nefunkční odemykání dveří

Řešení problémů elektroinstalace, schémata, návrhy na změny
Odpovědět
Hace
Příspěvky: 40
Registrován: pát 16 lis 2012, 23:28
Bydliště: Šumice
Kontaktovat uživatele:

nefunkční odemykání dveří

Příspěvek od Hace »

Při řešení vzniklé situace mi velmi pomohl tento web a proto abych aj já pomohl dalším, pokud se jim něco podobného stane, tak sdílím co se mi stalo.
V noci začal smartík sám od sebe blikat a odemykat se. Jelikož jsme to zjistili až ráno stačila se vybít baterie, nebo smartík nejen blikal blinkry, ale rovněž se rozsvítilo interierové světlo a do všech třech zámků ( obě dveře, víčko nádrže) šel neustále povel k odemknutí. Důsledek byl že oba motorky ve dveřích nefunkční a v zámku víčka nádrže se motorek snažil neustále odemknout až omlel plastová kolečka co hýbou táhlem, jenž drží víčko nádrže zamčené. Na dálkový ovladač smartík nereagoval ani blikáním blinkrů ani zamčením. Po odpojení motorků už smartík reagoval na zamčení a odemčení blinkry jak je normální, při zapojených motorcích ani neblikl.
Pojistka centrálního zamykání byla v pořádku a proměřením jsem zjistil že do motorků jde plus a minus 12 V pro odemknutí a zamknutí.
Celou situaci vyřešilo objednání a výměna všech třech nových motorků a smartík zase vesele zamyká a odemyká.

Nevím co to způsobilo, ale nakonec jsme to vyřešili poměrně snadno na to jak to na začátku vypadalo bledě:)

Díly jsem sehnal za výbornou cenu od Pančíka Ondřeje ze Sedlčan, Pancik.O@seznam.cz.. Jeden den jsem si díly objednal a druhý den byly u mě, takže mohu vřele doporučit.

Postup výměny byl sundat zpětná zrcátka, aby šel pohodlně sundat plast dveří, pak sundat kliku, vyndat mechanismus zamykání, vyndat z něj motorek a nahradit novým a zpět zase namontovat. Výměna motorku víčka nádrže byla o sundání pravého zadního světla, v kufru sundání kapsy aby se člověk dostal k dvou šroubkům držícím motorek a výměna motorku.

fotky z celé výměny jsou na tomto odkazu:
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 94bfd6990d
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

*1*
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Odpovědět