Prosba o rady

Nechcete se registrovat a chcete něco sdělit ...
pbxpbx

Prosba o rady

Příspěvek od pbxpbx »

Zdravím všechny zkušené,

pokukuju po Smartu, už jsem tady forum procházel, ale přesto jsem nenašel na všechno odpovědi


1) Co přesně je „Smartí nemoc“? Vím, že to souvisí s motorem o obashu 600 ccm před rokem výroby 2002 (je to tak?), ale nevím, co to přesně znamená. Také jsem zaznamenal, že je nutná GO motoru. Jde o GO motoru nebo jeho výměnu? Po kolika km se může smartí nemoc vyvinout? Postihne to každý motor nebo má někdo štěstí?

2) Jak moc je poruchová střecha u kabria? Kolik cyklů stažení a vytažení vydrží? Je stahování střechy plně elektrické nebo je třeba manuální akce? Jak se odstraní příčky nade dveřmi mezi čelním sklem a zadním sloupkem – také elektricky nebo manuálně?

3) Na co si mám dát při koupit ojetiny dát pozor, nejsa odborník na auta. Vím, kde se do toho leje benzín a jak se kroutí tím velkým kolem.

4) Moc českým bazarům nevěřím. Když bych chtěl dovézt smartíka z Německa, je tu někdo, kdo je za rozumnou cenu individuálně dováží, nebo kdo by byl ochoten jet na výlet a smartíka na místě prohlédnout (samozřejmě za odměnu)?

5) Vím, že smartíci mají buď poloautomatickou (musí se řadit nahoru a dolů) nebo automatickou převodovku. Co znamená softouch? Převodovky se dávají do smartů dle výbavy? Jestli ano, která výbava má plně automatickou převodovku?

Tak to je asi pro začátek všechno.
Díky za všechny případné odpovědi.
scorpi4

Příspěvek od scorpi4 »

Smarti nemoc je nieco, co odpali motor..zacne zrat olej a prestane mat tah..jednoducho je to nieco, co sa prejavuje mnohymi sposobmi, a pomoze len GO motora..

da sa jej vyhnut, urcite..ja sam som to viackrat spominal, treba sa o motor starat poriadne..pri 0,6 verzii je to najma o pracovnej teplote, v ktorej motor bezi..vsetky odchylky vlastne sposobuju,ze sa motor zacne kazit, a byt poruchovy..o ostatnych priznakoch je tu toho tiez popisane na mraky..

ku kabriu Ti vela nepoviem, standardne viem, ze byva problem so zatekanim pri vacsich dazdoch..strecha je elektricka, akurat priecky musis davat dolu rucne..

a pri kupe si treba davat pozor na vsetko..na to je tazko odpovedat..skor by som kupil auto od clenov, ci fanusikov klubu, ako z nemecka popravde..je vacsia sanca, ze bude auto ok..

ale ak chces, kludne Ti ho dovezie kadekto, ak sa s nim dohodnes..myslim aj tu z klubu..tiez obcas vozim auta..len teda som zo slovenska..:D

co sa tyka prevodoviek, su sekvencne, a automaticke, ktore maju moznost radenia aj sekvencne..zalezi to od roku vyroby a samozrejme od vybavy auta..najidealnejsie je kupovat verziu "passion"..kde mas uz central na DO, presklenu strechu,klimu a zvacsa aj palubny PC..ako je to v cabriu netusim, ale presklena strecha asi nebude.. :lol:
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

1. Dožití motorových dílů, zejména kolem pístů ( kroužky, gufera, ventily, šály, i samotné písty ) + turbo. Na štěstí bych se nespoléhal.

2. Těžko říci. Dost lidí má cabrio z druhé či třetí ruky, není známo kdo jak s tím zacházel, jak často to používal a nutno brát v potaz, že některým táhne na desátý rok, takže se stává, že občas někomu střecha vypoví poslušnost. Ovládat lze i manuálně. Příčky se odstrňují manuálně.

