Světla pro denní svícení For2

Řešení problémů elektroinstalace, schémata, návrhy na změny
Smartfan

Světla pro denní svícení For2

Příspěvek od Smartfan »

Zdar Smart komunito,chci si zapojit svetla pro denni sviceni,nebot od 1.7.06 se bude muset stale svitit.Znate sikovneho elektrikare,ktery to umi zapojit? Do DC se mi jit nechce ,nebot sazba 1800 za hod. je dost prehnana.

Diky a vsechny zdravim Smartfan
Uživatelský avatar
Libor Slivanský
Příspěvky: 266
Registrován: ned 04 čer 2006, 22:26
Bydliště: Vrané nad Vltavou, tel.604 439 838
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Libor Slivanský »

V?era jsem se ptal k?mo?e co d?l? autoelektriku a je schopnej to za 1000,-K? bez DPH ud?lat.
marcus

Příspěvek od marcus »

dobre vediet ked pojdem do CZ i kde ja stale svietim.. ale napadlo ma nestaci len prepojit kabel zo svetiel na spinaciu skrinku .. je to nieco podobne ako radio tiez si ho mozete napojit na kebel co ide z baterky alebo ho napojite na kabel co ide zo spinacej skrinky
Uživatelský avatar
Libor Slivanský
Příspěvky: 266
Registrován: ned 04 čer 2006, 22:26
Bydliště: Vrané nad Vltavou, tel.604 439 838
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Libor Slivanský »

P???t? t?den si nech?v?m ty sv?tla p?ed?lat, tak se ho zept?m, jestli by to ?lo i p?es tu sp?nac? sk???ku. Jinak on k tomu kupuje n?jak? speci?ln? rel
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

M?o j? si mysl?m, ?e si na motoristech hodl? p?r lid? op?t nahrabat slu?nej bal?k pen?z. Vzpom?n?m, jak p?i?el z?kon o sv?cen? v zimn?m obdob? a v tu r?nu byly nab?je?ky akumul?tor? o 400,- K? dr????. Kdy? ministerstvo dopravy na??dilo zp??sn?n? kontrol povinn? v?bavy, tak hups a l?k?rni?ky st?ly 500,-K? a dnes jsou b??n? za 250. Podobn? je tomu i te?. Jednoduch? elektronika, kter? zapne sv?tla st?la asi 200K? a nyn? je za 500,- jen to fi??. J? osobn? jsem na sv?cen? zvykl?, tak?e nebudu propadat hysterii automatick?ho rozsv?cen? sv?tel a nejsp?? je?t? chvilku po?k?m a? p?jde cena automat? v?etn? mont??e o n?co n??e. Prost? a? to budou m?t v?ichni, tak u? nebudou takov? k?efty a cena za el.prvek + mont?? hodn? poklesne. Hodl?m z?rove? sledovat chov?n? policie, jak se bude k nesv?t?c?m ?idi??m stav?t. Pokud to bude stejn? jako dosud, kdy v zim? d?lali policajti jen tytyty, tak budu v klidu, pokud v?ak budou hned od za??tku l?tat n?kolikatis?cov? pokuty, pak se mi ur?it? vyplat? nechat si elekroniku namontovat i za 1500,-K?, proto?e zapomenout rozsv?tit se prost? m??e st?t ka?d?mu.
Pak je tu je?t? jedna alternativa jak n?co u?et?it a tou je zapojit si automatiku s?m. Jak jsem tak koukal na internet, tak n?kter? automatick? sp?na?e nejsou v?bec slo?it? na zapojen?, chce to jen naj?t spr?vn? m?sto kam tu v?c p?ipojit a tomu p?edch?z? sund?n? plast? na p?istrojovce co? v?bec nem?m r?d. Jinak samotn? instalace by mohla b?t brnka?ka. Na?el jsem tenhle pom?rn? sympatick? automat. sp?na? ...

http://www.zetron.cz/zetron/index.php?m ... =210&cl=61

... jeho? p?ipojen? je pom?rn? hezky popsan? a m?l by to zvl?dnout ka?d? trochu zru?n? kutil. V ?l?nku je odkaz na podrobn?j?? n?vod k instalaci v PDF.

Jinak d?lna, kter? v Praze pracuje za relativn? rozumnou cenu je nap?. tady:

http://www.jweb.cz/autosvetla.html

Pro hodn? ?ikovn? je n?co tady:

http://www.dhservis.cz/dalsi/svetla.htm

Cht?l jsem je?t? dodat, ?e nap?. na Felicii existuje rel? sp?n?n? sv?tlomet?, kter? se jen vym?n? za to p?vodn? a je hotovo.
Tak? kolega mi ??kal, ?e on to u sv?ho Citroenu C3 ?e?il naprogramov?n?m ??d?c? jednotky v autorizovan?m servisu a to za pouh?ch 400,-K?!!! Zd? se mi to a? neuv??iteln?, ale jemu se d? v??it, tak to bude asi pravda.
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
Jirka P
Smart ACE
Příspěvky: 2579
Registrován: pát 10 bře 2006, 07:03
Bydliště: Praha, vedle Gibona a Barči

Příspěvek od Jirka P »

J? kdy? vlezu do auta a nastartuju, tak ud?l?m pohyb levou rukou kter? mi bohat? ono rel? nahrad?. Jezd?m takhle u? od auto?koly a ned?l? mi to problem. Je to jenom o zvyku.
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

