Smart a zima

Nechcete se registrovat a chcete něco sdělit ...
Uživatelský avatar
HOST1
Smart ACE
Příspěvky: 600
Registrován: ned 05 lis 2006, 22:39
Bydliště: Všude

Smart a zima

Příspěvek od HOST1 »

Dobrý den,
Možná budu mít trochu delší dotaz, ale doufám, že my někdo z vás zkušených odpoví. Tak prosím omluvte, že je to tak dlouhé.

Uvažuji o koupí smarta fortwo ale chtěl bych se zeptat, jak se toto auto chová v zimě. Jelikož bydlím na konci vesnice v kopci a ještě v zatáčce a pluh tady asi v životě neprojel a ani nikdy neprojede, potřebuju nějaké auto, se kterým se dostanu domů. Jelikož vím z vlastní zkušenosti, že s předokolkou a na sebelepších zimních gumách sem bez šance a dvakrát denně nasazovat řetězy mě fakt nebaví. Dosud sem to řešil tak že jsem svoje auto ani na zimní nepřezouval a před zimou sem ho dal do stodoly a vytáhnul sem Š 120 po dědovy ale jelikož jí v lednu končí technická a vpodstatě už je to auto celé tak nějak v rozkladu sháním nějakou náhradu cca okolo 60tisKč. Uvažoval sem nad nějakou malou čtyřkolkou např. Vitarou ale, jelikož sem zjistil že smart má motor vzadu a náhon na zadek chtěl bych se zeptat, zda se sním domu dostanu tak jako se škodovkou. Smart se my opravdu líbí a jelikož jezdím za prací do města kde je problém s parkováním tak bych ho asi využil celoročně. Takže ve zkratce dostanu jse se smartem na zimních tam kam jsem se dostal se škodovkou na univerzálech. Případně mám šanci se smartem něco vytáhnou např. manželku která jezdí se saxem a dost často tam zapadne. Se škodovkou problém nebyl, buď jsem projel první a ona pak jela v mých stopách a nebo sem jí při nejhorším vzal na lano.

Děkuji
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Příspěvek od xlukas.cz »

- pokud v kopci nezastavis, tak pojedes.
- saxo asi nevytahnes. leda bys ji tahl jen co by podpora od spodu. smart vytahne sebe. ale na tahani neni. na to je ten zadek a i smrt sam o sobe zase moc lehky.

za 60 se z neho co by pojizdneho asi dlouho radovat nebudes. procti si servis tady na foru. hodne ti pomuze.
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
scorpi4

Příspěvek od scorpi4 »

presne, ako Ti pise lukas...proste, ak si limitovany tymi peniazmi, krore si napisal, tak do toho rasdsej nechod, a skus este par mesiacov posetrit...smart okolo 3500 eur je uz v pohode myslim..kazdopadne, treba ho kupovat s niekym, kto vie, na co pozerat..aby si nekupil nejaku hlupost..

ostatne suhlasim s lukasom...smart nie je na tahanie velmi vhodny...a co sa tyka toho, kam sa s nim dostanes, tak mozno dalej, ako na skodovke...ale musis ist suvisle..nesmies zastat..potom sa z neho stava "tanecnica na snehu"..

ak kupis dobre,nebudes lutovat...
Uživatelský avatar
HOST1
Smart ACE
Příspěvky: 600
Registrován: ned 05 lis 2006, 22:39
Bydliště: Všude

Příspěvek od HOST1 »

No něco už jsem si tady přečet, uvažoval sem o koupi smarta z Německa, buď nějaké cdi ale nejsem moc velkej příznivec nafty a nebo benzín s poškozeným motorem a nechat opravit.

