Vymena zarovek ( parkovacek ) v prednich svetlech

Řešení problémů elektroinstalace, schémata, návrhy na změny
Odpovědět
Jerome

Vymena zarovek ( parkovacek ) v prednich svetlech

Příspěvek od Jerome »

Zdravim smartaci,
po umorne vymene H7 zarovek ( bez sundani predku ) jsem si chtel vymenit i "parkovacky", ale zaboha jsem je nemohl vyndat ze svetla...cili dotaz zni, jestli nemate nejaky super tip ci napad jak to udelat? Jestli opravdu natvrdo zatahnou za ty kabely...napr.
Dikes

PS: a predek sundavat fakt nechci... :? jo a smartik je 450 s novou tvari.
Jerome

Příspěvek od Jerome »

....tak jsem brouzdal a nasel toto, akorat zevnitr to tim sroubovakem asi fakt nepujde :(

http://www.evilution.co.uk/295
vendys

Příspěvek od vendys »

To už asi budeš muset ten čumák sundat a sundat i světlo. Já to tak měnil a sundání čumáku není zas tak hrozná věc, je to hned.
jankovci
Příspěvky: 12
Registrován: sob 17 lis 2012, 11:33
Bydliště: Bratislava, Slovensko

Rada

Příspěvek od jankovci »

Jerome píše:....tak jsem brouzdal a nasel toto, akorat zevnitr to tim sroubovakem asi fakt nepujde :(

http://www.evilution.co.uk/295
Zdravím. Ide to aj bez demontaze masky. Stačí iba zatiahnut za kable a parkovacka je vonku
kuher
Smart ACE
Příspěvky: 951
Registrován: čtv 09 črc 2009, 20:57
Bydliště: Č.Třebová

Příspěvek od kuher »

Pokud máš velký a k tomu ještě regmaklacky, jako já, nic jiné, než schodit "čumák" nezbývá. Já to mám namakáno za 20 min. celé a když si vezmu akušroubovák, je to rychlejší. U mne býval problém se mřížkou, vyndat a neulomit úchyty. Musím zaklepat, co mám denní, ještě jsem žárovku neměnil, rok. :D
Fortwo 0,8 cdi 2002
Markéta
Smart ACE
Příspěvky: 2680
Registrován: čtv 23 dub 2009, 21:53
Bydliště: Kroměříž

Příspěvek od Markéta »

Mě parkovačka nesvítí už půl roku :oops: a ničemu to nevadí :lol:
7. 8. 2009 Smart Fortwo 0,8 30 kw cdi 2000 Jednohubka
23. 12. 2015 Smart Forfour 1,3 2004 Gumídek

Jsou chvíle, kdy ti vůbec nepomůže, že umíš napsat slovo MYSLIVEC.
hoboj
Smart ACE
Příspěvky: 652
Registrován: úte 05 kvě 2009, 15:53
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvek od hoboj »

Ani policajtum ? :D
ForTwo 450/2003 - 700ccm /Benzin + LPG / hlavne zimni provoz
ForTwo 453/2015 - 999ccm /Benzin (prozatim :) :) )
Jerome

Příspěvek od Jerome »

...áále "cajti" spíš čučej... týýý jo hele kolego...Smáááárt :-)

Každopádně jsem si právě všiml, že můj první příspěvek je skoro před rokem. A to jsem se ještě nedostal k tomu sundání předku a výmeny žároviček za ledky ( samo že povolený :wink: :oops: ), to bych to měl asi vážně konečně udělat, aby měl Smártík hezčí kukuč...
Markéta
Smart ACE
Příspěvky: 2680
Registrován: čtv 23 dub 2009, 21:53
Bydliště: Kroměříž

Příspěvek od Markéta »

Ježíš, policajty neřeším, protože mám zaplý potkávací / dálkový. No a kdyby - tak mi zrovna musela prasknout :lol: po tom, co jsem vyměňovala žárovku, špatně ji tam dala a můžu bejt ráda, že to nevyhořelo celý...nějak se do toho nehrnu :wink:
7. 8. 2009 Smart Fortwo 0,8 30 kw cdi 2000 Jednohubka
23. 12. 2015 Smart Forfour 1,3 2004 Gumídek

Jsou chvíle, kdy ti vůbec nepomůže, že umíš napsat slovo MYSLIVEC.
Uživatelský avatar
Pazour60
Příspěvky: 99
Registrován: pát 27 zář 2013, 13:20
Bydliště: Blansko

Příspěvek od Pazour60 »

Taky jsem si dneska s zarovkama zobl :), leve parkovacka, prave taky parkovacka a dalkovy+volna zarovka tlumeny. Mam inspekcni kameru, tak se celkem darilo, pak me ale vypadlo perko na tlumenym a predek sel dolu. Nikdy jsem to nedelal, ale stacilo povolit devet sroubu a cumak byl sundanej. Pri montazi jsem samozrejme ulomil konektor od anteny a packu na bocnim blinkru, tak prace navic. Ale svitim :D.
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Příspěvek od xlukas.cz »

priste - blinkry vytahovat nemusis. jednodusi je rozpojit konektory a k nemu se dostanes tak, ze mirne oddelas blatnik, strcis tam ruku a rozpojis ho. oni jsou ty plasty vcelku pruzne. spis se divim, zes neulomil pacicku na masce. pod trojuhelniky jsi ty sroubky uz ani nemusel vracet. muj predek uz je v podstate prisroubovany jen na sroubech ve dverich. ostatni jsem uz vyradil. jsou zbytecne. ono se da jezdit bez sroubu uplne a drzi to tam. mam to vyzkousene i na d1 ;-)
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
kuher
Smart ACE
Příspěvky: 951
Registrován: čtv 09 črc 2009, 20:57
Bydliště: Č.Třebová

Příspěvek od kuher »

:shock: Já jsem viděl u Hoboje, má mřížku upevněnou dvěma šrouby na úchyty denních světel /původně mlhovek/. Pak se nemusí strachovat o "packy" na mřížce. Až budu sundávat "čumák", tak to udělám podobně a vyprdnu se na ty dva šrouby v masce. :idea:
Fortwo 0,8 cdi 2002
Uživatelský avatar
Pazour60
Příspěvky: 99
Registrován: pát 27 zář 2013, 13:20
Bydliště: Blansko

Příspěvek od Pazour60 »

xlukas.cz píše:priste - blinkry vytahovat nemusis. jednodusi je rozpojit konektory a k nemu se dostanes tak, ze mirne oddelas blatnik, strcis tam ruku a rozpojis ho. oni jsou ty plasty vcelku pruzne. spis se divim, zes neulomil pacicku na masce. pod trojuhelniky jsi ty sroubky uz ani nemusel vracet. muj predek uz je v podstate prisroubovany jen na sroubech ve dverich. ostatni jsem uz vyradil. jsou zbytecne. ono se da jezdit bez sroubu uplne a drzi to tam. mam to vyzkousene i na d1 ;-)
Maska, to je ten cernej oval? Ta je praskla, zrejme tukanec a drzi silou vule na dvou packach, zbytek byl na tekutou gumu. Bocnimu blinkru jsem tu pacicku prilepil tavnou pistoli. Dam taky denni sviceni, u dvou aut to mam, kdyby to u prdolky nepipalo, tak je baterka furt vybita :D .
Odpovědět