Problem se startovanim

Řešení problémů s motorem
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Problem se startovanim

Příspěvek od JBC »

Ne, neukazuje. Ukazuje to také na studený spoj na pinu č. 10 svorkovnice 11-3 na SAM. Známá závada. Jestli bude xLukáš tak hodný, tak Ti najde téma. Já hledat neumím.
Alespoň si prohlédni tyto obrázky:
Obrázek
Obrázek
Naposledy upravil(a) JBC dne pát 02 říj 2015, 07:11, celkem upraveno 1 x.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Markéta
Smart ACE
Příspěvky: 2680
Registrován: čtv 23 dub 2009, 21:53
Bydliště: Kroměříž

Re: Problem se startovanim

Příspěvek od Markéta »

Evelina píše:Tak u mě problém přetrvává a bohužel to dělá častěji a starty jsou horší ... Vypozorovala jsem, že když otočím klíčkem a slyším zvuk - "nabíhání čehosi" tak auto chytne hned...pokud to neslyším tak je start špatný. Takže jsem pátrala ve starých tématech a našla toto http://www.smart-club.cz/phpBB3/viewtop ... 5&start=45 Vše tedy ukazuje na umírající palivové čerpadlo. :? Má někdo představu jaká je jeho cena?

Zvuk nabihaciho čerpadla v zimě neslysim i týden. Neboj, to bude něco s elektrikou. Jak radí JBC, zkusit proklepnout relatka, pojistky .. Ještě drobnost - můžeš zkusit nastartovat někde v teple? Tzn. třeba garáž? Mně auto špatně startuje, když se na podzim mění teploty. A nebo i baterka, jak dlouho ji máš?
7. 8. 2009 Smart Fortwo 0,8 30 kw cdi 2000 Jednohubka
23. 12. 2015 Smart Forfour 1,3 2004 Gumídek

Jsou chvíle, kdy ti vůbec nepomůže, že umíš napsat slovo MYSLIVEC.
Evelina
Příspěvky: 39
Registrován: úte 04 lis 2014, 19:52

Re: Problem se startovanim

Příspěvek od Evelina »

Baterka je v pořádku, většinou parkuji v garáži, občas venku - na start teplota vliv nemá.Udělá to jen po delším stání, jakmile ráno nastartuju tak každý další start během dne už je v pohodě.Zkusím muži ukázat obrázky výše, ať na to koukne. Díky. :)
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Problem se startovanim

Příspěvek od JBC »

Cituji:"Baterka je v pořádku." To může být optický klam! Kolik let tu baterku máš? Měl jsem v autě Vartu a po 4 letech jsem ji vyhodil. Startovala, klidně i dlouho a opakovaně, ale pomalu. A první ranní start - málem neotočila to první otočení motoru. Po vteřině se to chytlo a startovalo to "normálně". Jenže to asi nestíhalo živit ty ostatní věci. Kolik roků tu baterku máš?
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Evelina
Příspěvky: 39
Registrován: úte 04 lis 2014, 19:52

Re: Problem se startovanim

Příspěvek od Evelina »

Baterie byla kontrolovaná - chytá okamžitě, nestartuje dlouho a pomalu. Problém je že po startu se auto začne jakoby dusit (nevím jak to popsat), kolísají otáčky a někdy i chcípne.No a někdy je ten start úplně ukázkový.
Markéta
Smart ACE
Příspěvky: 2680
Registrován: čtv 23 dub 2009, 21:53
Bydliště: Kroměříž

Re: Problem se startovanim

Příspěvek od Markéta »

/:-I http://www.smart-club.cz/phpBB3/viewtop ... =16&t=5250 jen se tu nedostali k žádnému závěru. Pokud to ale dělá studený start, elektriku bych hledala až na konci. To kolísání otáček ( jak je popsáno v odkazu ) ukazuje na jinou závadu. Asi
7. 8. 2009 Smart Fortwo 0,8 30 kw cdi 2000 Jednohubka
23. 12. 2015 Smart Forfour 1,3 2004 Gumídek

Jsou chvíle, kdy ti vůbec nepomůže, že umíš napsat slovo MYSLIVEC.
Uživatelský avatar
mugwai59
Smart ACE
Příspěvky: 1490
Registrován: pát 25 led 2013, 12:31
Bydliště: Ivančice u Brna

Re: Problem se startovanim

Příspěvek od mugwai59 »

