotazy, na ktere tady jsou odpovedi. dokonce se ty temata i velice podobne jmenuji a lidi jsou lini cist. tim porusi hned prvni a zakladni pravidlo naseho fora, ktere jsme si stanovili, aby se nam tu prijemne diskutovalo.

tvuj prosazovany facebook neni absolutne o poctu fanousku. to je naprosto zcestna predstava uzivatelu. nebo si myslis, ze cim vic pratel, fanousku, atd. tim vic jsi clovekem? ja to cele povazuju za nesmysl. je to jakasi vykladni skrin a misto pro sdileni rychlych informaci o sobe. sam tady v tematu vidis, jaky je o facebook zajem kolik lidi hlasuje pro a proti. mimochodem druzeta ti dobre napsal, ze klub facebookovy profil ma a nic mu to neprinasi. tusim, ze ho spravuje gibon.
kolik z tech tvych fanousku - uz forum pouziva, - z novych lidi na forum prijde a bude se s nami bavit, - ma smarta nebo uvazuje o koupi? ostatni lidi nas absolutne nezajimaji. k cemu nam bude fanousek, ktery bude o smartovi tvrdit, ze je to nevzhledna skatule a nikdy by si ji nekoupil :?:
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3718
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvek od JBC »

Jo, Lukáši, lidi nečtou. Nebo zakládají podobná témata. Už jsem to psal několikrát, problém je v tom, že i v "odborných" tématech kecáme o jiných věcech, takže v tématu "Převodovka chrastí" najdeš tisíc příspěvků, ale jen dvacetšest jich je k věci. Chtělo by to ty bezpředmětné kecy třeba po půl roce smazat. Nebo ta "stejná témata" nějak spojit, např "Převodovka chrastí" by bylo hezké spojit s tématem "Divné zvuky z převodovky".

Zase na druhou stranu, kdo to chce bez keců, může jít na Evilution. 10 £ není tak moc.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Michalak C7
Uživatelský avatar
Druzeta
Site Admin
Příspěvky: 3939
Registrován: úte 11 pro 2007, 14:12
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Druzeta »

Lidi zakládaj nová témata i když v tom tématu není co tam nepatří, to je lenost a myšlení že jejich problém je jinej a potom si myslí že se dostanou na začátek stránky, nevědí že když připíší příspěvek že se to aktulizuje na první místo.

Na verzi fora kterou používáme nejdou spojovat témata, nejde ani přesunout příspěvek do již existujícího tématu.
Markéta
Smart ACE
Příspěvky: 2680
Registrován: čtv 23 dub 2009, 21:53
Bydliště: Kroměříž

Příspěvek od Markéta »

Možná by bylo dobré dát již na první stranu upozornění, aby lidi věděli, že mají číst :lol:

Na jiném diskuzním serveru mi při zakládání tématu okamžitě vyskočí názvy podobných diskuzí. Můžu si je pročíst, reagovat nebo teda založit své téma. Nešlo by to i tu? Když zadávám dotaz - např. Bílý dým z výfuku - okamžitě mi to vyjede.

A k reklamě - vzhledem k tomu, že jsem na tabletu, nesnáším je :roll: furt na ně omylem klikám, fuj.

Tady jsem ráda, že to není
7. 8. 2009 Smart Fortwo 0,8 30 kw cdi 2000 Jednohubka
23. 12. 2015 Smart Forfour 1,3 2004 Gumídek

Jsou chvíle, kdy ti vůbec nepomůže, že umíš napsat slovo MYSLIVEC.
Uživatelský avatar
matkal
Příspěvky: 122
Registrován: úte 28 dub 2009, 15:31
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od matkal »

Chlapi já vám to nebudu brát.

Facebook používá jen tupé stádo ovcí, zatímco uživatelé Smarta jsou vyjímeční.

Fórum z roku 2006 je dostačující, není potřeba aktualizovat, je výhodnější mít staré s nedostatkem funkcí a v prehistorickém designu. A nejlépe na nejdražším hostingu v zemi, vždy na to když tak ti blbí členové přispějí, že . . (moc hezky Druzeto, moooc hezky)

Mazat příspěvky je nerealizovatelné, protože vaše fórum je největší na celém světě a nikdo jiný žádné fórum nespravuje a nečistí.
Nenapadlo vás někdy, že zakládání nových témat pořád dokola je stálý problém všech fór a že to asi má nějaký důvod? A nebude tím důvodem právě nepřehlednost a složitost vyhledávání?

Reklamu nikdo nepotřebuje a proto je to nejvýnosnější světový business po zbraních a drogách. By mě tak asi zajímalo, jak by se tu všichni dozvěděli o novém Smartu, kdyby nebylo reklamy. A jak by si našli levný olej nebo svíčky . .

A vrcholem je věta: Lidé, co se o Smarta jen zajímají (a snad ho považují za krabici, jako by vy jste to tu o novém několikrát nenapsali) nás absolutně nezajímají.

Tak mě zajímají, netroufám si být nad ně povýšený a považovat je za ovce jen proto, že používají FB stejně jako 1 miliarda lidí na světě. Případný web rozhodně nepotřebuje žádné velké aktualizace, protože návody na opravy a zkušenosti se zase tak často nemění.

Zato mi celé fórum mi bylo naprosto k ničemu, když jsem potřeboval vyměnit střechu a informaci o oleji jsem hledal 30 minut mezi stovkami smajlíků a vašich rádoby moudrých řečí. To asi proto, že o internetu nevím nic a neumím ani hledat . . Nebo proto, že vyhledávání je naprosto k hxxnu?

