Jsem Smartem překvapen!

Náhradní díly, servisy, kontakty ...
kimby
Příspěvky: 1965
Registrován: úte 11 bře 2008, 15:38
Bydliště: Most

Příspěvek od kimby »

Apollo píše:zdravím nového člena, Říp dobrej tip na výlet taky jsem tam snad ještě nebyl :oops:
přiznávám se dobrovolně, jsem ostuda, na Řípu jsem též ještě nebyla!
Mám co mám a jsem za to ráda
Uživatelský avatar
Pajik
Smart ACE
Příspěvky: 1156
Registrován: sob 30 čer 2007, 20:55
Bydliště: Lysá nad Labem

Re: Jsem Smartem překvapen!

Příspěvek od Pajik »

Zvoník píše:Zdravím všechny. Jsem tady nový.
Škodivka felda benzín po 340 tisících stále dobře jezdí bez žraní oleje a bez výměny rozvodů, ale po 16ti letech tak zrezla, že půjde do šrotu. Už na mě i pršelo. Nastoupil Smart 30 z autobazaru s najetými 90ti tisíci a v dieselu. Stejně jsem v tý škodivce jezdil převážně sám. Mám ho od září a zatím je vše v pohodě. Spotřeba paliva v průměru 1 km za 1,1 Kč, a většina po městě, čili dobrý. Když se cena paliva (nedej Bože) zdraží o 100%, budu jezdit za stejně na 1 km jako jsem jezdil donedávna s feldou.
Jinak ke mně: Jsem skutečným zvoníkem a jezdím pravidelně obsluhovat zvony i na hoře Říp. Vyjet ale do toho krpálu autem byl vždycky problém a když bylo mokro, bylo to vždy takřka nemožné. Začátkem listopadu jsem začal marodit s kolenem, pršelo a všude spousta listí, čili vražedná kombinace na vyjetí na Říp a pak zvonit. Ale to už jsem měl Smarta! Risknul jsem to. Na jedničku na skutečně málo plynu to vyjelo nahoru jako traktůrek naprosto bez klouzání a blikání na mě nějakými kontrolkami! Když jsem pak sjel dolů, pasoval jsem Smarta na pravé ,,zvonické auto'' s přezdívkou Borůvka, protože má tmavě modrou barvu v kombinaci s černou a na Říp jen tak něco nevyjde. Až tomu dám v zimě řetězy, tak to snad poleze i po stromech. :-) Jinak je zatím v provozu denně a nezlobí.
Zvoník
Zkontroluj si datum rok vyroby zimnich gum. Jestli jsou stary a tvrdy, tak To bude klouzat jako jakykoliv jiny auto. A ani elektronika si s tim moc neporadi. Pak jedine ty retezy.....
O--O 0.8CDi 2000 - Protitanková střela schopná opětovat palbu
Beulingo Multispace 2.0HDi 2005 - Polabský offroad
Markéta
Smart ACE
Příspěvky: 2680
Registrován: čtv 23 dub 2009, 21:53
Bydliště: Kroměříž

Příspěvek od Markéta »

V případě, že by si někdo chtěl zlepšovat fyzickou kondici, může se mnou chodit s dětma ven. Zvl᚝ teď v zimě, je to paráda, když se to lepí, když je to namrzlý a tak...potom nějaký Říp na jaře není problém.
A jestli to za 14 dní opravdu sleze,tak juchů
7. 8. 2009 Smart Fortwo 0,8 30 kw cdi 2000 Jednohubka
23. 12. 2015 Smart Forfour 1,3 2004 Gumídek

Jsou chvíle, kdy ti vůbec nepomůže, že umíš napsat slovo MYSLIVEC.
Uživatelský avatar
houska
Smart ACE
Příspěvky: 6262
Registrován: stř 18 říj 2006, 19:25
Bydliště: Praha-Řepy

Příspěvek od houska »

xlukas.cz píše:vyslap pesky :?: vy me chcete zabit, ne :!: :lol:

tak počkáš dole aby tě ten kopeček nazabil :lol:
houska mi už neříká pane
Uživatelský avatar
houska
Smart ACE
Příspěvky: 6262
Registrován: stř 18 říj 2006, 19:25
Bydliště: Praha-Řepy

