ABS

Řešení problémů elektroinstalace, schémata, návrhy na změny
zetor203
Příspěvky: 73
Registrován: ned 24 říj 2010, 19:31
Bydliště: Bratislava - Petržálka

ABS

Příspěvek od zetor203 »

Zdravím !

Takže, ja mám taký problém, máme Smart ForTwo, predpár rokmi nám začala svieti kontrolka ABSka tak sme ho odniesli do servisu, no odvtedy tam chodievame pravidelne každého polroka bo po oprave za dva-štyri mesiace začne svieti znova. Vraj robili diagnostiku a nič neobvilké nezistili a vraj sú len špinavé kontakty a také banálnosti, čo mne osobne sa zdá ako dobrá blbos, nevedel by mi niekdo poradi čo s tým, alebo ma odkáza na fakt dobrý servis bo ten kam chodím ja sa mi v tomto zdá dos úbohý bo majú len JEDNEHO človeka na smarty. Dakujem ;)
Brat SuicideHeart :P
scorpi4

Příspěvek od scorpi4 »

neviem kam chodis, ale standardne maju v MB vzdy len jedneho mechanika specializujuceho sa na smarty..zial..

co sa tyka kontrolky, moze mat mechanik pravdu..ale zase nie je mozne, aby sa to neustale opakovalo..to znamena, ze niektore cidlo je vadne, respektive odchadza..

vymazat chyby Ti moze kazdy debilko...najst chybu, to je diagnostika..povedz im to, lebo naozaj si niekedy myslia, ze zjedli mudrost sveta...
zetor203
Příspěvky: 73
Registrován: ned 24 říj 2010, 19:31
Bydliště: Bratislava - Petržálka

Příspěvek od zetor203 »

no tak chodím na Tuhovskú, ved ale ono sa to opakuje, pravidelne po dvoch - 4roch mesiacoch a on mi vždy len povie : To je chyba všetkých smartov... Čož je asi blbos, ne?? Už mi aj zlavy dávajú koli tomu že som tam jak na bežiacom páse pravidelne a asi to nevedia vyrieši... Preto sa pýtam či nevie niekdo odporuči niečo lepšie.
Brat SuicideHeart :P
zetor203
Příspěvky: 73
Registrován: ned 24 říj 2010, 19:31
Bydliště: Bratislava - Petržálka

Příspěvek od zetor203 »

Takže, neviem či si spomínate, ked tu dávala sestra že máme problém s prevodovkou že to ukazuje neaké tri vodorovné paličky an prístrojovke... V marci 2010 tam bol menený aktuátor, ani ne pred mesiacom sa ten problém objavil znovu, tentokrát to vraj boli káble k prevodovke, ževraj skratovali, no a neska zamrzol zámok, nedá sa klučikom vôbec pohnú do žiadnej polohy, som myslel že sa zlomí... ako je to normálne tieto veci?? či len mi máme neaký nepodarok??
Brat SuicideHeart :P
Uživatelský avatar
Jurko
Smart ACE
Příspěvky: 1394
Registrován: úte 17 bře 2009, 11:40
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jurko »

stalo sa nam to na cervenom minuly tyzden. Pomoze trosku nahriat a vystriekat WDckom ;-)
smartcars.club
_F_A_C_E_B_O_O_K/ smart.slovensko web: smartcars.club

smart fortwo coupe 450 0,6 Red, smart fortwo coupe 451 0,8cdi Crystal White, smart forfour 453 Black to Yellow, smart crossblade original 0155
Markéta
Smart ACE
Příspěvky: 2680
Registrován: čtv 23 dub 2009, 21:53
Bydliště: Kroměříž

Příspěvek od Markéta »

Já teda nevím, myslíte zámek od zapalování? Protože nevím, že bych jinak ve smartu používala zámek? Mě totiž v zimě jde otočit klíčem v zapalování pouze když ho dám čudlíkama od sebe :lol: jak ho dám k sobě,tak je to v háji :wink: na to by WD taky pomohlo? Ne že by mi to vadilo
7. 8. 2009 Smart Fortwo 0,8 30 kw cdi 2000 Jednohubka
23. 12. 2015 Smart Forfour 1,3 2004 Gumídek

Jsou chvíle, kdy ti vůbec nepomůže, že umíš napsat slovo MYSLIVEC.
hoboj
Smart ACE
Příspěvky: 652
Registrován: úte 05 kvě 2009, 15:53
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvek od hoboj »

