Nefunkcne stierace, klima,radio.... poistka c. 20

Řešení problémů elektroinstalace, schémata, návrhy na změny
Odpovědět
tibko

Nefunkcne stierace, klima,radio.... poistka c. 20

Příspěvek od tibko »

Zdrami. mam Smart 451 mod.2011. tento tyzden ked som isiel do prace mi zrazu prestali fungovat stierace, vyplo sa radio. Radio sa podarilo rozchodit, ale ked som vypol motor dalej hralo. Musel som ho vypnut manualne. Dalej som zistil ze nefunguje aj klima, vyhrievanie zadneho okna a vnutorny okruh.
Doma sa som skontroloval poistky - poistka c. 20 /10A- cervena / bola vypalena. Po vymene ide vsetko ok :D
Po chvilke rozmyslania som prisiel aj na pricinu. Zamrzla mi voda v ostrekovaci, ked som sa snazil ocistit okno, motorcek ostrekovaca sa zacal pretazovat, brat viac prudu, preto prepalilo poistku :)
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Zrovna mluvily servisy o tom, že odchází vlivem mrazu dost čerpadel ostřikovačů, a to i při použití nezředěné nemrznoucí kapaliny. Proč? Protože to výrobci šiděj a např. u garantovaných -20 není kapalina zdaleka do -20.
Osobně jsem tedy nikdy žádnou kapalinu do ostřikovačů neředil a jen tiše doufám, že mi nezamrzne. Buď rád, že ti čerpadlo mráz vydrželo :wink:
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
Jurko
Smart ACE
Příspěvky: 1394
Registrován: úte 17 bře 2009, 11:40
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jurko »

neuveris, toto som riesil v nedelu rano na smarte, ktory patri zuzanama :-)
smartcars.club
_F_A_C_E_B_O_O_K/ smart.slovensko web: smartcars.club

smart fortwo coupe 450 0,6 Red, smart fortwo coupe 451 0,8cdi Crystal White, smart forfour 453 Black to Yellow, smart crossblade original 0155
tibko

Příspěvek od tibko »

presne tak. ked som otvoril nadrzku od ostrekovaca, mal som tam len kocku ladu :( . potom som vydlabal co sa dalo a dolial zmes ktora by mala vydrzat -20C.
u smartov je problem s naslednym rozmrazovanim, pretoze motor je na druhom konci :)
nastastie na druhy den bolo cez den okolo 0°C. tak som vystriekal co sa dalo a dolial "overenou" zmesou :)
Uživatelský avatar
panzer.dragon
Příspěvky: 299
Registrován: sob 25 čer 2011, 00:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od panzer.dragon »

nemrzku jen z lidlu.. http://www.blesk.cz/clanek/radce-auto/1 ... -smes.html lidl je vůbec zdroj luxusního zboží (nemyslim ironicky 8) )
0.8 cdi, 2001
Uživatelský avatar
houzar
Smart ACE
Příspěvky: 6950
Registrován: ned 26 lis 2006, 10:18
Bydliště: Nerudova 22;TŘĚŠŤ 58901

Příspěvek od houzar »

poradím fintu,která je léty prověřená
do jákékoliv nemrzky nalijte trochhu nejlépe Jaru nebo nějakého podobného mycího prostředku na nádobí asi tal1-2% ,dělám to i létě
Formule H vysočina

mobil: 724055339
MCC 01 PURE 0,7 benzin
tibko

Příspěvek od tibko »

:(zistil som ze zadny ostrekovac mi nejde. motorcek ostrekovaca ide ok, ale kvapalina vyteka na zem pri lavom zadnom kolese. zrejme sa prerusil hadicka nemate s tym skusenosti?
Uživatelský avatar
Jurko
Smart ACE
Příspěvky: 1394
Registrován: úte 17 bře 2009, 11:40
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jurko »

Odkial si? Mozno by sme vedeli pomoct...
smartcars.club
_F_A_C_E_B_O_O_K/ smart.slovensko web: smartcars.club

smart fortwo coupe 450 0,6 Red, smart fortwo coupe 451 0,8cdi Crystal White, smart forfour 453 Black to Yellow, smart crossblade original 0155
tibko

Příspěvek od tibko »

...zo Senca. podla fotky, by to malo tiect v pravo medzi modrym ramenom zdvihaka a trubkou ramu. je tam videt cca 3hadicky a pod nimi je strieborna farba. nemoze sa tam spajat hadicka ostrekovaca?

http://moje.auto.cz/?sekce=foto&im_id=i ... d9a7bc6492


zajtra idem na jamu tak dufam ze uvidm viac :D
Uživatelský avatar
Jurko
Smart ACE
Příspěvky: 1394
Registrován: úte 17 bře 2009, 11:40
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jurko »

moze, cely system je totiz urobeny trochu nestastne, pomocou plastovych spojok. A ak ti to zmrzlo cele, moze sa stat, ze nejaka spojka praskla.

(mmch: ides na zraz? pozri aj facebook nas :-) )
smartcars.club
_F_A_C_E_B_O_O_K/ smart.slovensko web: smartcars.club

smart fortwo coupe 450 0,6 Red, smart fortwo coupe 451 0,8cdi Crystal White, smart forfour 453 Black to Yellow, smart crossblade original 0155
Uživatelský avatar
Jirkaal
Příspěvky: 99
Registrován: pát 19 čer 2009, 22:46
Bydliště: Praha 4

Příspěvek od Jirkaal »

Přesně stejnou závadu jsem měl minulý týden. Ta výměna pojistky je docela náročná pokud člověk není fakír a nemá nějaký příslušný nástroj nějaké ploché kleštičky. Mě se to holýma rukama nepovedlo. Mám pocit, že by se celá ta pojistková skříňka dala nějak vyklopit, protože jsou tam vzadu takové pacičky co jdou uvolnit a dá se s tím pak trochu hýbat, ele bál jsem se s tím více manipulovat.
Smart Fortwo coupe Passion MHD, 52 kW, 2009
Uživatelský avatar
Jurko
Smart ACE
Příspěvky: 1394
Registrován: úte 17 bře 2009, 11:40
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jurko »

Existuje na to vytahovatko, stoji asi euro :-)
smartcars.club
_F_A_C_E_B_O_O_K/ smart.slovensko web: smartcars.club

smart fortwo coupe 450 0,6 Red, smart fortwo coupe 451 0,8cdi Crystal White, smart forfour 453 Black to Yellow, smart crossblade original 0155
tibko

Příspěvek od tibko »

podarilo sa vyriesit problem s ostrekovanim zadneho okna :D . bola prerusena hadicka, ktora sa nachadza v kufri vid.

http://www.evilution.co.uk/index.php?id=756

je to celkom dobre vymyslene. v karoserii je mala diera, ked sa hadicka rozpoji, tak kvapalina netecie do kufra ale vyteka von, vedla zadneho kolesa vodica.

co sa tyka poistiek, nie je sanca vytahovat ich prstami .najprv som ich vyberal spicatymi kombinackami . Aj tak sa da :)
Odpovědět