spotreba paliva

Náhradní díly, servisy, kontakty ...
Odpovědět
Zvoník
Příspěvky: 245
Registrován: pon 22 lis 2010, 20:25
Bydliště: Praha 6, Kladenská ulice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak to beru já...

Příspěvek od Zvoník »

MausX píše:Uprimne ona ta spotreba u Smarta neni spatna ale ani nijak osilniva. V dnesni dobe se najdou auta co maji spotrebu kolem 4,5 az 5l na 100km pri obsazenosti 5 lidi. Treba ackoliv jsem neveril tak jsem byl presvedcen Hyundai i30 pri peti lidech po dalnici i mimo ni spotreba 5,1 A to je moc krasna hodnota. Ono po dalnici se Smartikem pri 130 si jooo papne a neni problem se dostat nad 4 litry A to pri obsatenosti pouze 2 lidi.

Na druhou stranu auto pouze pro jednoho nebo dva pro jizdu po meste s podobnou spotrebou se hleda blbe.

Asi je treba urcit k cemu to auto potebuji.
S tím i30 jsem taky v jednu chvíli počítal, ale Smart to jednoznačně vyhrál další kvalitou, kterou je velikost vozu při parkování v přeplněném městě. S ním je také možno se otočit na jednostopé polní úvozové cestě bez jakékoli možnosti zacouvat někam mimo ni!
Nemám počítač, jenom mobil.
A nemám velký auto. Smartík zváný Borůvka z Řípu zahynul na poli... Je již nově zastoupen černým Smartkem diesel cabrio pokřtěným Hašlerka!
MausX
Příspěvky: 437
Registrován: úte 25 srp 2009, 08:07
Bydliště: Bohumín

Re: Jak to beru já...

Příspěvek od MausX »

Jako druhe nebo treti auto do rodiny je to super volba.
SMART MC01 - PULSE 0,8 CDi, Stream Green + Twister Yellow
19.03.2012 -> 119158 Km
19.03.2013 -> 137042 Km
19.03.2014 -> 158642 Km
kuher
Smart ACE
Příspěvky: 951
Registrován: čtv 09 črc 2009, 20:57
Bydliště: Č.Třebová

Příspěvek od kuher »

:D Také zastávám ten názor, jako druhé je dobré. Mě se akorát vejde za forda do garáže a bez problémů se dostanu do skříně a regálů za ním, kde mám rybařinu. Ale zase kvůli úspoře jsme se naučili jezdit delší tratě prckem a mohu konstatovat, že je pohodlnější. Pokud nejsou na silnici "kočičáky", tak je radost s ním jet. Je rozdíl, jet "stovku" za 7 l. benzinu, nebo 4 l. nafty. Navíc budím pozornost lidí. :shock: :D
Fortwo 0,8 cdi 2002
Uživatelský avatar
houzar
Smart ACE
Příspěvky: 6950
Registrován: ned 26 lis 2006, 10:18
Bydliště: Nerudova 22;TŘĚŠŤ 58901

Příspěvek od houzar »

Formule H vysočina

mobil: 724055339
MCC 01 PURE 0,7 benzin
Zvoník
Příspěvky: 245
Registrován: pon 22 lis 2010, 20:25
Bydliště: Praha 6, Kladenská ulice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zvoník »

Nechci nic říkat, ale jestli někdo z ,,moudrých" pánů z EU dával pozor ve škole ve fyzice, tak to nemůžou myslet vážně s těma emisema, pokud se v autě budou dál pálit benzíny a různé nafty a bude od motoru požadován určitý výkon. Leda tak začít bláznit s kapalnými plyny, nebo spíš s vodíkem. Elektromobily mají budoucnost jen v létě. Už vidím rodinku jak jede elektrickým autem na dovolenou do Alp v pořádným mrazu.
Nemám počítač, jenom mobil.
A nemám velký auto. Smartík zváný Borůvka z Řípu zahynul na poli... Je již nově zastoupen černým Smartkem diesel cabrio pokřtěným Hašlerka!
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Příspěvek od xlukas.cz »

ja bych rekl, ze elektromobily nemaji budoucnost. porad jsu k tomu skepticky. do velkeho mesta nebo na jezdeni po okrese budiz. ale jinak to auto nema smysl.
a ted: o smartovi lidi tvrdi, ze je to drahe auto na to ze uveze jen dva lidi a neni obecne pouzitelne jako prvni nebo jedine auto do rodiny. a co potom elektromobil, ktery stoji 2x tolik a jako prvni nebo jedine auto do rodiny taky neni pouzitelny. ne z duvodu poctu prepravenych osob, ale z duvodu omezeneho dojezdu. myslim, ze jsou ty auta vedle sebe tak na stejno.

