Elektrické zrcátka

Řešení problémů elektroinstalace, schémata, návrhy na změny
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3713
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvek od JBC »

Když se sundá konektor ze světlometu jako celku, tak po zapnutí klíčku a rozsvícení hlavních světel tam musíš naměřit tři až čtyři plusy - na parkovací světla, na klopená světla a jedno na motorek, které ale má nižší napětí, než ty ostatní plusy. Myslím, že to je druhý kontakt v řadě a když zatočíš kolečkem pod volantem, tak se změní jeho napětí. Rozmezí je asi 8,5 až 11 V při vypnutém motoru. Čtvrté plus tam najdeš, pokud máš zároveň rozsvícena dálková světla. Pátý kontakt, pokud se dobře pamatuji, je mínus.
Nechápu, jak mohou tak velké proudy procházet tak tenkými kablíky, jako jsou ve Smartu ...
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Michalak C7
Uživatelský avatar
mugwai59
Smart ACE
Příspěvky: 1490
Registrován: pát 25 led 2013, 12:31
Bydliště: Ivančice u Brna

Re:

Příspěvek od mugwai59 »

JBC píše:Markéto, motorky mám dávno koupený. Jen nevím, jestli to budou ty pravý, protože jsem si nezapamatoval, jak vypadají ty, co tam teď jsou. A ano, máš pravdu, ty motorky jsou stejný jako v mnoha jiných autech. Jsou stejné jako třeba v jedničkové Octávii. Moje světla jsou totiž Made in Czech Republic, tak by bylo divný, kdyby ty motorky nepasovaly alespoň do části typů "koncernových" aut.

Edit 24. 4. 14.: Smazán výčet typů shodných aut, asi 210 řádků.
Boze, chlape proc porad mazes jako o zivot ? Jsem ted pracne resil z ceho to pasuje, ale nakonec nasel (Octavka I za 286,- Kc/ks) :D .
JBC píše:Motorky jsem totiž koupil v Kelly, takže jsou to čínský šmejdy - a podle toho to dopadlo.
Ona jenom vymena nic neresi, me shorel v jednom ten servo-controler, pac jsou moc tuhy prevody aktuatoru, musis vzit zavitnik a ocko M10x1 a protahnout oboje na tom linearnim posuvu (soukoli) po vyndani tistaku s motorkem.

Pak konecne prestane horet ten brouk (i potenciometr) a vydrzi to, jinak sucha vymena postrada smysl, muzes trefit zase na tuhy kus, ale i na dobry (viz moje "nove" nefunkcni termostaty apod):).
Smart ForTwo Cabrio Pulse 2003 / 0.7 l / 45kW / 21.1.2015 - 107100 km - 5,3l/100km / NAT_Obrázek
Smart ForTwo Cabrio Passion 2001 / 0.8 l / 30kW / 26.4.2016 - 106400 km - 4,4l/100km / DIESEL_Obrázek
Odpovědět