No to tahání sem myslel spíš jako pomoc při vyjetí když se nemůže rozjet, to saxo je právě taky moc lehký a do toho kopce má občas celkem problém. Škodovka je bezkonkurenční ta se rozjede skoro za jakékoliv situace, sice teďka když je hodně sněhu tak to hrnu před sebou protože už je za ty léta celkem nízko ale alespoň je ta cesta za mnou pro manželku trochu sjízdnější.
Greg
Příspěvky: 378
Registrován: stř 11 úno 2009, 22:16
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Greg »

Já jsem schopný bez problému dovézt do 60ti tisíc benzína s motorovou vadou z německa + s Cardou udělat kompletní GO. Dokonce tam teď jeden takový mám aktuálně na prodej. Pro bližší info napiš maila: gregcooler@post.cz
WWW.SMART-DILY.CZ
Kompletní služby okolo Smartů
Individuální dovoz z Německa, diagnostika, servis, náhradní díly, vrakoviště, příslušenství, povinné ručení ...

Ostrava-Hrabová, 500m od Makra
scorpi4

Příspěvek od scorpi4 »

no ved jasne, len to je presne to, o com pisem...do 60 tis dovoz + GO motora a prihlasenie, a sme na tych peniazoch, ktore som pisal ja..kazdopadne, drzim palce, aby to vyslo...
Greg
Příspěvky: 378
Registrován: stř 11 úno 2009, 22:16
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Greg »

těch 60tis Kč už je včetně GO a čistopisu českého TP :D
samozřejmě se jedná o nejlevnější variantu tedy r.v. cca 2000, nějaká obyčejnější výbava, většinou kolem 120tkm.
WWW.SMART-DILY.CZ
Kompletní služby okolo Smartů
Individuální dovoz z Německa, diagnostika, servis, náhradní díly, vrakoviště, příslušenství, povinné ručení ...

Ostrava-Hrabová, 500m od Makra
Uživatelský avatar
HOST1
Smart ACE
Příspěvky: 600
Registrován: ned 05 lis 2006, 22:39
Bydliště: Všude

Příspěvek od HOST1 »

Greg dík za nabídku a že si my potvrdil že moje doměnka že to takhle vychází byla správná. Jinak pochopil sem správně že si najdu něaké smarty v německu, vy vyberete toho nejlepšího, já vám pošlu peníze a vy ho přivezete, opravíte, přihlásíte a přistavíte nastartovaného před dům :D
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Příspěvek od xlukas.cz »

pochopil jsi to spravne. jeste bude i plna nadrz :wink: :lol:

treba by se nasel nekdo z tveho blizkeho okoli, kdo by ti ten kopec zkusil vyjet ;-). to bych resil driv nez koupi a opravu. ale jdes spravnou cestou - pokazeny motor a oprava. jen nekupovat v nemecku nebo i u nas po oprave. ono totiz kdo vi co tam vse vymenili. jestli to neudelali jen aby to jelo a rychle prodat. bys potom delal opravu znovu.
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
Greg
Příspěvky: 378
Registrován: stř 11 úno 2009, 22:16
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Greg »

přesně tak, klidně se sám mrkni na www.mobile.de , www.autoscout.de ale především na www.ebay.de - s nákupy "motorschaden" (tedy Smartů s pokaženým motorem) mám v aukcích nejlepší zkušenosti (prodejce popíše reálný stav auto o mnoho více, než na inzertních serverech). Když tě nějaký zaujme, pošli na mail odkaz a já na to mrknu. Předem nevyžaduji celou částku za auto, ale jen zálohu. Dovoz je otázkou pár dní, GO pak cca 3 týdnů pokud má Carda aktuálně čas.

Mimochodem kdybys spěchal a nechtěl čekat, tak tam teď jednoho dovezeného z Německa a s udělanou GO mám k prodeji
WWW.SMART-DILY.CZ
Kompletní služby okolo Smartů
Individuální dovoz z Německa, diagnostika, servis, náhradní díly, vrakoviště, příslušenství, povinné ručení ...