3. Pozor na plynulost řazení, nápadné úniky oleje, kouřivost, jinak klasika jako u každého auta.
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
eezee

Příspěvek od eezee »

s tím dovozem se obra na Grega, mě pomohl s dovozem a můžu jen doporučit. Maximální snaha nic nepodcenit a spolehlivost.
Podle toho co jsem ja patral, tak CZ bazary jsou fakt nejiste, zkus se podivat tady ve foru, jestli ti nepadne něco do oka (pár SMARTu se tu nabízi k prodeji) a jinak DE.
S tou převodovkou se to tu obsahle resilo/vysvetlovalo (automat to není, pouze robotizovane razení)

Pokud uvazujes o SMARTovi, udelej si ucet, at muzes cist cele forum, ja tak zacal a ziskal spoustu informaci.

Jo a pokud jsi v nem mikdy nejel, vrele doporucuju si ho nekde pujcit na vikend a zkusit, aby jsi pak nebyl prekvapenej, je to opravdu specificke vozido....

No a pak hodně štěstí..... :wink:
Uživatelský avatar
Robin
Smart ACE
Příspěvky: 518
Registrován: úte 21 říj 2008, 10:30
Bydliště: Praha

Příspěvek od Robin »

dohrání "automatu" do auta, který ho nemá, neni žádnej problém, taky se to tu někde řešilo.
2012 Fortwo / benzin
pbxpbx

Příspěvek od pbxpbx »

Možná neobvyklý dotaz:
Je tu nějaký pražák nebo pražanda, kteří by mě svezli a nechali svézt aspoň kolem bloku? Půjčovny mají plno nebo mají nekřesanské ceny.

Nejlépe Praha 6 nebo Praha 5 ve všední den večer.
Díky
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Příspěvek od xlukas.cz »

kdyz ty jsi zrovna z te spatne strany prahy :lol: musis preplavat vltavu :wink:
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Olii05
Smart ACE
Příspěvky: 931
Registrován: sob 26 srp 2006, 23:52
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Olii05 »

pbxpbx píše:Možná neobvyklý dotaz:
Je tu nějaký pražák nebo pražanda, kteří by mě svezli a nechali svézt aspoň kolem bloku? Půjčovny mají plno nebo mají nekřesanské ceny.

Nejlépe Praha 6 nebo Praha 5 ve všední den večer.
Díky
po praze jezdí "víceúčelový" taxík tak si ho stopni

hint: >>tu<<*výsm?ch*
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•` (¸.•` ¤*smart forever*´¨)¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
eezee

Příspěvek od eezee »

se stav večer na Smíchově.... ;) napis mi na michal.fornusek@danfoss.com. a dohodneme se. O vikendu jsme vetsinou pryc, ale v týdnu se svezeš
pbxpbx

Příspěvek od pbxpbx »

Vím, ze ochrannou skořepinu tvoří tridionový. Jsou střecha a horní příčníky nade dveřmi součástí toho rámu nebo ne? Nebo jsou to jen přední a zadní sloupky plus to, co je mezi nimi pod podlahou?

A co kabrio, když se překulí? Jsou pasažéři chráněni stejně jako lidé v kupátku?
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Příspěvek od xlukas.cz »

kabria jsou ve vsech pripadech pri otoceni na strechu min bezpecne nez uzavrene auta. napriklad jakakoliv nerovnost, krikopa, studna na poli atd. tu kdyz trefis kabriem, tak ti zadny ram nepomuze. jde to primo na posadku. u kupe je to velice podobne. jen nejakou tu brzdnou silu ten ram a strecha ma. neni to ovsem zadny zazrak.
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Olii05
Smart ACE
Příspěvky: 931
Registrován: sob 26 srp 2006, 23:52
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Olii05 »

ve smartu se doslova rozmačkáš za živa při nárazu
takže pokud nemáš rád tuhle smrt autii si nepořizuj :!:
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•` (¸.•` ¤*smart forever*´¨)¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
pbxpbx

Příspěvek od pbxpbx »

Já už jsem vybouřený řidič a miluji pomalé vyhlídkové jízdy. Takže pokud mě nepřeválcuje tirák nebo Q7, tak strach ani nemám.

Jak je na tom smart s příčnou stabilitou (losí test apod.)?
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Příspěvek od xlukas.cz »

bezproblemove predci mnohe jine auta.
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
pbxpbx

Příspěvek od pbxpbx »

Bez toho, aniž bych se zaobíral spotřebou, má dieselový motor ve Smartu někjaké přednosti před benzínovým nebo ne?
Kdo a proč si kupuje benzínový model a kdo a proč si kupuje naftový model?

Jak jsou na tom výkonově a v kroutícím momentu?
Odpovědět