Příspěvek od houska »

Blanka0600 píše:s tím výletem jsem to myslela tak, že bychom smártíky nechali zaparkované někde na parkovišti, protože, když jsem na Řípu byla, ale to už je nějaký ten pátek, tak si vzpomínám, že se muselo pěšky, to chápu :lol: Ale, jak už psala Markét, na nějaký ten výšlap jsme přece zvyklí, ne?
musí se pěšky a je to kousek :wink:
houska mi už neříká pane
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Příspěvek od xlukas.cz »

to je HORA velika :!: :D

diky.
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
houska
Smart ACE
Příspěvky: 6262
Registrován: stř 18 říj 2006, 19:25
Bydliště: Praha-Řepy

Příspěvek od houska »

píšu-počkáš dole no :lol:
houska mi už neříká pane
Markéta
Smart ACE
Příspěvky: 2680
Registrován: čtv 23 dub 2009, 21:53
Bydliště: Kroměříž

Příspěvek od Markéta »

:roll: Lukáši, nebuď bábovka, tam v rámci tréninku choď do práce pěšky :wink:
7. 8. 2009 Smart Fortwo 0,8 30 kw cdi 2000 Jednohubka
23. 12. 2015 Smart Forfour 1,3 2004 Gumídek

Jsou chvíle, kdy ti vůbec nepomůže, že umíš napsat slovo MYSLIVEC.
Uživatelský avatar
houska
Smart ACE
Příspěvky: 6262
Registrován: stř 18 říj 2006, 19:25
Bydliště: Praha-Řepy

Příspěvek od houska »

choď do práce pěšky :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
houska mi už neříká pane
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

- choď do práce pěšky
- choď do obchodu pěšky
- choď na WC pěšky
- choď k sousedovi pěšky
- choď na pěší zóně pěšky

:-)))
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
houska
Smart ACE
Příspěvky: 6262
Registrován: stř 18 říj 2006, 19:25
Bydliště: Praha-Řepy

Příspěvek od houska »

a vyjdeš říp pozádu :lol:
houska mi už neříká pane
Zvoník
Příspěvky: 245
Registrován: pon 22 lis 2010, 20:25
Bydliště: Praha 6, Kladenská ulice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zvoník »

xlukas.cz píše:vyslap pesky :?: vy me chcete zabit, ne :!: :lol:
Říp nezabíjí, Říp léčí krevní oběh. Jeho magnetismus má blahodárné účinky na klouby. Na jeho úpatí vyvěrá léčivý pramen s železitou vodou (ta je na nervy!) a nad tím vším bdí sv. Jiří. Znám některé lidi ze Ctíněvsi, kterým je přes sedmdesát a vyběhnou nahoru na pivo rychleji než turistická mládež. Ne nadarmo se říká v místních kruzích, že Říp je rehabilitační hora pro marody, protože je údajně léčí. Dokonce jsem slyšel, že úplně první řeč našeho pratatíka Čecha byla neoficiální a zněla před tou, nám Čechům známou řečí politickou, takto:
,,Uff..., milí moji, vzal mě hřbet můj velmi a nohy mé kráčeti již dále nemohou. Z vás, kdož choroby podobné mým má, a vy kohož jinak lenost nemilá přemohla, zůstaňte zde, neb zde zem vaše zaslíbená, mlékem, strdím a medem oplývající, s největší pravdě a podobností bude. A vy ostatní vyučení, zdraví a s rozumem úplným, svoji zemi jinde dále ráčiti hledati čiňte. Žehnám krokům vašim na cestu další...''
Jak to bylo ale ve skutečnosti? To přesně nevím, ale jak jsem převzal, tak podávám. :-)
Karlštejn odzvoněn, Kateřina nezlobila, Borůvka se nenechala zastrašit návaly sněhu, i když si občas zahrabala a zablikala na mě žlutým vokem v kapličce.
Nemám počítač, jenom mobil.
A nemám velký auto. Smartík zváný Borůvka z Řípu zahynul na poli... Je již nově zastoupen černým Smartkem diesel cabrio pokřtěným Hašlerka!
eezee

Příspěvek od eezee »

tak praotec měl recht.... 8)
snad na jaře postaví lanovku, pak bych se i zúčastnil.. :twisted:
Zvoník
Příspěvky: 245
Registrován: pon 22 lis 2010, 20:25
Bydliště: Praha 6, Kladenská ulice
Kontaktovat uživatele:

Asi něco dělám blbě...

