Úspora nákladů za palivo pomocí Smarta

Nechcete se registrovat a chcete něco sdělit ...
Uživatelský avatar
HOST2
Příspěvky: 83
Registrován: ned 05 lis 2006, 22:43
Bydliště: vyplň si prosím svůj profil

Úspora nákladů za palivo pomocí Smarta

Příspěvek od HOST2 »

Dobrý den,
Vzhledem k tomu že benzín se nám na stojanech už přehoupnul přes 35Kč/L a nevypadá to, že by v brzké době začal zlevňovat a já jsem nucen denně jezdit 70km tak jsem začal přemýšlet jak ušetřit na pohonných hmotách. :? No a napadlo mě si koupit Smarta Fortwo, vzhledem k tomu že teď jezdím tak za 7,5L na 100km tak podle toho co jsem tady četl, jezděním se smartem bych ušetřil tak 2L. :) Můj dotaz zní jestli máte někdo zkušenosti jak ušetřit ještě více aby se my koupě smárta opravdu vyplatila. Proto bych se chtěl zeptat, jestli máte někdo zkušenost s benzínovým smártem a provozem na E85 jelikož tady u nás stojí 23Kč/L takže i míchání 1:1 by se asi celkem vyplatilo, teda pokud to na to vůbec jede jelikož moje auto stím má celkem problém. A nebo mě napadlo koupit diesla kde by měla bejt spotřeba ještě menší a možná by se dal do nafty přidávat v určité míře akcový olej ze supermarketů. :D Mátě někdo se smartem zkušenosti na tato alternativní paliva a pokud ano tak jak to finančně vychází a hlavně jak to na to jezdí :D abych mohl porovnat co je výhodnější a vůbec možné. Smart by se mě jinak moc líbil a jelikož mám momentálně stranou tak 50tisKč tak bych, si klidně z Německa nějakého z prvních let výroby pořídil. 8)
Děkuji
Uživatelský avatar
HOST1
Smart ACE
Příspěvky: 600
Registrován: ned 05 lis 2006, 22:39
Bydliště: Všude

Příspěvek od HOST1 »

Já to mam podobné, přemýšlim o LPG, bojím se ale, že z auto z druhé ruky, které má nalítáno 100 000 ještě než ho koupím, pukne, až do něj nacpu plyn. Ale někdo zas tvrdí (i u jiných zmaček), že LPG je ke střevám motoru šetrnější. Vylágruje lpg už zajetej benzinovej motor? (host2 / čekam na schválení registrace)
Markéta
Smart ACE
Příspěvky: 2680
Registrován: čtv 23 dub 2009, 21:53
Bydliště: Kroměříž

Příspěvek od Markéta »

O E 85 jsme se bavili tady http://www.smart-club.cz/phpBB3/viewtopic.php?t=2864. Jinak o spotřebě je tu speciální téma - http://www.smart-club.cz/phpBB3/viewtopic.php?t=417
7. 8. 2009 Smart Fortwo 0,8 30 kw cdi 2000 Jednohubka
23. 12. 2015 Smart Forfour 1,3 2004 Gumídek

Jsou chvíle, kdy ti vůbec nepomůže, že umíš napsat slovo MYSLIVEC.
Greg
Příspěvky: 378
Registrován: stř 11 úno 2009, 22:16
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Greg »

Ahoj "hoste", vidím, že uvažuješ velice podobně jako já. Oba tebou zmiňované E85 i olej už mám odzkoušené, pokud tě zajímají nějaké bližší poznatky, klidně mi napiš maila gregcooler@post.cz

Greg
WWW.SMART-DILY.CZ
Kompletní služby okolo Smartů
Individuální dovoz z Německa, diagnostika, servis, náhradní díly, vrakoviště, příslušenství, povinné ručení ...

Ostrava-Hrabová, 500m od Makra
danda
Příspěvky: 59
Registrován: úte 30 bře 2010, 19:43
Bydliště: Praha

Příspěvek od danda »

klido ti prodam meho opecovavaneho fortwo, benzin 0.6, 98 rok, najeto 150 tis okolo tech 50 8)
Uživatelský avatar
HOST2
Příspěvky: 83
Registrován: ned 05 lis 2006, 22:43
Bydliště: vyplň si prosím svůj profil

Příspěvek od HOST2 »

Greg: tvé zkušenosti by mě velice zajímaly, můžeš je popsat zde? četl sem tvojí recenzi na E85 a velice zajímavé, je něco nového,jaké jsou dlouhodobé zkušenosti?

danda: no až na ten nájezd dobrá nabídka, má to již po GO motoru? :D
Naposledy upravil(a) HOST2 dne pon 18 dub 2011, 16:15, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Druzeta
Site Admin
Příspěvky: 3939
Registrován: úte 11 pro 2007, 14:12
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Druzeta »