jina vec je elektromobil se zabudovanou elektrocentralou. nabit baterky, jet co to jde na baterky a dal se dopravit na elektriku vyrobenou elektrocentralou. to uz je reseni lepsi.

budoucnost je v palivech, ktere se daji dotankovat hodne rychle.
rychlo dobijeci stanice je resenim, ale smysl se vytraci, protoze takova stanice zase stoji moc penez a ji dotankovana elektrika nemuze stat tolik co elektrika doma ze zasuvky, protoze je potreba pocitat s odpisama toho zarizeni a nejakym ziskem.
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
Zvoník
Příspěvky: 245
Registrován: pon 22 lis 2010, 20:25
Bydliště: Praha 6, Kladenská ulice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zvoník »

xlukas.cz píše: jina vec je elektromobil se zabudovanou elektrocentralou. nabit baterky, jet co to jde na baterky a dal se dopravit na elektriku vyrobenou elektrocentralou. to uz je reseni lepsi.
I elektrocentrála bude podléhat emisím a přeměnou energií bude hodně ztrát, čili zase to bude víc žrát na 100 km.
Nemám počítač, jenom mobil.
A nemám velký auto. Smartík zváný Borůvka z Řípu zahynul na poli... Je již nově zastoupen černým Smartkem diesel cabrio pokřtěným Hašlerka!
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Příspěvek od xlukas.cz »

to ano, ale uz to bude auto, ktere kdyz bude primarne pouzivane na cesty v okruhu 50 km, tak bude schopne dojet na baterky a pouze kdyz jednou za cas pojede na delsi cestu, tak holt sezere vic.
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
Zvoník
Příspěvky: 245
Registrován: pon 22 lis 2010, 20:25
Bydliště: Praha 6, Kladenská ulice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zvoník »

xlukas.cz píše:to ano, ale uz to bude auto, ktere kdyz bude primarne pouzivane na cesty v okruhu 50 km, tak bude schopne dojet na baterky a pouze kdyz jednou za cas pojede na delsi cestu, tak holt sezere vic.
Jenže to právě nesmí sežrat, protože to bude v tom nařízení EU, že musí mít spotřebu kolem těch tří litrů! He...
Nemám počítač, jenom mobil.
A nemám velký auto. Smartík zváný Borůvka z Řípu zahynul na poli... Je již nově zastoupen černým Smartkem diesel cabrio pokřtěným Hašlerka!
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2184
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Příspěvek od Winterwolf »

Což by se mělo vejít s něčím podobným
Zvoník
Příspěvky: 245
Registrován: pon 22 lis 2010, 20:25
Bydliště: Praha 6, Kladenská ulice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zvoník »

A vůbec, když to vezmu do důsledku, tak elektromobil je mnohem hůře ekologické vozidlo v celém globálu, než vůz se spalovacím motorem, protože u elektromobilu se musí původní vyvinutá energie někde vyrobit spálením nějakého paliva v něčem (zatím v elektrárně) v takovém velkém množství, aby ji bylo možno několikrát přeměnit, transformovat a dopravovat až k vozidlům, což touto manipulací dochází k obrovským ztrátám ve vedení, čili tím vlastně zamořuji životní prostředí více než když vyrábím mechanickou energii přímo na místě z tepelné energie na tu mechanickou. Elektromobil je ,,ekologický" jen v tom místě, kde zrovna jede, ale v globálu je hroznej plejtvák v celkové spotřebě a zamořovatel životního prostředí, protože zamořuje právě tím, že se jinde musí energie vyrobit mnohem víc se zamořováním, než sám přímo spotřebuje. - Zatím...
Nemám počítač, jenom mobil.
A nemám velký auto. Smartík zváný Borůvka z Řípu zahynul na poli... Je již nově zastoupen černým Smartkem diesel cabrio pokřtěným Hašlerka!
Zvoník
Příspěvky: 245
Registrován: pon 22 lis 2010, 20:25
Bydliště: Praha 6, Kladenská ulice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zvoník »

