ukazatel paliva

Řešení problémů elektroinstalace, schémata, návrhy na změny
jiri

ukazatel paliva

Příspěvek od jiri »

Máte někdo podobnou zkušenost? Palivoměr mi začal ukazovat pokles i při plné nádrži cca o 3 dílky, a poté opět poskoč í třeba o 2 dílky výše.
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Vyplň si profil a víme čeho se to týče.
http://www.smart-club.cz/phpBB3/viewtopic.php?t=84
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Markéta
Smart ACE
Příspěvky: 2680
Registrován: čtv 23 dub 2009, 21:53
Bydliště: Kroměříž

Příspěvek od Markéta »

Ano, stává se mi to ( asi tak 2x za celou tu dobu ). Obvykle po nějakém prudkém kopci, nepomůže ani vypnout motor a znovu nastartovat, jen dotankovat. Mechoš na to kukal a říkal, že je tam horší nějaký uhlík :?: myslím
7. 8. 2009 Smart Fortwo 0,8 30 kw cdi 2000 Jednohubka
23. 12. 2015 Smart Forfour 1,3 2004 Gumídek

Jsou chvíle, kdy ti vůbec nepomůže, že umíš napsat slovo MYSLIVEC.
linkin1
Příspěvky: 163
Registrován: pát 20 črc 2012, 04:28
Bydliště: Nevyplněním profilu, porušujete pravidla Smart Autoclubu. Děkuji za nápravu!

Re: ukazatel paliva

Příspěvek od linkin1 »

Chtěl bych se zeptat - u Smártíka se mi ukazuje poslední bublina. Přijde ještě nějaká výstraha(rezerva), nebo tak nějak. Nerad bych, aby mi někde došla "šťáva". Díky všem..
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3713
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: ukazatel paliva

Příspěvek od JBC »

Špatně jsi hledal, je tu ještě jedno TÉMA.
Pro jistotu opakuji - při posledních 5 litrech "zhasne" poslední bublina, vedle ní se objeví šipka, že máš jet k pumpě a místo ujetých kilometrů se tu a tam zobrazuje stav nádrže v litrech - od 5, po půl litrech k 0. xLukáš někde psal, že i při úplné nule ještě nějaké kilometry ujel.
V tom nahoře uvedeném tématu se někteří zmiňují, že u jejich auta to NEFUNGUJE, pravděpodobně jako důsledek nějakého programování v hlavní ŘJ. Tak si pro jednou vezmi do auta 5 l kanystr a přezkoušej, jestli u Tvého auta to funguje, nebo ne. Alespoň budeš vědět, na čem jsi.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Michalak C7
linkin1
Příspěvky: 163
Registrován: pát 20 črc 2012, 04:28
Bydliště: Nevyplněním profilu, porušujete pravidla Smart Autoclubu. Děkuji za nápravu!

Re: ukazatel paliva

Příspěvek od linkin1 »

Já právě "na doraz" nerad jezdím - jen abych zjistil jestli mi to ukazuje rezervu nebo ne. Může to nasát nějaký bordel z nádrže a je hotovo...tlačítko mi ukazuje jen 2 údaje - denní kilometry a celkový nájezd. Výroba 1.2.1999 :-(
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: ukazatel paliva

Příspěvek od DYK77 »

Logicky vzato, benzín je čerpán z nádrže stejně ode dna, takže nasátého bordelu se bát nemusíš. Pak je tam ještě palivový filtr pro jistotu. Bál bych se jen toho filtru, pokud není dlouho měněný. Když se protrhne, je jasné co nastane. Raději včas vyměnit, ať vyjíždíš rezervu nebo ne. :idea:
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2184
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: ukazatel paliva

Příspěvek od Winterwolf »

linkin1 píše:tlačítko mi ukazuje jen 2 údaje - denní kilometry a celkový nájezd. Výroba 1.2.1999 :-(
Dojezd to ukazuje pouze v případě, že ti zhasne i poslední bublina 8)
Roman Milo
Příspěvky: 307
Registrován: pát 04 led 2013, 14:33
Bydliště: Ostrava

Re: ukazatel paliva

Příspěvek od Roman Milo »

Po zhasnutí poslední bubliny zbývající litry v nádrži.
Uživatelský avatar
mugwai59
Smart ACE
Příspěvky: 1490
Registrován: pát 25 led 2013, 12:31
Bydliště: Ivančice u Brna

Re: ukazatel paliva

Příspěvek od mugwai59 »

