Zapalovaci a zhavici svicky

Řešení problémů s motorem
Odpovědět
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Řekl bych, že za studena to jde líp. Vindaval jsem svíčky na motorce mockrát a za tepla jdou šroubovat ztuha.
Nedávno jsem dělal svíčky tátovi na Puntu, viz první věta ....
http://web.telecom.cz/rozsini/puntoMk1/svicky1.htm
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
michmartin
Příspěvky: 360
Registrován: ned 07 zář 2008, 09:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od michmartin »

vyčerpávající odpověď :shock: - děkujeme *1*

- mám objednány tyto svíčky :

http://www.auto-pilot.cz/zapalovaci-svi ... 64895.html

- stéjné hodnoty + vzhled jako originál , ale cena ... :lol:


skrblík 8E
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

S BERU zkušenost nemám, ale já bych za NGK neměnil. Bez ohledu na to, že je doporučuje výrobce, mám s nimi dobrou zkušenost jak z hlediska dlouhé životnosti tak i z hlediska chodu motoru ( bezproblémové starty za studena i za tepla ; ochotně a s lehkostí se s nimi motor vytáčí až do plných otáček )
Jediné velké zklamání jsem s nimi zažil u Citroenu, by byly dle tabulky vhodné pro daný motor, ale ten dostal zpět francouzské orig. svíčky EYQUEM které jsou zhruba ve stejné cenové relaci jako NGK pro Smart.

Jen se zeptám, jakou životnost mají Beru ? NGK se nechávají ve Smartu 30.000Km , ale po vyndání jsem zjistil, že by vydržely více ( vzdálenost elektrod nezměněna , celkově dobrý stav ) . EYQUEM co mám na Citroenu jsou na 60.000Km. Byl jsem z toho nervózní, tak jsem je vyměnil po 30.000, ale úplně zbytečně, byly pořád jako nové.
Když jsem dával dříve do motorů jiné značky svíček, tak buď výkon časem vadnul, nebo byl od začátku mdlý. Zejména u levnějších typů, by se jednalo o Champion docházelo k rychlejšímu opalování středové elektrody, takže již po 10.000 Km byla vzdálenost elektrod dvojnásobná, což se negativně projevovalo na startech a na plynulosti chodu motoru.

Nezbývá než popřát a máš jinou zkušenost než já.
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Dawe
Smart ACE
Příspěvky: 817
Registrován: úte 16 led 2007, 21:39
Bydliště: Ostrava - Šenov

Příspěvek od Dawe »

nemenil bych zacku
at si motor jezdi na to co je zvykly
jinak jsou svicky a svicky
ja ty beru zkousel jeste v 600 a sly tam zpet NGK
For Two Pasion 07 (Mimi) 1.11.2008 najeto 1750 km
ExEricss

Příspěvek od ExEricss »

Po zkušenostech s různými auty (BMW, VW, Saab, Honda atd.) musím říct, že je nejlepší držet doporučením výrobce. Pakliže výrobce uvádí NGK, držet se toho. Některá auta jsou na to dosti háklivá. Např. u Saabu může při použití jiných svíček než uváděných výrobcem (NGK) dojít k poškození SDI (Saab Direct Injection - zapalovací "kazeta" - 4 cívky + elektronika - cena nové 8000 + DPH) a takové BMW M5 (E39) s jinýma svíčkama než předepsanýma NGK skáče jako koza....
Já dal do Smarta NGK BKR6EKE, 6 kusů za necelých 1000 Kč. Sice svíčky co sem vyndal vypadaly jako nové, ale měnil jsem všechno co se dalo a už jsem je měl koupený... :wink:
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

*1* Tak tak
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Dawe
Smart ACE
Příspěvky: 817
Registrován: úte 16 led 2007, 21:39
Bydliště: Ostrava - Šenov

Příspěvek od Dawe »

tak to ma byt :)
vymenit se to ma po 30 000 tak menim po treceti
proc to co 5000 kontrolovat a rozdelavat cely zadek
ono budou ty svicky stavene tak na 50 000km
ale nekde nekvalitni benzin dela svoje
vymenim a vim ze mam zase 30tis klid
For Two Pasion 07 (Mimi) 1.11.2008 najeto 1750 km
Uživatelský avatar
michmartin
Příspěvky: 360
Registrován: ned 07 zář 2008, 09:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od michmartin »

více hlav , více ví ...