Příspěvek od Zvoník »

Protože když to píšu v terénu z mobilu, tak to jde jinam. Čímž se omlouvám těm, co to přišlo zřejmě do soukromých zpráv. No nic.
Konečně se sezóna zvonění trochu uklidnila, nicméně ani ty ,,neplánované'' pohřby člověku moc nepřidají, když ta s kosou, v letech narození těch lidí, střílí těsně kolem toho mého roku, a já jim zvoním na poslední cestě... Takže raději přeji všem tady šastný vstup do nového roku a hodně zdraví. To štěstí ale hlavně! Protože ti na Titaniku byli zdraví, ale neměli štěstí... Takže mnoho šastných km bez závad s vašimi automobily tak, jako mně dělá zatím radost ta moje Borůvka. Celou zimu mi zatím funguje, a nafáček chytá napoprvé i za tuhých mrazův! Jestli to nebude taky trochu tím, že má od toho září v oleji přípravek ,,Ekolube'', který motor podstatně zklidní a zlehčí chod, a hlavně udrží se v něm 80 - 90 tisíc km i při výměnach oleje. Mám s tím ty nelepší zkušenosti z předešlých aut, kdy bez závad běžný motor jako je např. škodovka, vydržel bez zásahu několik set tisíc km.
No, užil jsem si sněhu v zimě dost a dokonce jsme ,,sáňkovali'' po silnici z Mořiny na Karlštejn, kam je to jen pro dopr. obsluhu, a hlavně strašně z kopce, a tudíž neudržované. Přežili jsme to bez úhony! To se bylo zvonit na úmrtí Karla IV. jeho starým osobním zvonem Kateřinou. Zpátky jsem poslušně jel už spodem.
Co se tejče Řípu, tak tam se v zimě vyhrabe asi jen rolba, protože když jsme tam byli zvonit na jediné roráty v prosinci, tak před námi byly stopy jen od zajíců a nějakých myší či lasiček nebo co, a žádný lidi, natož nějaké kolo vozu terénního. Takže se lezlo s lucerničkami jako za stara. Ale příjemné překvapení bylo, že chata a krčma pana Boumy byla otevřená a pohostinná! Na vánoce tam také vylezla Cimbálovka Josefa Marečka z Moravy v krojích a přitáhli víno, svařák v termoskách a slivovici na ochutnání, takže se ochutnávalo a zpívalo od třech odpoledních lidově vánočně, až do půl osmé večer všechno. Za rok prý přijdou zase.
To já jenom, aby byl také někdy důvod na ten Říp vylézt.
Nemám počítač, jenom mobil.
A nemám velký auto. Smartík zváný Borůvka z Řípu zahynul na poli... Je již nově zastoupen černým Smartkem diesel cabrio pokřtěným Hašlerka!
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Příspěvek od xlukas.cz »

po tydnu stravenem v oktavce prvni generace a sednuti do smarta to byl totalni sok. lina houpava oktavka (1,6 benzin a spatne tlumice) sem mel ve smartovi pocit, ze jedu po zadnich kolech. predek se po pridani zveda, je sasmozrejme lehky a okamzita reakce na sebemensi pohnuti volantu :-). o tvrdosti podvozku je zbytecne mluvit - jako jezdit na zebrinaku.

a i tak nedam na smarta dopustit. ten tyden byl utrpeni. kufr ma sice na oko velky, ale do smarta toho vleze pomerove nesrovnatelne vic. dva lidi se do smarta se zavazadlama vejdeme, ale pet lidi do oktavky je problem. byla to celkem zasadni zkusenost 8)
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
Odpovědět