Samosvor pro Smart Roadster

Nechcete se registrovat a chcete něco sdělit ...
Uživatelský avatar
HOST1
Smart ACE
Příspěvky: 600
Registrován: ned 05 lis 2006, 22:39
Bydliště: Všude

Samosvor pro Smart Roadster

Příspěvek od HOST1 »

Zdravím. Uvažuju nad pořízením Roadsteru jako hračky. Většinu toho co jsem chtěl vědět, jsem našel na netu, kromě jedný věci. Jde na Roadstera koupit samosvornej diferenciál?
scorpi4

Příspěvek od scorpi4 »

o tejto moznosti som nepocul...
Uživatelský avatar
HOST1
Smart ACE
Příspěvky: 600
Registrován: ned 05 lis 2006, 22:39
Bydliště: Všude

Příspěvek od HOST1 »

Nikdo nic? Jak řešíte zimní ježdění? Koukal jsem na pár sekvencí na youtube a u některých sněžných videí mi přijde, že je zadek zašpérovanej.
scorpi4

Příspěvek od scorpi4 »

ved som ti napisal, ze som o tej moznosti nepocul..a asi ani nikto z nas...zimne jazdenie na roadsteri nikto velmi neriesi..naposledy ja, ked som cestoval so smartom do brna...v snehu 40 cm...a nebol nejaky vyrazny problem....akurat to zanasalo sanie motora, ktore je na boku auta, a vlastne tam spliecha sneh spod prednych kolies..cize sa zanasa...na to treba dat pozor..inak to mas ako na skodovke...motor vzadu, zadny nahon...vyjdes, kam potrebujes...takmer vsade...nyvyse mas kopec systemov, ktore pomahaju...co viac chciet?
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Příspěvek od xlukas.cz »

to taky mohl met na videich jen vypnute esp/trust plus. toby bylo totiz pravdepodobnejsi. nevim jake konkretni videa jsi videl.
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Robin
Smart ACE
Příspěvky: 518
Registrován: úte 21 říj 2008, 10:30
Bydliště: Praha

Příspěvek od Robin »

o uzávěrce silně pochybuju. Aut s pocitvou uzávěrkou je jak šafránu i mezi offroadama, poňáč to všichni řešej protiprokluzem - přibržďováním druhýho kola. Vzhledem k tomu, že Smart má malej krouák a je lehkej a má v základu protiprokluz kterej funguje obstojně (2003+ rok výroby), tak uzávěrku budeš hledat marně. Nicméně je to jenom úvaha. Na druhou stranu logickej smysl existence uzávěrky neni.
2012 Fortwo / benzin
Uživatelský avatar
HOST1
Smart ACE
Příspěvky: 600
Registrován: ned 05 lis 2006, 22:39
Bydliště: Všude

Příspěvek od HOST1 »

To zánášející se sání je zajímavý postřeh. Dík.

Nejde mi o uzávěrku ve smyslu off road ježdění, ale samosvornej diferenciál. Aut který ho mají ve standardu je opravdu pomálu, ale aftermarket a už šnekovej nebo lamelovej se dá na lecos pořídit. Jen Smarta jsem nějak nenašel. A smysl to má velikej.
scorpi4

Příspěvek od scorpi4 »

u mnohych aut mozno ano, na smarte nie je v podstate potrebny...roadster nie je velmi stavany na zimnu prevadzku...to som Ti uz v prvom prispevku vysvetlil aj dovody...

je to fajn vozitko, ale skor na zabavu a ako konicek....nie je to auto dennodennej potreby...aj ked mnohi a aj ja v lete ho tak vyuziju....:DD
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Příspěvek od xlukas.cz »

ja teda nevim kam bys ten diferencial chtel dat. nedokazu si predstavit, ze bys upravoval prevodovku. videl jsi ji nekdy? (myslim smarti). ona je stejne jako u aut s prednim pohonem na motoru a rovnou ke kolum.
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Robin
Smart ACE
Příspěvky: 518
Registrován: úte 21 říj 2008, 10:30
Bydliště: Praha

Příspěvek od Robin »

host1: já vim co je samosvor, jenom řikám, že z principu existence protiprokluzu u všech modelů je pravděpodobnost, že u smarta existuje jinej, než klasickej otevřenej diferenciál, prakticky nulová. nehledě na to, že samosvor je v podstatě nebezpečnej a to platí u lehkýho auta s krátkym rozvorem dvojnásob.
xlukas: tak diferák smart samozřejmě mít musí, akorát je integrovanej (hádám) do bloku s převodovkou. jak je velkej a kdo ho vyrábí by moch vědět ten co do smarta dával ten motor z motorky. minimálně ho měl vyndanej, poňáč si pamatuju, že sem se ho ptal právě na to, co udělal s originál diferákem a poloosama. někde na foru to pude najít
2012 Fortwo / benzin
Uživatelský avatar
HOST1
Smart ACE
Příspěvky: 600
Registrován: ned 05 lis 2006, 22:39
Bydliště: Všude