Pokud myslis cudlikem radici paku, tak otocit klickem v zapalovani jde pouze v neutralu, coz znamena dat ho od sebe. :D
Pokud myslis cudlikem neco jineho, tak uz zalezi na tobe, jestli si ho das bliz nebo dal, ale v kazdem pripade nebude mit zadny vliv na otoceni klicku ve spinaci skrince. :D :D
ForTwo 450/2003 - 700ccm /Benzin + LPG / hlavne zimni provoz
ForTwo 453/2015 - 999ccm /Benzin (prozatim :) :) )
Markéta
Smart ACE
Příspěvky: 2680
Registrován: čtv 23 dub 2009, 21:53
Bydliště: Kroměříž

Příspěvek od Markéta »

Myslím tlačítka na klíči. Z nějakého důvodu, jak začne mrznout, pokud dám klíč do spínací skříňky směrem tlačítky k sobě, nejde s ním otočit. Stačí vytáhnout, otočit klíč v dlani, tzn. tlačítky od sebe a jde to lehce. Nevím, proč to tak je, ale docela by mě to zajímalo 8)
7. 8. 2009 Smart Fortwo 0,8 30 kw cdi 2000 Jednohubka
23. 12. 2015 Smart Forfour 1,3 2004 Gumídek

Jsou chvíle, kdy ti vůbec nepomůže, že umíš napsat slovo MYSLIVEC.
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Zkus tam toho WD trochu dát, ale jen decentně.
Kolikrát tím proleju zámek a teče z něj neskutečný humus.
Bacha , není WD jako WD. To pravé voní hezky po oleji a opravdu maže. To druhé co jsem koupil je cítit plynem do zapalovače a stojí za starou belu
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
Robin
Smart ACE
Příspěvky: 518
Registrován: úte 21 říj 2008, 10:30
Bydliště: Praha

Příspěvek od Robin »

to bude určitě polský. stejně jako ta polská lahvová plzeň. i když použít jí na zámek, by zafungovat mohlo.
2012 Fortwo / benzin
Uživatelský avatar
Druzeta
Site Admin
Příspěvky: 3939
Registrován: úte 11 pro 2007, 14:12
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Druzeta »

WD jsou dost často kpie, chce si to dávat bacha kde se kupuje.
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Koupil jsem to v Kauflandu, Už bych tam WD nekupoval. Příště půjdu při koupi podle čichu. Nacákám si to do podpaží a jak nebudu voňavej, tak to nechci :P
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
houzar
Smart ACE
Příspěvky: 6950
Registrován: ned 26 lis 2006, 10:18
Bydliště: Nerudova 22;TŘĚŠŤ 58901

Příspěvek od houzar »

DYK77 píše:Koupil jsem to v Kauflandu, Už bych tam WD nekupoval. Příště půjdu při koupi podle čichu. Nacákám si to do podpaží a jak nebudu voňavej, tak to nechci :P
WD si vyrábím sám-molybdenový prášek nebo prášková tuha rozmíchat v olejí/olej na mazání šicích strojů/ potom použít jehlu a injekční stříkačku /koupíš u narkomanů-dostávají je zadarmo/
Formule H vysočina

mobil: 724055339
MCC 01 PURE 0,7 benzin
Markéta
Smart ACE
Příspěvky: 2680
Registrován: čtv 23 dub 2009, 21:53
Bydliště: Kroměříž

Příspěvek od Markéta »

Myslím, že to nechám na mechošovi, stejně se tam chystám, tak mezi řečí můžem promazat :lol: navíc nemám WD a nechce se mi kupovat celá pixla kvůli pár kapkám
7. 8. 2009 Smart Fortwo 0,8 30 kw cdi 2000 Jednohubka
23. 12. 2015 Smart Forfour 1,3 2004 Gumídek

Jsou chvíle, kdy ti vůbec nepomůže, že umíš napsat slovo MYSLIVEC.
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Markéta píše:navíc nemám WD a nechce se mi kupovat celá pixla kvůli pár kapkám
No třeba jsi mohla namazat i něco jiného, na Smartíkovi by se určitě našlo. Už jsi zkoušela umýt motor, nechat ho vyschnout, pak jej ležérně postříkat ze shora WDčkem ( řemen můžeš vynechat ), nechat pár minut a nakonec ležérně otřít bavlněným hadrem? Nejen, že si na STK sednou na prdel, ale taky máš pěkně zakonzervováno 8)
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Odpovědět