Výměna oleje

Řešení problémů s motorem
Odpovědět
Uživatelský avatar
David0600
Smart ACE
Příspěvky: 7764
Registrován: úte 07 bře 2006, 07:43
Bydliště: Velké Popovice

Příspěvek od David0600 »

P?esn? nejsem ?lov?k co m? ?as na v?m?nu oleje a kontrolov?n? motoru v gar??i stejn? na 90% na nic nep?ijde? nejsi V.A.G.(po? na vyhled?n? z?vad) nech?m to teoretick?m odborn?k?m za kter? mus?? platit nehor?zn? prachy ale tak je to v ?ivot? nalajnovan
nemám rád tdičkáře, protože moje tédéíčko 5l při 200km/h nežere a stejně benzín je benzín i když někdy tu naftu mám rád přece jenom čtyř litrovej benzín má víc chutě než dvoulitrovej commonrail
Uživatelský avatar
Jirka P
Smart ACE
Příspěvky: 2579
Registrován: pát 10 bře 2006, 07:03
Bydliště: Praha, vedle Gibona a Barči

Příspěvek od Jirka P »

Hele, Davide, nen? ta tvoje plomba takhle n?hodou jen vysa?ka s cedul? kdy si m?? nechat vym?nit olej? Pokud je mi dob?e zn?mo, ??dn? plomby tam nejsou, neni to E Class kde se mus? programovat snad i zapalova? :wink: Nav?c v?ko motoru se d? v pohod? otev??t pooto?em? jednoho ?roubu. Jak jinak by jses dostal na m?rku oleje?
Uživatelský avatar
David0600
Smart ACE
Příspěvky: 7764
Registrován: úte 07 bře 2006, 07:43
Bydliště: Velké Popovice

Příspěvek od David0600 »

tak to nevim je?t? jsem olej nekontroloval a pro? kdy? jezdim do servisu (vim ?e by se to m?lo ale 15tis. jsem schopnej n?kdy najet i za 3m?s?ce)jednou mi to ukazoval ten prodejce vypadalo to jako plomba.
nemám rád tdičkáře, protože moje tédéíčko 5l při 200km/h nežere a stejně benzín je benzín i když někdy tu naftu mám rád přece jenom čtyř litrovej benzín má víc chutě než dvoulitrovej commonrail
Uživatelský avatar
Jirka P
Smart ACE
Příspěvky: 2579
Registrován: pát 10 bře 2006, 07:03
Bydliště: Praha, vedle Gibona a Barči

Příspěvek od Jirka P »

Hmm, tak aby jse nedivil. To ?e si mysl??, ?e ti to ?ere 0.2 litru, si jen m??e? myslet, ale realita je zna?n? odli?n?. Nav?c kontrola oleje je ?innost, kterou by m?l zvl?dnout i podpr?m?rn? ?idi?. A furt je lep?? jednou za ?as se na stav mrknout ne? z?stat st?t se zad?en?m motorem. Nav?c p?i ?ast?m startov?n? neni problem, aby ti Smart se?ral klidn? i litr oleje. Mn? osobn? spolkne cca 0,5 litru na 10 tis (kdy? vynech?m trapnou epizodu kdy mi v servisu DCHC nedot?hli v??ko oleje :? ). To ?e n?co pl?cne mechanik v mercedesu, je sicestra?n? hezk?, ale vzhledem k jejich manu?ln? zru?nosti bych za to moc nedal. Tak?e bych na ty ?ikuly zrovna dvakr?t nes?zel.

A to co vypadalo jako plomba byl jen kus dr?tu s cedulkou se stavem v?m?ny a doporu?enou v?m?nou, svazek takovejch cedulek plus svazek dr?t? dod?v? ky?d? v?robce oleje ke ka?d?mu v?t??mu balen? oleje... Zaplombovanej motor jsem vid?l akor?t u Dodge Viper A McLarenu SLR. :lol:
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Příspěvek od xlukas.cz »

plomba tam ani neni kam dat :-) :lol:

jsu celkem zvykly dolivat kdyz uz je merka sucha tak cca 1l oleje a to je pak uprostred merky, takze olej na minimalni hranici me nemuze rozhazet
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
David0600
Smart ACE
Příspěvky: 7764
Registrován: úte 07 bře 2006, 07:43
Bydliště: Velké Popovice

Příspěvek od David0600 »

Jirka P píše:Hmm, tak aby jse nedivil. To ?e si mysl??, ?e ti to ?ere 0.2 litru, si jen m??e? myslet, ale realita je zna?n? odli?n?. Nav?c kontrola oleje je ?innost, kterou by m?l zvl?dnout i podpr?m?rn? ?idi?. A furt je lep?? jednou za ?as se na stav mrknout ne? z?stat st?t se zad?en?m motorem. Nav?c p?i ?ast?m startov?n? neni problem, aby ti Smart se?ral klidn? i litr oleje. Mn? osobn? spolkne cca 0,5 litru na 10 tis (kdy? vynech?m trapnou epizodu kdy mi v servisu DCHC nedot?hli v??ko oleje :? ). To ?e n?co pl?cne mechanik v mercedesu, je sicestra?n? hezk?, ale vzhledem k jejich manu?ln? zru?nosti bych za to moc nedal. Tak?e bych na ty ?ikuly zrovna dvakr?t nes?zel.