A kolik km bys čekal u 13 let starého auta, tady každej chce co nejmíň km, hlavně teda zajímá lidi stav tachometru ne stav auta.
Jako je to dobrá myšlenka s těma málo kilometrama, akorát že ve finále to má málo kilometru akorát na tachometru a ve skutečnosti třikrát tolik.
Markéta
Smart ACE
Příspěvky: 2680
Registrován: čtv 23 dub 2009, 21:53
Bydliště: Kroměříž

Příspěvek od Markéta »

Gregovy zkušenosti jsou v prvním odkazu, který jsem poslala
7. 8. 2009 Smart Fortwo 0,8 30 kw cdi 2000 Jednohubka
23. 12. 2015 Smart Forfour 1,3 2004 Gumídek

Jsou chvíle, kdy ti vůbec nepomůže, že umíš napsat slovo MYSLIVEC.
Uživatelský avatar
HOST2
Příspěvky: 83
Registrován: ned 05 lis 2006, 22:43
Bydliště: vyplň si prosím svůj profil

Příspěvek od HOST2 »

Markéta: jo už jsem je také našel, děkuji :D

Druzeta: mě šlo hlavně o motor, pokud má po GO tak samo není co řešit pokud před tak je asi víceméně po smrti.
Uživatelský avatar
Druzeta
Site Admin
Příspěvky: 3939
Registrován: úte 11 pro 2007, 14:12
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Druzeta »

Pokud máš 50t. Kč tak si Smarta rozhodně nekupuj :!:
Jakékoliv opravy tam stojej dost peněz, turbo, actuator, spojka, atd...,
takže celkové provozní náklady Smart nemá moc nízké, do naftovýho bych nic než dobrou naftu nedoporučoval lejt, úspora pár Kč Tě ve finále vyjde pěkně draho.
Za 50t. Kč to bude pojízdnej vrak kterej v krátkem čase může spolykat desetitisíce.
Uživatelský avatar
HOST2
Příspěvky: 83
Registrován: ned 05 lis 2006, 22:43
Bydliště: vyplň si prosím svůj profil

Příspěvek od HOST2 »

Smarta sem chtěl hlavně kvůli tomu, že se my líbí a taky denně najedu tak 10km při popojíždění jen v centru města.
No můj další nápad je koupit nějakého starého diesla za pár šupů a jezdit převážně na olej. Další varianta je LPG ale do toho se my moc nechce, jelikož již přestavěné auta co jsou na prodej mají dost najeto a člověk nikdy neví jak na tom ten systém po letech je a dodatečně přestavovat nějaké staré auto se nevyplatí a taky čerpačky sou daleko. No a poslední varianta je koupit feldu nebo něco takového co bez problémů bude jezdit na E85. Prostě s benzínem za 35Kč a o prázdninách při tomhle tempu možná za 40Kč se nesmířím.
Uživatelský avatar
Druzeta
Site Admin
Příspěvky: 3939
Registrován: úte 11 pro 2007, 14:12
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Druzeta »

Taková naftová felicie a jezdit s ní na olej, to by jezdilo za málo, na felici stojí všechno pár korun v porovnání s jinejma autama, jestli by felicie jezdila na olej nevím, jezdění na olej se řeší na www.dieselpower.cz,
kamarád jezdil na olej kupoval ho po 15,-Kč/litr
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Příspěvek od xlukas.cz »

hoste, pokud chces smarta, tak ho nekupuj pro usetreni. smart se kupuje pro nadseni ze vzhledu, z jizdnich vlastnosti, ale rozhodne ne pro usetreni penez. je to male auto, ale narocne na provoz. ostatne podivej se, kolik stoji novy smart. najdes mraky jinych levnejsich aut. napriklad dacia - tusim cena mezi 166 az 200 tis.
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
HOST2
Příspěvky: 83
Registrován: ned 05 lis 2006, 22:43
Bydliště: vyplň si prosím svůj profil

Příspěvek od HOST2 »

Druzeta: dieselpower už jsem pročítal, felda na olej sice jezdí ale má čerpadlo Lucas a to olej moc rádo nemá a odchází. Já měl ale mysli spíš benzínovou feldu a jezdit na E85, je to jednoduchý motor tak by stím neměl mýt tak velký problém.

xlukas.cz: no mě se hlavně Smart líbí už asi od doby svého vzniku, ale vždycky byl tak nějak cenově nedostupný, takže sem jezdil konvenčními auty ale teď když sou ceny ojetin nízko bych si nějakého klidně koupil a pokud bych ušetřil na palivu tak bych spojil příjemné s užitečným.
danda
Příspěvky: 59
Registrován: úte 30 bře 2010, 19:43
Bydliště: Praha

Příspěvek od danda »

je to svycar, mam ho od 118 tisic, mam servisku, ale z ty nevylustim, jestli nekdo GO udelal - turbo nesyci a nepiska, prevodovka radi.

Zatim sem na tom nic moc vaznyho nedelal - utopena ridici jednotka, par uhnilejch kabelu, zlomeny pruziny, vymena cepu, od vseho mam faktury, kdybys mel zajem, tak ti to postupne vypisu
Odpovědět