Příspěvek od HOST1 »

scorpi4: Prioritně o něm uvažuju jako o autě pro zábavu a tam se bez svoru neobejdu.


xlukas.cz: Tak nějak se dá předpokládat, že Smart už diferenciál má. Otevřenej. Takže já bych chtěl svor do původní skříně místo otevřenýho. Tak jako to lze udělat u spousty jiných aut.

Robin: Zatím žádná elektronika nedokáže to železo nahradit. Vyhodnocení bezpečnosti či nebezpečnosti svoru bude zřejmě hodně individuální.

Koukal jsem na zástavby motocyklových motorů. Tam mají většinou šnekovej Quaife, ale ten má extra skříň a řetězovej převod k němu od kliky motoru. Takže nepoužitelný.
Uživatelský avatar
marab
Příspěvky: 98
Registrován: pon 28 zář 2009, 20:22
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marab »

Měl jsem tu čest nějakou dobu jezdit s svým Roadsterem (101k) s vyřazenou veškerou elektronikou a věř, že tohle auto bez elektroniky není zábavný, je nebezpečný. To auto strašně dlouho drží a pak se dostaneš na hranu a nekontrolovatelně se utrhne zadek. Do normálního provozu si to bez elektroniky, by se samosvorem, nedokážu představit. A to mám naježděno několik sezón s výkonnější zadokolkou, ale tak jak mě párkrát vyškolil Roadster, to se mi u jinýho auta ještě nestalo.
Roadster Brabus 74kW
Uživatelský avatar
houzar
Smart ACE
Příspěvky: 6950
Registrován: ned 26 lis 2006, 10:18
Bydliště: Nerudova 22;TŘĚŠŤ 58901

Příspěvek od houzar »

tazatel pravděpodobně vůbec neví na co se ptá
v odborné literatuře si nastuduj co je to:samosvorný diferenciál a co diferenciál s omezenou svorností nebo uzávěrka diferenciálu a další podrobnosti a budeš mít jasno
jen tak na oraj
http://www.tipcar.cz/konstrukter--samos ... -3220.html
Formule H vysočina

mobil: 724055339
MCC 01 PURE 0,7 benzin
Uživatelský avatar
HOST1
Smart ACE
Příspěvky: 600
Registrován: ned 05 lis 2006, 22:39
Bydliště: Všude

Příspěvek od HOST1 »

houzar píše:tazatel pravděpodobně vůbec neví na co se ptá
v odborné literatuře si nastuduj co je to:samosvorný diferenciál a co diferenciál s omezenou svorností nebo uzávěrka diferenciálu a další podrobnosti a budeš mít jasno
jen tak na oraj
http://www.tipcar.cz/konstrukter--samos ... -3220.html
Tazatel ví velmi dobře na co se ptá. Provozuje dvě RWD jedno s open difem jedno se svorem. Problematiku konstrukce automobilů studoval na jedné z českých univerzit. Ale to není vůbec podstatné.

Prostě bych chtěl místo honby za výkonem se vrátit do doby kdy jsem měl stokoňový auto, který vážilo 800kg. Doba si to žádá, restrikce ze strany policie bude sílit a tohle vidím jako cestu. Roadster mě zaujal svými rozměry, hmotností, možností úprav.

Takže otázka je jasná. Pokud o něčem víte, máte nějaký odkaz nebo znáte někoho kdo by mohl vědět, budu rád když pomůžete.

Dík
scorpi4

Příspěvek od scorpi4 »

napriek tomu, ze viaceri tu mame vzdelanie technickeho smeru, rovnako z niektorej z univerzit, co nie je tiez podstatne, sme sa dopracovali k odpovedi, ze samosvor na roadster nikto nema, a taktiez nevie o tom, ze by bolo mozne nieco take urobit bez nejakych uprav..

roadster je skvele vozitko take, ake je, a myslim, ze vencit sa na nom da dostatocne aj v seriovom prevedeni..tiez ho mam ako auto pre zabavu...

cize ak chces odpoved na to, co sa pytas, viac sa zial asi nedozvies, skusil by som mozno nejake tuningove fora...tam sa obcas na showcar taketo veci robia...
Odpovědět