MHD začalo zlobit (jak jinak)

Náhradní díly, servisy, kontakty ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jirkaal
Příspěvky: 99
Registrován: pát 19 čer 2009, 22:46
Bydliště: Praha 4

MHD začalo zlobit (jak jinak)

Příspěvek od Jirkaal »

Najednou mi začal smartík zlobit a to tak, že vždy v napsosto nevhodnou chvíli nenastartoval poté co mhd motor vyplo např. uprostřed velmi rušné křižovatky. Nedovedete si představit jak na mě troubili a následně se smáli když jsem vylezl a tlačil auto za křožovatku. Nějak se to stupňovalo až to třeba nechtělo startovat vůbec. Pak třeba za hodinu najednou zase vše O.K. Tak jsem ho odvezl do servisu a tam to zhodnotili, že bude asi potřeba vyměnit ten alternátor/startér.
Smartík tam byl dva dny a zavolali, že už je to opravený a že museli nějak přepojit kabeláž či co a přehrát software a že to vyšlo někde v nějakém buletinu jako asi nějaká známá chyba a že už to bude dobrý.

Píšu to sem proto, že za 1. by mě zajímal názor zda existují nějaké takové buletiny za 2. kdyby se něco podobného stalo někomu a neváhá a jede to nechat spravit
Smart Fortwo coupe Passion MHD, 52 kW, 2009
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Ze zámečnicko-elektrikářskýho hlediska :-) buď je to dobře zapojené, pak to funguje pořád, a nebo je to špatně zapojené a nefunguje to od začátku. Tak nevím co tam přepojovali, přehrávali :roll: Leda tak chytili někde lépe kostru od pro altík :)
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
dyno
Příspěvky: 671
Registrován: sob 19 dub 2008, 20:23
Bydliště: Praha 4 - přes park od Gibona

Příspěvek od dyno »

nevím jak je to u Smarta, ale jako bývalí přejímací technik z Peugeotu mohu potvrdit, že takových přípisů co se musí s autem udělat v době kdy už je prodaný jsme měli na některý méně povedený modely opravdu ve velkých počtech - takže zřejmě nekecaj :wink:
Born stupid ? Try again...
Markéta
Smart ACE
Příspěvky: 2680
Registrován: čtv 23 dub 2009, 21:53
Bydliště: Kroměříž

Příspěvek od Markéta »

A proč to nikdo obvykle neví? nemají možnost to nějak dát vědět? Vždy smarty s MHD jsou celkem nová záležitost :?
7. 8. 2009 Smart Fortwo 0,8 30 kw cdi 2000 Jednohubka
23. 12. 2015 Smart Forfour 1,3 2004 Gumídek

Jsou chvíle, kdy ti vůbec nepomůže, že umíš napsat slovo MYSLIVEC.
Majkl
Příspěvky: 197
Registrován: stř 27 led 2010, 22:44
Bydliště: Nevyplněním profilu, porušujete pravidla Smart Autoclubu. Děkuji za nápravu!

Příspěvek od Majkl »

protoze jako vyrobce nebudes svolavat vsechny smarty ktere by tu vadu mohly potencialne mit. A nebudes rozkrikovat do sveta ze neco je spatne... to vede k panice lidi a spatne povesti. Nechas lidi az se ozvou nebo prijedou s necim uplne jinym a zaroven udelaji napravu toho spatneho o cem ani nemusis vedet... bezna vec snad ve vsech odvetvich...
SMARTa už nemám, ale stále je mám rád :)
Uživatelský avatar
David0600
Smart ACE
Příspěvky: 7764
Registrován: úte 07 bře 2006, 07:43
Bydliště: Velké Popovice

Příspěvek od David0600 »

dokud je to v záruce tak to není úplně trága, ale až nebude ten startéro altík bude stát raketu
nemám rád tdičkáře, protože moje tédéíčko 5l při 200km/h nežere a stejně benzín je benzín i když někdy tu naftu mám rád přece jenom čtyř litrovej benzín má víc chutě než dvoulitrovej commonrail
Uživatelský avatar
Jirkaal
Příspěvky: 99
Registrován: pát 19 čer 2009, 22:46
Bydliště: Praha 4

Příspěvek od Jirkaal »

Každopádně jsem od té doby něco najezdil a je to bez problémů. Vše funguje jak má.
Smart Fortwo coupe Passion MHD, 52 kW, 2009
Uživatelský avatar
Pajik
Smart ACE
Příspěvky: 1156
Registrován: sob 30 čer 2007, 20:55
Bydliště: Lysá nad Labem

Příspěvek od Pajik »

DYK77 píše:Ze zámečnicko-elektrikářskýho hlediska :-) buď je to dobře zapojené, pak to funguje pořád, a nebo je to špatně zapojené a nefunguje to od začátku. Tak nevím co tam přepojovali, přehrávali :roll: Leda tak chytili někde lépe kostru od pro altík :)
Bohuzel vyvoj jde dopredu, takze ted je v kazdem kusu dratu jeste software.