- souhlasím , poslechnu - dávám originál !!! :wink:
Uživatelský avatar
David0600
Smart ACE
Příspěvky: 7764
Registrován: úte 07 bře 2006, 07:43
Bydliště: Velké Popovice

Příspěvek od David0600 »

smártík v posledních měsících špatně startuje nejdřív vynechávalo turbo to bylo tím ventilem kterej se rozhejbal a v pohodě, ale začal dělat že po nastartování jel na jeden někdy na dva válce, vyndali jsme svíčky už jsou tam jen tři žádné zdvojené, ale ve stavu že bych je na chodově opět zabil protoře je ve 30tis. km kdy jsem je tam při poslední výměně platil tak je tradičně nevyměnili. Tak dostal smártík tři nové kusy od ngk a chytá jak má
nemám rád tdičkáře, protože moje tédéíčko 5l při 200km/h nežere a stejně benzín je benzín i když někdy tu naftu mám rád přece jenom čtyř litrovej benzín má víc chutě než dvoulitrovej commonrail
Uživatelský avatar
Jirka P
Smart ACE
Příspěvky: 2579
Registrován: pát 10 bře 2006, 07:03
Bydliště: Praha, vedle Gibona a Barči

Příspěvek od Jirka P »

Jó Chodov Mergl, to je líheň inženýrů... :lol: Ty by si měli dát na logo: Umíme vše od výměny stěračů po doplnění vody v odstřikovači. Zbytek svěřte profesionálům :lol:
Vaše problémy hravě vyřeší naše - vodíková bomba!
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Poslední dobou, když o něco šlo, tak jsem si udělal obyč tužkou značky, abych viděl na co sáhli a na co ne. Je to trapný, ale neviděl jsem jiné východisko v tom, abych si byl jist, že je díl , či náplň vyměněna či není. Nešlo mi ani tak o peníze jako o to, aby bylo uděláno co má být. Takže když při prohlídce naúčtovali např. výměnu brzd. kapaliny a neutřeli z nádobky ani prach, tak jsem si jí vyměnil sám a řekl si, že v tom budu pokračovat, protože budu vědět na čem jsem a do Prahy raději pojedu za někým na kafe, než chodit 4 hodiny kolem DC a doufat, že udělali co měli.
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
Jirka P
Smart ACE
Příspěvky: 2579
Registrován: pát 10 bře 2006, 07:03
Bydliště: Praha, vedle Gibona a Barči

Příspěvek od Jirka P »

Tak a teď jsi to tu prozradil a dočkáš se toho že ti na autě otřou prach. Inu doba si žádá pokrok :lol:
Vaše problémy hravě vyřeší naše - vodíková bomba!
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Prach otírat můžou, tajný značky nepoznaj :lol:
Hlavně teda k nim už nejedím, alespoň ne kvůli všeobecné prohlídce, protože se nehodí ani na dolévače vody do ostřikovačů, nebo jsem tam najel s plnou nádobkou a naúčtovali že dolili 1l, takže kdo ví kam co nalili. Mě je to jedno, jen se tomu směji, ale v globálu je takových detailů víc, který mě pak naserou a už od nich raději nic nechci. :twisted:
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
Jirka P
Smart ACE
Příspěvky: 2579
Registrován: pát 10 bře 2006, 07:03
Bydliště: Praha, vedle Gibona a Barči

Příspěvek od Jirka P »

Čéče ale to bude slabost i některých značkových servisů, tuhle ukazovali pána, co si takhle poznačil díly barvou na svém Citroenu a jel na garančku k jistému dealerovi v Praze. A jak byl udivenej když mu na motoru vyměnili spoustu dílu za staré. Skončilo to před soudem ale jak to dopadlo to už jsem nezaregistroval. Zrovna včera jsem něco podobného řešil s kolegou, ten se taky hádal že mu dolili plnou bandu na odstřikovače. Inu někteří automechanici jsou fakt potomci Pokustóna. Problem je asi v tom ža maj tabulku úkonů co maj provést, odškrtaj to v tom a pak to nijak neřešej.
Naposledy upravil(a) Jirka P dne čtv 14 led 2010, 06:41, celkem upraveno 1 x.
Vaše problémy hravě vyřeší naše - vodíková bomba!
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Jeden kolega od Citroenu měl také podezření , že mu mění servis díly za starší. Pořád se mu něco sypalo a furt dokola, tak si to jednou všechno vyměnil sám a byl klid. Říkal, že měnil naposledy krokový motorek škrtící klapky, který nechával měnit před pár měsíci v servisu a byl starej. Tak nadával jak pohan, že tam nechal peněz a dávali mu tam starý klumpy.
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Odpovědět