Winterwolf píše:Což by se mělo vejít s něčím podobným
To je krásnýýý! Už vidím jak to u sebe vozím ve Smartovi, který je ,,Elektro".Nebo ještě lepší: Přidělej k tomu kolečka, volant a sedátko a hurá do provozu!
Nemám počítač, jenom mobil.
A nemám velký auto. Smartík zváný Borůvka z Řípu zahynul na poli... Je již nově zastoupen černým Smartkem diesel cabrio pokřtěným Hašlerka!
Markéta
Smart ACE
Příspěvky: 2680
Registrován: čtv 23 dub 2009, 21:53
Bydliště: Kroměříž

Příspěvek od Markéta »

Vzhledem k tomu, že teď jezdím jiným smartem, tak mám možnost srovnání. Zarazilo mě, že oproti mojemu smartu ( r. 2000 ) mám tento úžasnou spotřebu. A tak samozřejmě řeším, jak to. Ještě nemám vyježděnou celou nádrž, ale na první kuličku normálně ujedu tak 65 km, tady jsem ujela 115. Napadlo mě, že problém bude ve výfuku ( ten můj, chudák, vypadá spíš jak cedník 8) ). Taky jezdím městem a ne po dálnici ( což mi ale nepřijde tak zásadní, protože po dálnici jezdím tak 110 ). Takže - může to být dálnicí, výfukem, nebo prostě je to jiné auto? Je to taky diesel, po faceliftu, najeto má skoro jako já, tj. 180 000 km.
7. 8. 2009 Smart Fortwo 0,8 30 kw cdi 2000 Jednohubka
23. 12. 2015 Smart Forfour 1,3 2004 Gumídek

Jsou chvíle, kdy ti vůbec nepomůže, že umíš napsat slovo MYSLIVEC.
Zvoník
Příspěvky: 245
Registrován: pon 22 lis 2010, 20:25
Bydliště: Praha 6, Kladenská ulice
Kontaktovat uživatele:

Markétě

Příspěvek od Zvoník »

Markéta píše:Vzhledem k tomu, že teď jezdím jiným smartem, tak mám možnost srovnání.
No Markéto,
já myslím, že spotřeba u naprosto stejných motorů se vždycky nějak odlišuje. Já, co teď jezdím s naprosto stejným dieslem jako byl ten předcházející, tak a dělám co dělám, má můj druhý Smart (tentokrát cabrio) vyšší spotřebu o 2,6 deci nafty. Na testu diagnostiky to ukázalo akorát chybu na ventilu, co pouští část výfukových plynů do sání, a to mi v servisu vyčistili. Po vyčištění se na spotřebě vůbec nic nezměnilo. Prostě a dělám, co dělám, dlouhodobá spotřeba se nyní pohybuje při jízdě ve dvou 3,75 l/100km. Auto nekouří, v mrazu chytalo dobře, nikde nic neteče a je na něm 170 tisíc. Olej nežere, 10 000 km vydrží bez poklesu hladiny. Čili od výměny oleje do další výměny bez dolití. Po dálnici umí lehce 140 bez nějak rapidně zvýšené spotřeby, protože Smarta nikdy nenutím k vyššímu výkonu pedálem plynu na zem. Možná to dělá aerodynamický odpor tý hadrový střechy... :-)
Nemám počítač, jenom mobil.
A nemám velký auto. Smartík zváný Borůvka z Řípu zahynul na poli... Je již nově zastoupen černým Smartkem diesel cabrio pokřtěným Hašlerka!
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3713
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvek od JBC »

Samozřejmě, že tvar a hladkost střechy má velký vliv. A co ještě? Přece ... pneumatiky! Stejně vypadající, avšak různých výrobců, mohou způsobit rozdíl 0,5 litru na sto, ani si nevšimnete.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Michalak C7
Odpovědět