Taky se mohlo stat, ze necemu se zmenily vyrobcem definovane parametry a nebylo s tim pocitano, takze soft se uz nedokazal na "rozjizdeni" nakalibrovanych hodnot nakalibrovat. Pak se to projevi nekde, ze neco co drive fungovalo prestava chodit, az prestane uplne.

Jinak by me taky zajimala cena noveho starter-alternatoru. Radsi bych se zeptal dopredu.....
O--O 0.8CDi 2000 - Protitanková střela schopná opětovat palbu
Beulingo Multispace 2.0HDi 2005 - Polabský offroad
Uživatelský avatar
Pajik
Smart ACE
Příspěvky: 1156
Registrován: sob 30 čer 2007, 20:55
Bydliště: Lysá nad Labem

Příspěvek od Pajik »

Majkl píše:protoze jako vyrobce nebudes svolavat vsechny smarty ktere by tu vadu mohly potencialne mit. A nebudes rozkrikovat do sveta ze neco je spatne... to vede k panice lidi a spatne povesti. Nechas lidi az se ozvou nebo prijedou s necim uplne jinym a zaroven udelaji napravu toho spatneho o cem ani nemusis vedet... bezna vec snad ve vsech odvetvich...
No, to si ale kurevsky koledujes, viz Toyota. Normalne bys mel prijit do servisu, rict hele chlapi mam tady auto, vyjedte mi podle VINu vsechny svolavacky, co se k tomu to modelu,typu, podtypu vazou...

Kamos takhle nedavno neco podobneho zkousel na Chodove se svym Merglem (E klasse CDI) a nevylamal z nich nic.
O--O 0.8CDi 2000 - Protitanková střela schopná opětovat palbu
Beulingo Multispace 2.0HDi 2005 - Polabský offroad
Uživatelský avatar
Jirkaal
Příspěvky: 99
Registrován: pát 19 čer 2009, 22:46
Bydliště: Praha 4

Příspěvek od Jirkaal »

Cenu toho alternátoru ani opravy neznám. Zatím mám naštěstí na šest let vše zdarma.
Smart Fortwo coupe Passion MHD, 52 kW, 2009
danda
Příspěvky: 59
Registrován: úte 30 bře 2010, 19:43
Bydliště: Praha

Příspěvek od danda »

me ted nedavno menili alternator do staryho f2, pouzitej stal okolo 5k + prace a dan to vyslo celkem na 7,5k, novej stal 8k
Uživatelský avatar
David0600
Smart ACE
Příspěvky: 7764
Registrován: úte 07 bře 2006, 07:43
Bydliště: Velké Popovice

Příspěvek od David0600 »

tak at to funguje jak má jirko

to: danda bůra starej + daň to je šest + 15kil práce 7,5záruka 0 pokud by novej stál osmičku proč nejít do něj i když si myslim že novej za 8 je málo
nemám rád tdičkáře, protože moje tédéíčko 5l při 200km/h nežere a stejně benzín je benzín i když někdy tu naftu mám rád přece jenom čtyř litrovej benzín má víc chutě než dvoulitrovej commonrail
scorpi4

Příspěvek od scorpi4 »

Jirkaal píše:Cenu toho alternátoru ani opravy neznám. Zatím mám naštěstí na šest let vše zdarma.
Jirko, a aj ta vysoka spotreba sa upravila?lebo mne chalani hovorili, ze mi daju do pc novy soft na pripadne odpojenie mhd, ale neviem, ci mi dovtedy pride kabel...

a co smart time?idete aj Vy?
Uživatelský avatar
Jirkaal
Příspěvky: 99
Registrován: pát 19 čer 2009, 22:46
Bydliště: Praha 4

Příspěvek od Jirkaal »

Na ST jedu a spotřebu ještě nemám vyzkoušenou.
Smart Fortwo coupe Passion MHD, 52 kW, 2009
Odpovědět