Problem s ručičkou ukazovatela rychlosti

Řešení problémů elektroinstalace, schémata, návrhy na změny
Odpovědět
kubo8888
Příspěvky: 13
Registrován: úte 08 kvě 2012, 20:10
Bydliště: Nevyplněním profilu, porušujete pravidla Smart Autoclubu. Děkuji za nápravu!

Problem s ručičkou ukazovatela rychlosti

Příspěvek od kubo8888 »

Potrebujem poradit: Mam smarta 1999 599cm3, auto jazdilo dobre ziadne chyby, ale v poslednej dobe mi blbne rucicka ukazovatela rychlosti, zacalo to tym ze som isiel a rucicka ukazovatela sa zastavila na 40km/hod a dalej nechcela ist( z 0km/hod isla plynule az do 40km/hod), ked som auto zastavil na krizovatka rucicka spadla bez akychkolvek problemov nazad na 0km/hod, vzal som navigáciu do auta isiel som sa povozit na tachometri mi ukazalo 40km a na navigácii cez 80km/hod, aj bez navigácie som vedel ze idem prilis rýchlo. Po dvoch az troch dni to prestalo ale nastal dalsi problem s tachometrom: isiel som asi 100km/hod ale musel som pribrzdit a rucicka sa zastavila na 55km/hod ale podla navigácie mi ukazovalo okolo 90km/hod (bolo to aj citit ze idem 90km) potom som znovu pridal a siel som asi 100km podla navigacie ale rucicka tachometru ukazovala maximalku 140km/hod. auto som zastavil na parkovisku vypol motor ale rucicka tachometru stale ukazovala rychlost 50km/hod, otočil som s klucikom do jednotky rucicka spadla na 30km, zase som otočil klucik do nulky a zase do jednotky a rucicka spadla na 0km/hod. V poslednych troch dnoch sa to stalo viackrat(rucicka pri vypnuti motora zostala na 30km, 60km......a tak dalej kedy sa jej jak chcelo no stale inde len nie na nule, stale som musel niekolkokrat ju vyresetovat sposob, ktory som opisal v tomto texte z nuly do jednotky a naopak). Máte niekto podobný problem alebo nejake riesenie ako to vyriesit? Dakujem
Odpovědět