Pomoc při vybírání.

Nechcete se registrovat a chcete něco sdělit ...
Odpovědět
SackX

Pomoc při vybírání.

Příspěvek od SackX »

Ahoj, (díky za registraci)

Smarta chci už hezkých pár let, ale za dob studií nebylo možné na něj sehnat skoro půl mega a teď, po studiích jsem zmoudřel a ani bych nové auto nechtěl.

Po přečtení v podstatě celého fóra jsem si v hlavě urovnal a prosím o připomínky:

Rok výroby novější 2003 (Lepší většinou už Euro3 nebo Euro4 a s tím spojené bezpečnostní prvky)
0,7L motor - všichni si docela stěžujete na 0,6L, že se u 100k vylágruje.
Automat - teď jezdím 3t, 6m Peug 407 chrochták a klacek nepustim zruky, protože to je pořád 1, 2, 1, 2, 3, 1.
Benzin - stěhuju se do prahy a budu jezdit denně ráno do práce / odpoledne z práce a 2x týdně (pondělí z / v pátek tam) do Liberce (100Km po relativně nové, neděravé dálnici)
Magicar - Jezdím bezpečně (mám najeto 100k bez nehody), ale sportovním stylem, takže startuju vzdáleně 20 minut před cestou, aby se motor v zimě trochu vzpamatoval (dá se MC do Smarta namontovat do CAN BUS?), s tím souvisí další otázka:
Klimatizace - nesnášim zimu, zvládne klimatizace vytónovat vnitřek auta alespoň nad bod mrazu za těch 20 minut na volnoběh? Garáž nemam, ani neplánuju.

Zatím pouze nasávám informace, a chtěl bych znát Váš zkušený názor například na toto:
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showD ... abNumber=1

Hodlám tam jet v budoucnu (1-6 měsíců), koupit tak do těch €3000 (70kKč), hodit na vlek a dovézt sem a strčit do servisu, aby mi zkontrolovali bezpečnost (brzdy, kapaliny) a řekli, na co dalšího se připravit. Samozřejmě ještě tam si zkontroluju technický stav, prolézt standardní místa vytopení, zkontrolovat lupou VINy, ověřit si odcizení v celém EU a projet se v tom. Zajímalo by mě dále, jestli se někdo zabývá Smarty, aby si tam se mnou udělal výlet, na místě zkontroloval Smártí "špatná" místa a odsouhlasil mi koupi (samozřejmě za to bude zaplacen).

A jako poslední by mě zajímalo jestli je někdo z Liberce či okolí, ke komu bych se mohl přifařit na kolečko po městě, abych věděl, jaký je to sedět v tom :-), pak si to ještě půjčím v praze za těch 600Kč na víkend, a člověk ví :-)

Sepsal sem toho snad dost, tak budu rád, pokud se k čemukoliv vyjádříte. :wink:
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Příspěvek od xlukas.cz »

to sis ale nevybral dobre - to auto mas manual (golfovy micek), kdyz se chces divat po automatu, tak musi met radici paku takovou ovalnou.
jinak je videt, ze mas dost jasno ve vyberu.
ohledne zahrivani pres nastartovani motoru, tak s tim nepocitej. jedine webasto nezavisle topeni.
kdyz motor, tak se divej spis na 45 kw. 33 a 40 ne ze by byly slabe. ale na tu sportovni jizdu a i treba na pripadne cipovani se ta 40kw verze hodi lepsi. vykonu neni nikdy dost, ne?
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
SackX

Příspěvek od SackX »

Aaaah sorry, teď na to koukám znova a je to poloautomat, co jsem ale četl, poloautomat (sekvenčka) by měla jít přepnout i na plnej automat, případně jsem někde tady četl že přestavění je relativně jednoduché.

Takže tím pádem nemusím hledat auta dražší v průměru o €200 a koupit bez klimatizace, Magicar si tam stejně nechám, studenej motor po ránu je horší než studená němka, s Webastem nemám zatím zkušenosti a asi jsem ho ani nikdy neviděl, cena ale kolem 15kKč mi nepřipadá zrovna pěkná.

S kw motoru - budu to mít na městskou jízdu, případně pro přítelkyni, takže spíš aby to mělo odpich do těch 50Km/h, nesnášim brzdy provozu. Jinak jsem zatím z jiného pohledu o síle nepřemýšlel, tohle autíčko bych spíše chtěl mít pro denní dojíždění a hlavní ohledy beru na vzhled-spotřeba-velikost. Omezovač si tam s radostí necham na těch 135, stejně je to vražda :lol:
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Příspěvek od xlukas.cz »

v minulem prispevku jsi psal o sportovni jizde. az na neho das siroke pneumatiky a vezmes ho do kopcu a serpentyn kolem liberce, tak bude mit pritelkyne smulu ;-). takovych tu bylo, co chteli smarta pro manzelku/pritelkyni, jako druhe auto ... a skoncilo to tak, ze s nim jezdil vetsinou chlap :lol:
ja vim, tezko se veri. uveris az se svezes. rad predjizdis? s tak kratkym autickem se vezes mezi kazde dve auta. jen ... pod kamion ne.
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
SackX

Příspěvek od SackX »

Tak i teď máme jedno auto, se kterým jezdím já a všude přítulku odvezu/dovezu, ale když jde do školy v půl devátý, vrací se v deset, já táhnu do rachoty až třeba ve dvě, tak jí nacpu klíče a peníze na parkoviště a spim dál :-). Ona jinak umí řídit dobře, ruch města jí taky baví, takže o auto se rozhodně nebojim. Jen má ráda šoféra.

Ale Smarta, toho bude dostávat jen za odměnu, nebo když půjdu nasávat a budu chtít odvoz :-D !
scorpi4

Příspěvek od scorpi4 »

Smarta za odmenu...toto som si myslel tiez..dnes ho za odmenu dostavam ja...inak ho skoro nevidim... :?

:lol:
SackX

Příspěvek od SackX »

Já jsem minimalista. Mam kupu malých počítačů (jeden už připraven do auta [12w max~2x1,8Ghz]), na zahradě minibike a chci malý auto. Celkově mam malé věci rád.

Oproti tomu přítulka má ráda velký věci. Chtěla velkej barák a Hummera, velký kameny na velkejch kroužkách. Ale už spolu ňákou chvilku sme, tak už sem jí vnutil lásku k MiniCooperu, dokonce už nechce ani novýho, ale origo rok 1962. Ale dokud ho mít nebude, bude si vklidu jezdit svym, a mě nechá mojí velkou de-deformační zónu :-)
Odpovědět