Ale vy jste spokojení, vy se tu vyznáte, vy máte Smarta v malíku, protože vy nejste ovce, můžete si v klidu psát se svými několika kamarády a ostatní přece mohou použít Seznam. Nakonec proč ne, už ani ten sraz se nekoná a těch několik lidí, co sem ještě zavítá, jsou přeci ovce . .

Takže díky za podporu, ani jsem nečekal, že bych k webu dostal tolik podnětných nápadů, podpory a tolik lidí se chtělo připojit :-D

Uff . .
Uživatelský avatar
cervik
Příspěvky: 200
Registrován: úte 16 dub 2013, 15:10
Bydliště: Zbiroh

Příspěvek od cervik »

docela se bavim touhle diskuzi co jedny stranky na FB dokážou rozpoutat :D ja sem si FB pridal nemam stim problém a kdo ho nechce at si ho nepridava a je sticha :? o hledani na foru ani nemá smysl mluvit to je uplne na ho.... cist 100 prispevku o nicem a stejne nic nenajit a nebo najit po dlouhy době a když se na něco zeptam tak me nejakej chytrak napise at hledam ze to tu je :evil: když on ví kde to je tak at me nasmeruje hned bez zbytečných kecu proto se tady radsi uz na nic neptam protože pak si bezny uživatel smartu pripada jak blb ze nic neví

p.s. do pardubic na sraz se tesim na web az bude zabehnuty taky
Smart ForTwo 450 - 0,8 r.v.00 černy karbon se zelenou folii - PRODÁNO
Smart Fortwo 453 - 1,0 r.v.2015 černo oranžová paráda :twisted:
Jeep Grand Cherokee 5,2 V8 r.v.97 to projede všude :D - PRODÁNO
Dodge Ram 1500 5,2 V8
Uživatelský avatar
Druzeta
Site Admin
Příspěvky: 3939
Registrován: úte 11 pro 2007, 14:12
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Druzeta »

FB používají tupé ovce a pro mě někdo kdo řekne že má FB je něco míň a podle toho s ním jednám, nepotřebuju s někým sdílet kdy jsem byl čůrat, co jsem kde jedl a kde všude jsem byl. :roll:

Forum by bylo potřeba aktualizovat, ale tím ztratí ten "starý" vzhled který nevidím důvod měnit, mě se třeba ostatní nová fora nelíběj, ale nejsem to já kdo by blokoval přechod na novou verzi ale jak říkám nový vzhled považuji za mínus.

Hosting už je změněný za levnější.

Mazat příspěvky je realizovatelné ale nevidím důvod mazat letité příspěvky stejně nikdo nečte roky staré příspěvky.Navíc je problém že tady není člověk který by to dělal.

Reklamu potřebuje něco nového co lidi neznaj, případně něco co nikdo nechce a je potřeba to udat.Nesouhlas s reklamou byl myšlen tak že nepotřebujeme na foru reklamu cizích firem na jejich výrobky, pokud někdo něco hledá nějaký výrobek ke koupi může si ho najít na googlu.

Podle čeho posuzuješ že má FB 1 miliarda lidí?, určitě do toho počítáš i několik mejch účtů založenejch na FB na neexistující jména.

Informace ke střeše na foru moc nenajdeš a budeš hledat jak chceš.
O oleji se nemá cenu ani bavit na každým foru toho jsou stohy a každej má na olej jinej ničím nepodloženej názor že jeho olej je nejlepší.

Složka s návodama je i tady na foru.
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3718
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvek od JBC »

cervik píše:docela se bavim touhle diskuzi co jedny stranky na FB dokážou rozpoutat
Myslím, že účet na FB je zástupný problém. Já osobně vidím příčinu "toho všeho" v matkalově chování.
matkal píše:A jak by si našli levný olej nebo svíčky . .
Když něco hledám, tak to hledám, to je reklama mnou vyžádaná. Je to stejná reklama, jako když přijdu na benzínové pumpě do obchodu a tam si prohlížím lahve s olejem. Zato veliký nápis zvenku přes celou pumpu, že jejich benzín vyvinuli za pomoci mimozemských civilizací je pro mě reklama nevyžádaná, obtěžuje mě a zásadně si takové věci nekupuji. V 99 % případů je to tzv. leštěný prd, který je předražený a neplní ani základní funkci.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Michalak C7
Uživatelský avatar
matkal
Příspěvky: 122
Registrován: úte 28 dub 2009, 15:31
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od matkal »

matkalově chování?

Je něco na mém chování v nepořádku? Někoho jsem snad urazil, napadl nebo ohrozil svým pokusem pro ostatní nezištně něco udělat?

Že si dovoluji pojmenovat nahlas, co si tu myslí polovina lidí a nestojí jim to za řešení?
Že si dovoluji oponovat zdejším osvíceným leaderům?
Že se opovažuji napadat staré pořádky a nedejbože navrhovat jejich změny?
Že nepovažuji za dostatečnou práci zdejšího samozvaného vedení a přesto nechci vyvolat rozkol v komunitě nějakými zběsilými konkurenčními projekty a radši se bezvýsledně snažím dohodnout?

Že si dovoluji mít vlastní názor v rozporu s údajným většinovým? Asi nebudu ta vypláchlá ofce, kterou uráží reklama a považuje sociální sítě za zlo.
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3718
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvek od JBC »

Víš co? Vra se zpátky do ... Prahy.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Michalak C7
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Příspěvek od xlukas.cz »

co se ti prosim zda na vzhledu fora zastaraleho?
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
Odpovědět