DYK77 píše:Když se protrhne, je jasné co nastane. Raději včas vyměnit, ať vyjíždíš rezervu nebo ne. :idea:
Fiiiiiii, a to taky muze ? (krom pukajicich ABS krouzku, vymlacenych lozisek turb, prodrenych intercooleru, podpalenych ventilu + jinych "vydobytku kapitalismu" ..)
Jsem se dival u CDI je ta hlinikova nadobka na hadici dost okvetla hlinikovou nemoci, i ten drat co vede na kostru filtru, to je kvuli cemu ?
Aby do toho nejak nejebla statika, tak to je jako kostra ? (jeste jsem nemeril):).
Smart ForTwo Cabrio Pulse 2003 / 0.7 l / 45kW / 21.1.2015 - 107100 km - 5,3l/100km / NAT_Obrázek
Smart ForTwo Cabrio Passion 2001 / 0.8 l / 30kW / 26.4.2016 - 106400 km - 4,4l/100km / DIESEL_Obrázek
linkin1
Příspěvky: 163
Registrován: pát 20 črc 2012, 04:28
Bydliště: Nevyplněním profilu, porušujete pravidla Smart Autoclubu. Děkuji za nápravu!

Re: ukazatel paliva

Příspěvek od linkin1 »

Jen doufám, že mi při zhasnutí poslední bubliny nezhasne taky motor:-)
Ještě k tomu co psal mugwai59: dnes jsem chtěl přezout zimní kola za letní. To bylo - "se musíte objednat, je sezóna", dělali jako kdybych tam přijel s náklaďákem s nevím kolika nápravama...no, ale jsem chtěl napsat potkal jsem cestou děti ze školky(bylo pěkně tak courali po venku) a když mě viděli s autem tak jsem ten jejich smích slyšel i přes zavřená okna. Prostě jede Smárt - hahahaha.
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: ukazatel paliva

Příspěvek od DYK77 »

Léta je to pořád stejné. Jak přijde sezóna je v pneuservisu plno :(
Osobně to řeším tak, že hodím kola do auta ještě před změnou sezóny, nechám jen vyvážit a jsem za pár minut odbaven. Doma pak přezouvám sám, je to dobrý tělocvik. Navíc sejmutá kola umyji, ošetřím přípravkem a připravím na další sezónu. Při tom shlédnu podvozek, brzdové destičky, rozhýbu třmeny, ošetřím prachovky. Super relax dopoledne na jarním sluníčku 8)
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: ukazatel paliva

Příspěvek od DYK77 »

mugwai59 píše:Fiiiiiii, a to taky muze ?
Nevím jak to máte u dieselu, ale linkin1 má benzín jako já s filtrem s papírovou vložkou, který se používá ve vícero značek aut a dle toho co jsem četl na jiných fórech, tak to možné je. Spíše tedy jde o zkušenost s nějakým levnějším kusem, ale nespoléhal bych se ani na ty dražší. Když se vložka přicpe a čerpadlo do ní dává vysokým tlakem palivo, tak co by se nemohla prostřelit.
Zkoušel jsem pokaždé vyměněný filtr pro zajímavost rozkuchat už po 30.000Km ( limit bývá až cca 50.000 ) a byl v tom dost velký rozdíl. Zatím co z jednoho se vstupní stranou filtru vylilo "černý kafe s lógrem" , tak u druhého auta při stejném počtu Km , byla filtrovací vložka jen zbarvená do tmava, ale jinak čisto. A to jezdím +/- stále ke stejným benzínkám s oběma auty ( Shell, Benzina, OMW ) .
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
mugwai59
Smart ACE
Příspěvky: 1490
Registrován: pát 25 led 2013, 12:31
Bydliště: Ivančice u Brna

Re: ukazatel paliva

Příspěvek od mugwai59 »

Mam pocit ze kdyz jsem je googlil mi to na cdi i na naturala ukazovalo stejny hlinikovy uzavreny valecek:).
Zakoupime, preventivne vymenime, na tehle blbustkach se nevyplaci setrit:).
Smart ForTwo Cabrio Pulse 2003 / 0.7 l / 45kW / 21.1.2015 - 107100 km - 5,3l/100km / NAT_Obrázek
Smart ForTwo Cabrio Passion 2001 / 0.8 l / 30kW / 26.4.2016 - 106400 km - 4,4l/100km / DIESEL_Obrázek
linkin1
Příspěvky: 163
Registrován: pát 20 črc 2012, 04:28
Bydliště: Nevyplněním profilu, porušujete pravidla Smart Autoclubu. Děkuji za nápravu!

Re: ukazatel paliva

Příspěvek od linkin1 »

A kde tu věcičku najdu na autě? A to se nějak rozpojí hadičky a zase se to mezi ně vloží? Nevím....
Určitě bych zakoupil a dal NEW.
Odpovědět