Stránka 1 z 4
stále píska
Napsal: úte 08 dub 2014, 23:01
od HOST1
HOST1 píše:AHOJ ,prosim o radu dovezl jsem smártíka r.v 98 po mírném štouchnutí který cca tři roky nejezdil. Pří otočení kličku do polohy jedna na palubce svítí N , pak tam blikne 0 a hned zase N a začnne piskat ,nastartuju na palubce stale N a hvizda to stále dál . Zařadit nejde nic a žádné tri čárky . Budu vděčný za každou radu kde hledat závadu . Diky

Napsal: úte 08 dub 2014, 23:13
od Jindřich
a odkud se to pískání ozývá, neslyšíš náhodou pískání palivového čerpadla ?

Napsal: stř 09 dub 2014, 08:08
od Winterwolf
Píská a nebo pípá signalizace z palubky

Pokud jde o pípání tak se ti auto snaží říct, že je někde problém

v tvém případě s řazením. Koukni se na akurátor,spojku atd.

Napsal: stř 09 dub 2014, 12:38
od kuher

Nebo ho odvez zpět původnímu majitelovi, aby Ti ho dal dokupy. Pro jistotu by mohl vrátit peníze.

Vesnici "Všude" jsem nenašel na mapě, třeba to někdo zná, zajede tam a poradí.

Napsal: stř 09 dub 2014, 13:14
od Markéta
Kuher - host ma tak vyplněny profil, protože je to neregistrovany člověk. Tyto dva úcty (Host1 a Host2 )jsou volné přístupné pro lidi, co nejsou registrovaní a chtějí se zeptat.
Host - úplné banální věc - me se to stalo taky - stojis na brzdě při posunování z neutralu? To by vysvětlovalo tu nulu. Taky me to nenapadlo hned, to jsem musela nejdřív zablokovat křižovatku
Dale - zkus nastartovat, vyřadit a auto lehce potlačit. Někdy jsou díly zatuhnute. Pískání - klinak? Pipani - servis
ještě me napadá brzdový spinac, to je taková bezva smarti vychytavka - mrkni, jestli ti svítí brzdy - pokud ne, je v haji, vyměnit a vše by melo šlapat
Napsal: stř 09 dub 2014, 14:02
od JBC
Markéto, klobouk dolů, Ty jsi chodící encyklopedie! (Jestli to není tím, že jsi učitelka, že?)
Akorát jsem koukal, na Mecheche 2014 jsi se ještě nepřihlásila. ?. (Jak se píše věta, kde celou větu má tvořit ten otazník? Dělá se za otazníkem tečka? Nebo mám napsat tento

?)
Re: stále píska
Napsal: stř 09 dub 2014, 14:55
od HOST1
HOST1 píše:AHOJ ,prosim o radu dovezl jsem smártíka r.v 98 po mírném štouchnutí který cca tři roky nejezdil. Pří otočení kličku do polohy jedna na palubce svítí N , pak tam blikne 0 a hned zase N a začnne piskat ,nastartuju na palubce stale N a hvizda to stále dál . Zařadit nejde nic a žádné tri čárky . Budu vděčný za každou radu kde hledat závadu . Diky

brzdová světla svítí a to pipani je z pod palubky nějaká výstraha něčeho
Napsal: stř 09 dub 2014, 15:35
od Markéta
Je mi divná ta nula, při poruše řazeni jsou 3 prouzky. Pockame na jiné odborníky

Napsal: stř 09 dub 2014, 21:21
od Jindřich
Mně je taky divná ta nula, ta naskočí, když zařadíš a nedržíš brzdu, nebo ji držíš a je v háji spínač brzdových světel.
Přečti si znovu, co ti radí Markéta a všechno to vyzkoušej.
Následuje další rada: odpoj na půl hodiny baterku a pak ji znovu připoj, a se vymažou všechna špatná nastavení.

Re: stále píska
Napsal: stř 09 dub 2014, 21:50
od HOST1
jen upřesněni s tou O ta tam jen problikne a hned tam skoči zase N a začne to pipat,to vše než nastartuju. Startovat jde až tak po cca 8 vteřinách

to nevim jestli je normální. baterku jsem odpojil na celej den a pořád to samé. nevim jestli tam není něco zatuhlýho stalo to min. 3 roky
Napsal: stř 09 dub 2014, 22:19
od Jindřich
No a když už teda nastartuješ, tak to normálně jede a řadí, jde ti přepínat manuál/automat - když jseš na manuálu skáčou ti na displeji čísla rychlostí- nesvítí ti nic z kontrolek na palubovce.Jinak můžeš opatrně rozpojit konektory na aktuátoru a na řadiči rychostí a snímač rychlostí a prostříknout nějakým kontaktolem. Kde to ty tři roky stálo ??
Re: stále píska
Napsal: stř 09 dub 2014, 22:43
od HOST1
je dovezeny z německa jezdil ve firmě má najeto 50 000 . někdo ho tam oprěl na předek asi o značku a nedal ho opravit tak tam tri roky zahalel. Vzal jsem ho že se ho pokusim oživit . nastartuju ale při pokusu zařadit nedelá vůbec nic.
Napsal: stř 09 dub 2014, 22:52
od Jindřich
Prosím tě, ještě jednou - šlapeš na tu brzdu když řadíš a svítí ti ty brzdový světla, co radila Markéta, a ještě jednou, co kontrolky na přístrojovce, co dělají.??
Napsal: stř 09 dub 2014, 23:02
od HOST1
na brzdu šlapu brzdovky svítí kontrolky po nastarovani normalně zhasnou zadne tri čarky jen to pořad pípa a svíti N
Napsal: stř 09 dub 2014, 23:15
od Jindřich
Když kvedláš s tou řadící pákou a přepínačem na automat, nic to neukazuje ?
Pak musíš na diagnostiku, že ti myši prožerou kabely se taky stává.