J? teda sv?tim po??d od doby co se za?alo povinn? sv?tit v zimn?m obdob? . U Smartu je pro m? neust?l? sv?cen? t?m?? povinnost, proto?e je to pom?rn? n?zk? auto a tud?? i snadno p?ehl?dnuteln? a nerad bych svou p??tomnost? ne?ekan? ?okoval. Ten n?vyk jsem si u? za t?ch p?r let taky vyp?stoval a zapom?n?m rozsv?tit jen z??dka a to jen na kr?tkou dobu.
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
Jirka
Příspěvky: 81
Registrován: stř 23 srp 2006, 23:13
Bydliště: Hostomice okr.Teplice

denn? sv?cen

Příspěvek od Jirka »

Proto?e zapom?n?m t?? rozsv?cet sv?tla vy?e?il jsem to jednoduch?m zp?sobem.Na p??ce pro ovl?d?n? sv?tel se odpoj? plusov? kabel a p?ipoj? se na kontakt rel? 12V /kter? se koup? v ka?d? mototechn? cena cca 50 k?/.Ze sp?nac?ho kontaktu se vodi? p?ipoj? zp?t na p??ku ovl?d?n? sv?tel.C?vka rel? se jeden vodi? p?ipoj? na kostru vozu a druh? jsem p?ipojil na sp?nan? plus p??ky pro ovl?d?n? st?ra??.Funkce je n?sleduj?c?:zapnou se sv?tla a oni se rozsv?t? a? po sepnut? kl??ku,po vypnut? kl??ku op?t zhasnou.Vypina? sv?tel jednou zapne? a ten ji? z?st?v? zapl?,proto?e ho nahrazuje to 12ti voltov? rel?.Pokud je zapot?eb? aby byl sepnut? kl??ek p?i jak? koliv oprav? a sv?tla nesv?tila vypnou se vyp?na?em pro sv?tla.D?lka pr?ce cca1,5 ho?ky.Materi?l 1x 12v rel?,2 konektory samce a 2 konektory samice /tzv.piny pasuj? z nov? Oct?vie/,4x konektor pro rel? a 2m vodi?e,cena na kterou m? to vy?lo je 120k?.Toto zapojen? jsem ji? odzkou?el i na jin?ch vozidlech.
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Jirko to nen? ?patn?, akor?t jestli to rel?, o kter?m p??e?, je ?pln? oby?ejn? , tak by cht?lo nahradit rel?tkem se zpo?d?n?m a nastavit tam jen p?r sekund prodlevu, aby sv?tla nesp?nala je?t? p?ed startem motoru.
Podobn?m zb?sobem jsou ?e?en? sv?tla u Fiatu Punto. Nastartuje se, zapne se vlada? a sv?tla se rozsv?t?. Zhasnut? se m??e prov?st op?t ovlada?em , nebo sta?? vypnout motor a po op?tovn?m nastartov?n? se sv?tla zase rozsv?t?. Je tam prost? n?co co sp?n? sv?tla a? po nato?en? motoru ( pokud je ovlada? zapl? ) a tak je to podle m? spr?vn?.
To co psal Marcus o vyveden? ( + ) od autor?dia by tak? sp?nalo sv?tla je?t? p?ed startem, alespo? u m? jo. :roll:
Nechci v??dn?m p??pad? kritizovat, s?m jsem je?t? nic nevymyslel :lol: a na druhou stranu co by ?lov?k za 120,-Ka?ek cht?l. Snad jen n?jak? foto z mont??e pro n?zornost, ale i tak jsem to pochopil.
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
marcus

Příspěvek od marcus »

sa hanbim na to som nemyslel a co so moze vlaste pokazit alebo preco sa to nemoze?
Návštěvník

sv?tla

Příspěvek od Návštěvník »

To st?m spo?d?n?m je sice pravda.Spo?d?n? se d? ud?lat dal??m rel? kter? se p?ipoj? na sp?n?n? start?ru,jeliko? nem?m schema zapojen? nev?m kde ten vodi? hledat.Cena tedy stoupne o 50k?.U tohoto zapojen? jsem vych?zel z funkce kterou m?m naprogramovanou u druh?ho vozu v ??d?c? jednotce a tam sv?tla funguj? tak? hned po zapnut? kl??ku /? Oct?via II a otec u Opel Corsa t??/.Za naprogramov?n? jsem dal 275k?.Mo?n? ?e by se dala naprogramovat i jednotka u Smarta,muselo by se to zjistit ve Smart centru v Praze.
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Ale jako jo , ono by to i ?lo, ale baterka u? m? takhle p?i startu pak?rnu a takhle by m?la je?t? v?t??, proto?e bude ?havit 2x55W halogeny + dal?? men?? ??rovky a je?t? do toho bude to?it motorem.
Nemuselo by se to vyplatit se star?? baterkou, nebo p?i startech v zim
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
daniel
Příspěvky: 176
Registrován: pon 02 říj 2006, 22:43
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od daniel »

A j? to prd?m, kdy? pot?ebuji zhasnout sv?tla a m?t zapnutej motor (abych t?eba nebyl v noci vid?t, m??e se to n?kdy hodit) tak to nejde! Nav?c m?m xenony a kdy? pot?ebuji dojet do obchodu (100metr?), tak rozsv?covat nebudu. :)
Uživatelský avatar
Jirka P
Smart ACE
Příspěvky: 2579
Registrován: pát 10 bře 2006, 07:03
Bydliště: Praha, vedle Gibona a Barči

Příspěvek od Jirka P »

:lol: Tak to se nevyplat? ani startovat, ne? Sta?? se levou nohou dvakr?t odrazit :lol:
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Jirka P píše::lol: Tak to se nevyplat? ani startovat, ne? Sta?? se levou nohou dvakr?t odrazit :lol:
:D :D :D
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Odpovědět