A to co vypadalo jako plomba byl jen kus dr?tu s cedulkou se stavem v?m?ny a doporu?enou v?m?nou, svazek takovejch cedulek plus svazek dr?t? dod?v? ky?d? v?robce oleje ke ka?d?mu v?t??mu balen? oleje... Zaplombovanej motor jsem vid?l akor?t u Dodge Viper A McLarenu SLR. :lol:

J? si to nemyslim ?e to ?ere 2 deci kdy? jsem byl p?ed m?s?cem v servisu tak jsem si to nechal dol?t a na??tovali mi dv? decky oni se te?ko budou okr?dat! taky ne?ik?m ?e si neum?m zkontrolovat olej ale prost? to ned?l?m zajedu do DCAB
nemám rád tdičkáře, protože moje tédéíčko 5l při 200km/h nežere a stejně benzín je benzín i když někdy tu naftu mám rád přece jenom čtyř litrovej benzín má víc chutě než dvoulitrovej commonrail
Uživatelský avatar
Jirka P
Smart ACE
Příspěvky: 2579
Registrován: pát 10 bře 2006, 07:03
Bydliště: Praha, vedle Gibona a Barči

Příspěvek od Jirka P »

Jasn?, m? takhle dolili nemrznouc? sm?s do odst?ikova?? za 100 k? a? mi druhej den museli vym?nit n?dr?ku co roztrhl mr?z. Tam opravdu nekradou... J? ne??k?m ?e n?co neum??, j? jen su?e konstatoval?e takov? v?ci beru jako samoz?ejm
Naposledy upravil(a) Jirka P dne pon 18 pro 2006, 14:05, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
David0600
Smart ACE
Příspěvky: 7764
Registrován: úte 07 bře 2006, 07:43
Bydliště: Velké Popovice

Příspěvek od David0600 »

takhle jsem to nemyslel jestli by tam dolili p?l litru tak mi ur?it? nena??tuj? dv? decky ne
nemám rád tdičkáře, protože moje tédéíčko 5l při 200km/h nežere a stejně benzín je benzín i když někdy tu naftu mám rád přece jenom čtyř litrovej benzín má víc chutě než dvoulitrovej commonrail
Uživatelský avatar
Olii05
Smart ACE
Příspěvky: 931
Registrován: sob 26 srp 2006, 23:52
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Olii05 »

jj ho?i v mercedeu tomu v?emu rozum? :-)))
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•` (¸.•` ¤*smart forever*´¨)¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
Uživatelský avatar
Jirka P
Smart ACE
Příspěvky: 2579
Registrován: pát 10 bře 2006, 07:03
Bydliště: Praha, vedle Gibona a Barči

Příspěvek od Jirka P »

David0600 píše:takhle jsem to nemyslel jestli by tam dolili p?l litru tak mi ur?it? nena??tuj? dv? decky ne
No, jen?e m? vy??tovali cca 3 litry nemrznouc? sm?si (nev?m kam to lili. m?l jsem tam cca polovinu) a m?sto n? nalili ?istou destilku. druhej den jsem tam byl zp?tky, mr?z d?l? divy (bylo to za??tkem prosince 03). A to nemluv?m o takov? specialit? jako je p?et?snn?n? motoru a dal??ch specialit?ch. Prost? ne? n?co sv??it t?mhle odborn?k?m, je lep?? tam nejet. Jedin? na co jezd?m je garan?n? prohl?dka, kdy mi auto p?ipojej na pc a na zbytek jsem jim zak?zal ??hnout.
Uživatelský avatar
David0600
Smart ACE
Příspěvky: 7764
Registrován: úte 07 bře 2006, 07:43
Bydliště: Velké Popovice

Příspěvek od David0600 »

to je jasn? experti jsou v?ude ale to bych si nemohl nic ani koupit kdybych to ?e?il takhle
nemám rád tdičkáře, protože moje tédéíčko 5l při 200km/h nežere a stejně benzín je benzín i když někdy tu naftu mám rád přece jenom čtyř litrovej benzín má víc chutě než dvoulitrovej commonrail
Uživatelský avatar
Jirka P
Smart ACE
Příspěvky: 2579
Registrován: pát 10 bře 2006, 07:03
Bydliště: Praha, vedle Gibona a Barči

Příspěvek od Jirka P »

To m?? pravdu, experti jsou v?ude, ale u firmy kter? si ??tuje 700 na hodinu (nemluv? kdy? tam jede? s n???m jin?m) m? to udivuje. I kdy? u? i v N?mecku ztratil Mercedes punc kvality.
Uživatelský avatar
David0600
Smart ACE
Příspěvky: 7764
Registrován: úte 07 bře 2006, 07:43
Bydliště: Velké Popovice

Příspěvek od David0600 »

700,- ale bez dph
nemám rád tdičkáře, protože moje tédéíčko 5l při 200km/h nežere a stejně benzín je benzín i když někdy tu naftu mám rád přece jenom čtyř litrovej benzín má víc chutě než dvoulitrovej commonrail
Uživatelský avatar
Olii05
Smart ACE
Příspěvky: 931
Registrován: sob 26 srp 2006, 23:52
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Olii05 »

Jirka P píše:To m?? pravdu, experti jsou v?ude, ale u firmy kter? si ??tuje 700 na hodinu (nemluv? kdy? tam jede? s n???m jin?m) m? to udivuje. I kdy? u? i v N?mecku ztratil Mercedes punc kvality.
jenom 700? u n?s v brn? 900! :cry: Za to to nestoj
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•` (¸.•` ¤*smart forever*´¨)¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
Uživatelský avatar
Jirka P
Smart ACE
Příspěvky: 2579
Registrován: pát 10 bře 2006, 07:03
Bydliště: Praha, vedle Gibona a Barči

Příspěvek od Jirka P »

Dokonce....
Odpovědět