Jeste me napadlo zkouknout kostru motoru, ta taky dost trpi:).
Smart ForTwo Cabrio Pulse 2003 / 0.7 l / 45kW / 21.1.2015 - 107100 km - 5,3l/100km / NAT_Obrázek
Smart ForTwo Cabrio Passion 2001 / 0.8 l / 30kW / 26.4.2016 - 106400 km - 4,4l/100km / DIESEL_Obrázek
Evelina
Příspěvky: 39
Registrován: úte 04 lis 2014, 19:52

Re: Problem se startovanim

Příspěvek od Evelina »

Takže pin 10 na SAM proletován, palivový filtr vyměněný a dělá to pořád...takže hledání pokračuje. :?
Markéta
Smart ACE
Příspěvky: 2680
Registrován: čtv 23 dub 2009, 21:53
Bydliště: Kroměříž

Re: Problem se startovanim

Příspěvek od Markéta »

OK, co škrtící klapka?
7. 8. 2009 Smart Fortwo 0,8 30 kw cdi 2000 Jednohubka
23. 12. 2015 Smart Forfour 1,3 2004 Gumídek

Jsou chvíle, kdy ti vůbec nepomůže, že umíš napsat slovo MYSLIVEC.
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Problem se startovanim

Příspěvek od Winterwolf »

Pokud ti někdy sepne čerpadlo a někdy ne bude chyba buď v něm nebo v elektrické cestě k němu ( možná i ŘJ) co ti řekla diagnostika :?:
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Problem se startovanim

Příspěvek od JBC »

Lukáši, na Tvoji poznámku v závorce, cituji:"... ( možná i ŘJ) , ..." odpovím, že Evelina o něco výše psala, že:" pin 10 na SAM proletován", což znamená, že výrazně eliminovala riziko závady v ŘJ. Pravda, nenapsala, jestli kontrolovali i konektor, co na ty piny přijde. Tam může být závada také. A také se mohlo stát, že když to manžel rozdělal a rozevřel, tak proletoval jinou řadu pinů.
A pak zbývá celá dlouhá elektrická cesta ... Akorát, tímhle drátem to asi nebude. Poslední dobou o této závadě slyším (nebo čtu) stále častěji, vždy jde jen o ten první a žádný následný start. Něco jako že když se ztratí benzín a steče zpátky do nádrže, tak to něco za 10 hodin stání stihne vyschnout, tudíž to nepracuje hned a okamžitě tak, jak má, ale v rámci první denní jízdy to hned nabobtná a do dalšího startu třeba za pět hodin to vyschnout nestihne. Říkám, to je dohad "něco jako".
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Markéta
Smart ACE
Příspěvky: 2680
Registrován: čtv 23 dub 2009, 21:53
Bydliště: Kroměříž

Re: Problem se startovanim

Příspěvek od Markéta »

Elektronika Smarta mě nepřestane nikdy prekvapovat. Minule jsem řešila, že startuju třeba na patnáctý pokus. Chyba v elektrice bez ohledu na to, jestli bylo auto studené nebo ne. Pak jsme vyměnili nějaká relatka a opraveno. Potom mi auto pipalo při startu. Asi špatný tlak v něčem, už ani nevím v čem. Proč to ale nestartovalo, nevím. Mmch, Peťo, víš, že roadster, když mu nesvítí obě zadní brzdová, tak neřadí? Bezpečnostní pojistka. Tím chci říct, že tam může být tolik závad, že to máme na dlouho.

Nicméně, pichla bych auto na diagnostiku.. Tam by se mohla závada objevit
7. 8. 2009 Smart Fortwo 0,8 30 kw cdi 2000 Jednohubka
23. 12. 2015 Smart Forfour 1,3 2004 Gumídek

Jsou chvíle, kdy ti vůbec nepomůže, že umíš napsat slovo MYSLIVEC.
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Problem se startovanim

Příspěvek od Winterwolf »

Ještě mě napadlo , zkušenost ze skůtru, jak je na tom podtlakový ventil u vedení paliva :?: Pokud padá benzín z5 do nádrže tak to bude taky mít vliv na první start :wink:
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Problem se startovanim

Příspěvek od JBC »

Hele, správně by padání benzínu vliv nemělo mít. Jakmile zapneš zapalování, čerpadlo natlakuje systém, stačí mu na to asi tři vteřiny. Takovou prodlevu tomu dávám vždycky, pokud do auta nasedám.
Pravda, u některých aut čerpadlo tlakuje už když otevřeš dveře řidiče, takže je natlakováno, než si stihneš sednout.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Problem se startovanim

Příspěvek od Winterwolf »

Čerpadlo sice natlakuje,ale počítá s tím, že je v hadičkách stále benzín, který tma již být nemusí...

Akorát, že ty naše dohady bez Eveliny a jejích odpovědí jsou k ničemu :roll:
Odpovědět