Problem se startovanim

Řešení problémů s motorem
Evelina
Příspěvky: 39
Registrován: úte 04 lis 2014, 19:52

Re: Problem se startovanim

Příspěvek od Evelina »

Takže panu Rakovskému jsem nevolala, protože není co řešit ... Přišla zima a auto chytá krásně na první otočení klíčku. :lol: Je fakt, že problém začal s příchodem jara, takže to má nějakou souvislost s teplotou.
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Problem se startovanim

Příspěvek od Winterwolf »

No vida :mrgreen:

Tak oživíme toto vlákno až se oteplí :twisted:
Evelina
Příspěvky: 39
Registrován: úte 04 lis 2014, 19:52

Re: Problem se startovanim

Příspěvek od Evelina »

Nemohlo by to být třeba sytičem? ... Nevím, co řídí jeho spínání, ale možná to s teplotou nějak souvisí a když je tepleji tak nesepne.
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Problem se startovanim

Příspěvek od JBC »

Sytič mají jen karburátorové motory. Motory se vstřikováním nic takého nemají, tento režim motoru způsobuje řídící jednotka tím, že drží přivřenou škrtící klapku a vtřikovači dávkuje více paliva. Jestli má jet na režim "sytič" nebo ne se odvíjí od teploty motoru, možná od teploty nasávaného vzduchu. Pokud se Ti ale podaří nastartovat a úplně studený motor z počátku běží ve zvýšených otáčkách, "sytič" zřejmě funguje. Je možné, že jedno z těch dvou čidel nefunguje úplně dobře.
Bubliny teploty motoru se Ti zobrazují správně? Máš při ohřátém motoru 3 bubliny?

Ale psala jsi, že pomáhá dvojí načerpání paliva - hledal bych spíše tam.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Evelina
Příspěvky: 39
Registrován: úte 04 lis 2014, 19:52

Re: Problem se startovanim

Příspěvek od Evelina »

Teplotu to ukazuje nejspíš správně ... při jízdě mám tři bubliny.

Ha ...tušila jsem, že tam není sytič jako takový, ale právě mám pocit, že to, co zvyšuje otáčky po startu tak v teple prostě nefunguje (ne na první otočení klíčku) a spíná to jen když nasaje studený vzduch.

Četla jsem o stejně se projevující závadě na nějakém jiném fóru a tam to bylo elektromagnet. ventilem odvětrávání palivové nádrže...ale to netuším, zda vůbec Smart má a kde.
Uživatelský avatar
ufo
Příspěvky: 350
Registrován: čtv 02 dub 2009, 13:56
Bydliště: Kladno

Re: Problem se startovanim

Příspěvek od ufo »

Zdravim toto téma,
tak i mě potkal problém se startováním...no bylo to trochu něco jinýho.
V pátek 1/7 jsem normálně dojela do práce a po 9 hod.nastartovala a odjela do Globusu cca 3km.Šla nakoupit nastartovala a odjela do Kladna ke Kauflandu,šla nakoupit a už jen při zapnutí klíčku zhasly kontrolky a už ani ťuk. Tak jsem povolala syna s kabelama a nic (byly slabšího výkonu),tak jsme přivezli výkonnější a také zkusili vyměnit baterku ze synového auta a hle auto naskočilo,tak zpět moji baterku a přes ty silnější kabely naskočila.
Odjela jsem tedy s "blikající" palubovkou svítilo vše co šlo...do garáže,zacouvala vypnula motor,vyložila náklad a chtěla docouvat a opět ani škrt.
Nabití baterie přes noc nepomohlo,tak po víkendu sháňka po nové ve středu vložena do auta a ...a nic.Motor točil ale auto nenastartovalo,byla jsem zoufalá(auto bylo 5 dní bez baterie).
Tak jsem volala Gregovi o radu a ten mi doporučil Hoboje s diagnostikou-vypadalo to na ztracení plovoucího kódu.Kolegu Hoboje jsem zkontaktovala a byl tak ochotný,že 7/7 kdy už jsme měla být opět na pracovišti,přijel ještě toho odpoledne na Kladno a přes diagnostiku mi mé autíčko zpravil,opět nakonfiguroval plovoucí kód k oběma klíčům a autíčko bylo zdravé.
Chtěla bych tímto ještě jednou moc poděkovat Hobojovi a také "JBC",že umožnil zjistit Hobojovi jestli se přes diagnostiku dostane u Forfoura k vyřešení mého problému.
Díky všem zůčastněným a pro ostatní radu , kdyby náhodou měli někdy stejný problém. *;-)
Dana
Naposledy upravil(a) ufo dne čtv 28 črc 2016, 12:49, celkem upraveno 2 x.
Divoká vosa = For4 1,3 PULSE zlato-černý
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Problem se startovanim

Příspěvek od JBC »

Kdyby nebylo Tebe, tak ForFoura ani nemáme!
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
ufo
Příspěvky: 350
Registrován: čtv 02 dub 2009, 13:56
Bydliště: Kladno

Re: Problem se startovanim

Příspěvek od ufo »

JBC píše:Kdyby nebylo Tebe, tak ForFoura ani nemáme!
*;-)
Divoká vosa = For4 1,3 PULSE zlato-černý
mrsmart
Příspěvky: 3
Registrován: pon 12 čer 2017, 16:55