Ostrava-Hrabová, 500m od Makra
Uživatelský avatar
HOST1
Smart ACE
Příspěvky: 600
Registrován: ned 05 lis 2006, 22:39
Bydliště: Všude

Příspěvek od HOST1 »

No plna nadrz ve smartu moc neni ne :lol: :lol: no kdyby náhodu ten kopec smart nevyjel tak si škodovku necham, přidělam si na ní pluh a budu si sní odklízet sních :D
Smarta vemu skoro jakéhokoliv jen nechci kabrio a rád bych měl alespoň automatické řazení. Ono letošní zimu už něak dojezdím ale na jaře bych si ho rád pořídil ale jen tak pro zajímavost co máš teďka na prodej?
Greg
Příspěvky: 378
Registrován: stř 11 úno 2009, 22:16
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Greg »

Je to tento:

http://sauto.cz/detail-inzeratu/osobni/ ... wo/8500227

Cenu bych byl schopný dát 67 tis. Kč, případně bez alu kol na plecháčích 63tis Kč

Je plně funkční (krom klimy - při GO se musí rozpojit, takže je prázdná), s nadstandartní výbavou - skleněnou střechou, polokoženým interiérem, automatem, alu kolama. Nové STK, čistopis TP. Na předním blatníku je prasklina, jinak velice pěkný, udržovaný. Pokud by ti nevyhovovala barva, dají se přehodit plasty z jiného, červeného, který teprve čeká na GO.

Ohledně vyjetí kopce jednoznačně jsou třeba zimní gumy s pořádným vzorkem a hlavně nikde nezastavovat :-)
WWW.SMART-DILY.CZ
Kompletní služby okolo Smartů
Individuální dovoz z Německa, diagnostika, servis, náhradní díly, vrakoviště, příslušenství, povinné ručení ...

Ostrava-Hrabová, 500m od Makra
Uživatelský avatar
Druzeta
Site Admin
Příspěvky: 3939
Registrován: úte 11 pro 2007, 14:12
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Druzeta »

Do kopce určitě nezastavovat, tahání kohokoliv možná tak maximálně sáněk nepřipadá v úvahu.
Uživatelský avatar
HOST1
Smart ACE
Příspěvky: 600
Registrován: ned 05 lis 2006, 22:39
Bydliště: Všude

Příspěvek od HOST1 »

pěknej něco takového by se my pak líbilo. Ještě bych se chtěl zeptat co by jste my dopuričili za motor. Jezdim deně 20km do města, poslední tak 3km už jsou po městě, kromě jednoho velkýho kopce skoro pořád rovina. Jestli benzín a udělat GO a nebo koupit naftu která jak jsem se tu dočetl je bez problémů. U nafty mě hodně láká její spotřeba.
Markéta
Smart ACE
Příspěvky: 2680
Registrován: čtv 23 dub 2009, 21:53
Bydliště: Kroměříž

Příspěvek od Markéta »

Víš, nevěř tomu, že je nafta bez problémů, taky má svoje mouchy, jen se o nich tolik nemluví,protože hodně lidí tady má benzín. Ani ta spotřeba nebude realná, u mě píšou 3 litry, ale je to spíš 4 až 5. Ale popravdě, neřešila jsem, jestli moje auto vyjede kopec v zimě - v létě to byl místy záhul :lol: stalo se totiž to, co ti tu všichni říkají, abys nedělal - jela jsem, zastavila v kopci a už se nerozjela. Jinak je to na tobě, diesel je línější, ale zase je "silnější" 799 ccm :lol: jen s tím taháním toho Saxa bych to moc neviděla už podle logických zákonů fyziky - smart je velmi lehké auto, má tuším do 900 kg, takže utáhne tak motorku. Saxo, si myslím, je těžší. Jinak šastnou ruku při výběru.
7. 8. 2009 Smart Fortwo 0,8 30 kw cdi 2000 Jednohubka
23. 12. 2015 Smart Forfour 1,3 2004 Gumídek

Jsou chvíle, kdy ti vůbec nepomůže, že umíš napsat slovo MYSLIVEC.
Odpovědět