Zamknutý smart

Náhradní díly, servisy, kontakty ...
hoboj
Smart ACE
Příspěvky: 652
Registrován: úte 05 kvě 2009, 15:53
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvek od hoboj »

JBC píše:Ale on chce klíč, aby mohl otáčet klíčem a ne startovací tlačítko. A když nezná zuby ve spínačce, tak si klíč neudělá. Leda vymontovat zámek zezadu, rozebrat a podle toho klíč vybrousit z nějakého jiného ...
Ale asi by mu stačil klíč jakýkoliv, aby získal elektroniku z klíče, a udělat si startovací tlačítko. To jsi měl na mysli?

spatne jsem to pochopil, nedoslo mi ze mu jde o zelezo :)
i kdyz zase z druhe strany by mi nevadilo , vykuchat spinaci skrinku tak ze by to slo i sroubovakem, neb vidim zabezpeceni auta v jinem zarizeni. A taky je pravdou ze zamykani na radici pace je jen symbolicke.
ForTwo 450/2003 - 700ccm /Benzin + LPG / hlavne zimni provoz
ForTwo 453/2015 - 999ccm /Benzin (prozatim :) :) )
Uživatelský avatar
Druzeta
Site Admin
Příspěvky: 3939
Registrován: úte 11 pro 2007, 14:12
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Druzeta »

Já jsem to pochopil tak že to chce vzít z jiného auta a namontovat aby to hned fungovalo, když by přehodil ty věci které jsou na sebe vázané tak by nemusel nic kodovat, pokud se neztratí kod z klíče.
Uživatelský avatar
HOST1
Smart ACE
Příspěvky: 600
Registrován: ned 05 lis 2006, 22:39
Bydliště: Všude

Příspěvek od HOST1 »

Tak bohužel nejde přehodit s jineho auta oby to jelo. Museli by se koupit jednotky a kdo ví co všechno. Jinak MB to umí za cenu Železo 1300kč
Dálkáč 2400kč, kodování 720kč s DPH. Možnost je i ta , že podle zámku udělat železo a potom nějaky klíč k tomu dokodovat. Jo a Smarta jsem už převezl domu na paletaku :D :D Diky všem za informace !
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3713
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvek od JBC »

hoboj píše:... A taky je pravdou ze zamykani na radici pace je jen symbolicke.
No, já myslím, že je polosymbolické. Klíč můžeš vyndat na N nebo na R. Rozhodnutí záleží jen na Tobě. Ale aspoň někoho to přiměje opouštět auto se zařazenou zpátečkou, takže ho zloděj neodtlačí neslyšně z parkoviště ...
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Michalak C7
Jindřich
Smart ACE
Příspěvky: 1115
Registrován: pát 23 srp 2013, 11:51
Bydliště: Provodín 41

Příspěvek od Jindřich »

S touhle fintou jsem se domáhal v pojišovně o slevu na pojistném za zabezpečení uzamčením zpátečky, které je podle mne lepší než co se montuje mechanické zamknutí zpátečky, ale bohužel pojišovna nezná toto uzamčení zpátečky, slečna v pojišovně tím byla evidentně zaskočena, něco jako softwarové uzamčení zpátečky nikdy neslyšela, a tak mi dala nakonec zvláštní osobní slevu, abych nepřišel zkrátka. *VV* *trsám*
SMART CITY-Coupe,1999/06/40 kW,žlutý drak *trsám*
hoboj
Smart ACE
Příspěvky: 652
Registrován: úte 05 kvě 2009, 15:53
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvek od hoboj »

Ale u Smarta se jedna o mechanicke zajisteni zpatecky, to ze se neda nastartovat jinak, nez pri zarazenem neutralu je uz jina vec.
ForTwo 450/2003 - 700ccm /Benzin + LPG / hlavne zimni provoz
ForTwo 453/2015 - 999ccm /Benzin (prozatim :) :) )
Jindřich
Smart ACE
Příspěvky: 1115
Registrován: pát 23 srp 2013, 11:51
Bydliště: Provodín 41

Příspěvek od Jindřich »

Nevím,jak by to ale bylo mechanicky zajištěno, když jediným propojením mezi řadící pákou a převodovkou je pár drátů, takže když zařadíš zpátečku ještě při zapnutém klíčku a klíček vyndáš, tak je tam zařazena zpátečka a když tam ten klíček nedáš, protože ho třeba nemáš ( zloděj :shock: ), tak můžeš s řadící pákou hejbat jak chceš, tu zpátečku ven nedostaneš, je zamčena elektronicky. *fuck* 8E
SMART CITY-Coupe,1999/06/40 kW,žlutý drak *trsám*
hoboj
Smart ACE
Příspěvky: 652
Registrován: úte 05 kvě 2009, 15:53
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvek od hoboj »

bavime se o mechanice, jakmile das radicku na N nebo R a otocis klickem do polohy kdy jde vytahnout, tak se tam pretoci takova zapadka a nedovoli manualne pohybovat radici pakou. To same se neda udelat v poloze kdy je paka pripravena radit + nebo - . Samozrejme ma cele to zarizeni daleko k tomu aby se dalo prirovnavat k zamku zpatecky u seriove nebo i dodatecne montovanym zarizenim. Take i k zamku rizeni.
ForTwo 450/2003 - 700ccm /Benzin + LPG / hlavne zimni provoz
ForTwo 453/2015 - 999ccm /Benzin (prozatim :) :) )
Jindřich
Smart ACE
Příspěvky: 1115
Registrován: pát 23 srp 2013, 11:51
Bydliště: Provodín 41

Příspěvek od Jindřich »

No to máš pravdu v tý mechanice řadící páky, ale zároveň máš v převodovce zpátečku a bez klíčku to neodtlačiš z parkoviště i kdybys uth tu řadící páku a zahodil. *pivo*
SMART CITY-Coupe,1999/06/40 kW,žlutý drak *trsám*
Odpovědět