Re: Problem se startovanim

Příspěvek od mrsmart »

Ahojte,

dúfam že píšem do správnej témy. Preklikal som hádam všetko okolo problémov so štartovaním, ale nanašiel som nič podobné. Takže napíšem:

Smart MC01, ročník 99, motor 0,6 40kw. Najazdených aktuálne 93tisíc km, posledný servis pri 90tisíc cca rok dozadu ešte v AT, odkiaľ bolo dovezené. Všetko je v tip top stave, akurát, auto je niekedy problém naštartovať. Štartér točí a točí a točí, ale motor nechytí. Pôvodne som myslel, že to má súvis s tým, keď je motor zahriaty, ale nemá. Niekedy nenaštartuje ani po celodennom státí. Celkovo sa to stáva cca raz za týždeň, samozrejme najviac vtedy, keď sa človek dakde ponáhľa. Rekord je cca 40 minút skúšania, kým motor naskočil.
Auto bolo na diagnostike, síce len obyčajnej Delphi, ale nikde žiadna závada. Vadnú baterku som vylúčil, auto aj po 30-tom pokuse naštartovať pekne štartérom točí. Skontroloval som okolie motora, pozrel som a nevidím nikde ani žiaden únik oleja, ani uvoľnenú hadičku či kábel.
Auto je až na to štartovanie úplne bezproblémové - inokedy chytá na prvý pokus, do pol sekundy po otočení kľúčika motor beží. Nedymí, neskáče, necítiť žiadnu stratu výkonu.

Kde môže byť zrada? Má význam to zaniesť do Mercedes servisu na Tuhovskej? "Povie" ich diagnostika viac, než univerzálna Delphi? Má význam riešiť v tomto prípade GO motora? Viete poradiť niekoho šikovného v Bratislave, kto sa venuje Smartom a vedel by problém vyriešiť?

Ďakujem za odpoveď!
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Problem se startovanim

Příspěvek od JBC »

Když to stokrát nastartuje bez problému a pak najednou vůbec nic, tipoval bych to na nějaký vadný kontakt nebo narušený kabel, co někdy proud vede, někdy ne. Třeba napájení benzínového čerpadla. Co myslíš, když to nestartuje, slyšíš běžet benzínové čerpadlo? Nemají na to tyhle auta se ZEE relé pod sedačkou? A vůbec, nestálo by za to zkontrolovat to pod sedačkou?
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
mrsmart
Příspěvky: 3
Registrován: pon 12 čer 2017, 16:55

Re: Problem se startovanim

Příspěvek od mrsmart »

Ďakujem za tip, priznám sa, že pod sedačku pozerať ma nenapadlo. Nejaký kábel som tam ale videl, len teraz narýchlo neviem či to bolo pod ľavou alebo pravou. Skúsim sa zamerať aj na to palivové čerpadlo, keď nebude chcieť naskočiť, neviem ale či ho neprehluší zvuk štartéra.
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Problem se startovanim

Příspěvek od JBC »

Relé jsou pod sedačkou řidiče.
Startér ho samozřejmě přehluší. Jde o to, jestli vůbec bude slyšet po zapnutí zapalování, před startováním.

Neříkám, že rozumím Smartům. Jenom se snažím logicky kombinovat texty, které jsem tu kdy přečetl.

Ta škatulka pod sedadlem je "rozebraná" tady: http://www.fq101.co.uk/how-to-guides/fo ... gine-fuses
Bývá příčinou různých závad, hlavně když do auta někdy zateklo a "střeva" zoxidovala, případně oxidace vytvořila nějaké svody, zkraty apod.
Zkusil bych "procvičit" konektory, případně opucovat desku atd.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
mrsmart
Příspěvky: 3
Registrován: pon 12 čer 2017, 16:55

Re: Problem se startovanim

Příspěvek od mrsmart »

Ďakujem za nakopnutie správnym smerom, cez víkend sa na to skúsim pozrieť -O
MarcusV
Příspěvky: 108
Registrován: ned 25 led 2015, 21:26
Bydliště: Bratislava

Re: Problem se startovanim

Příspěvek od MarcusV »

A ak by nevydalo, tak v BA máš na Kolibe Smart Garáž - nájdeš ich určite na fb, ale počítam, že aj tu majú v príslušnej sekcii kontakt na seba :)
Smart F2 Cabrio Sunray edition - "Van Cleef" - bordový projektil
Smart Roadster - "RoRo" - parkoviskový otĺkánek, ktorého nikto nevidí pri cúvaní...
Mercedes W115 240D 69' - lebo objem (kufra) ničím nenahradíš
Uživatelský avatar
Danny350
Příspěvky: 12
Registrován: ned 15 dub 2018, 21:23
Bydliště: Brno - venkov

Re: Problem se startovanim

Příspěvek od Danny350 »

Navazuji na toto téma, týkající se startů i když můj problém je opačný.
Start za studena i po delší odstávce naprosto bez problému napoprvé.
Jak je ale potřeba startovat s teplým motorem (např. na benzínce) ne a ne chytit. Kde by mohl být problém?
Roadster benzín.
Smart Roadster 452 (2003) O---O O---O O---O
Odpovědět