Kabrio - stahovací střecha

Šasí, tridion, panely, střecha, ...
Odpovědět
Jerome

Příspěvek od Jerome »

Ja mam prave strechu natazenou...kdyby byla otevrena, tak by se s tim dalo lepe pracovat...
Nikdo nerozebiral strechu??
Zajimalo by me, jak se da odemnknout ( odcvaknout, odjistit ) zavrena strecha???
PLS HELP :(
Takove krasne pocasko a ja jezdim ve stanu :(
Jerome

Příspěvek od Jerome »

Smártí střecha opravena :D ( jasně, po dlouhé době, ale konečně )

Dlouho jsem hledal s panem Googlem nějaké info, ale stále nic...
V servisech jsem poslouchal : SMART Cabrio a nefunguje střecha?
A máte nataženo? Tak si otevírejte okénka a nechte to tak :?: :!:
V MB mi sdělili : Ano, opravíme... cena se bude pohybovat kolem 35000,- Kč ( výměna ) :oops: :lol: ...s díky jsem odmítl...

Ale k jádru pudla.
Rozebral jsem tapecírunk oklo předního okna vč. plastu se stínítky a zpětným zrcátkem. Poté se odhalí záchytný mechanismus střechy.
Elekticky jsem posunul střechu v pojezdech ( jakoby do půlky střechy ).
Šroubovákem se poté dá lehce "odcvaknout" směrem nahoru, poté jde střecha manuálně posunovat v pojezdech až se sundá úplně.
Problém byl v tom, že při prvním problému jsem špatně nasadil systém střechy...jezdící bovdeny tlačily před sebou zamykací mechanismus ( no už jsem moudřejší ).
Při nasazování je potřeba vytáhnout jezdící bovdeny, pak jako lego poskládat bovdeny a zamykací mechanismus ( oboje jezdí v jiných kolejničkách - vedle sebe ), pak postupně manuálně nasazovat střechu ( je potřeba dát pozor - střecha má další jezdící stabilizační pojezdy ) až do té doby, než bude možné tzv. zacvaknout střechu. Pak už lze std dozavřít střechu.
Potom střecha kladla ještě poslední odpor, při zamčení u čelního okna se zadní část měla tendence otevřít ( nedolehnout a jakoby se zvednout ).
Řešením bylo otevřít úplně střechu s tím, že než mechanismus dojel až nakonec, tak se tlačila zadní sundavací část střechy směrem proti stahování, až mechanismus zajel do sundavacího dílu střechy i s pojezdy a zamykacím mechanismem.
Pak už bylo možné střechu normálně zacvaknout a střecha se sama zavřela std způsobem.

Byl to trošku ojeb, ale dílo se podařilo. *VV*

Od teď již budu opět otevírat střechu jen jako velký "šíbr" :D

*smart* O--O O--O O--O ZDAR
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Příspěvek od xlukas.cz »

to je naprosto vzorny priprad popisu odstraneni problemu :-)
diky za to, zes nam poradil co a jak.
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2186
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Příspěvek od Winterwolf »

Gratuluji,ale to není úplně dokonalé řešení když to nejde sundavat až dolu :?

Když čtu jak se ti to stalo tak si uvědomuji, že když mám střechu úplně dole je jí jedno kterým směrem zmáčku tlačítko a prostě se povolí ,ale nikam nepopojíždí :wink:

Obávám se , že budeš mít chybu ještě v něčem jiném :roll:
Jerome

Příspěvek od Jerome »

Střechu mohu používat std způsobem ( tedy až dolu ) - funguje, ale po zkušenosti a konzultacemi se servisakem ( a jeho zkušenostmi s cabrio smartíky ) asi dám na jeho doporučení. A budu střechu používat často jako velký šíbr a jen na dlouhé cesty jako plné cabrio :D
Každopádně Winterwolfe máš pravdu v tom, že mechanismus pojezdů asi nebude 100% v pořádku. Když sklopím střechu úplně dolu a zacvaknu ji, tak při odjišování udělám ( teď již úmyslně ) chybu a tlačítkem dám pokyn zavřít, tak mi pojezdy jakoby vycvaknou z pojistky (? řekněme to asi takto ) a začnou vyjíždět. Stačí ale dát pokyn otevřít a opět zajedou až do konce.
Občas se v konečné fázy objeví zvuk jako když brousíte 1000 hran - prostě to není úplně v cajku. Každopádně, pak lze střechu zvednout a zacvaknout do hlavních pojistek a střecha se zcela zavře bez problému.
Ale zkoušej to pokoušet pořád :OD
Jerome

Příspěvek od Jerome »

xlukas.cz píše:to je naprosto vzorny priprad popisu odstraneni problemu :-)
diky za to, zes nam poradil co a jak.
díky, pochvala vždy potěší :wink: :oops:

Ale hlavně doufám, že to někomu může pomoct...protože když si představím jakou jsem cítil bezmoc, když se do opravy střechy nikomu nechce...
Holt, co si neuděláš sám, jako když nemáš...
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2186
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Příspěvek od Winterwolf »

Teď si tím nejsem 100% jistý ( musím to vyzkoušet) ale mám pocit že a dám jakýkoliv povel na tlačítku (nahoru nebo dolu) tak se střecha jen uvolní ze zámků a pak ji můžu zvednout.

Jakmile přestane pršet tak to testu :twisted:
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2186
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Příspěvek od Winterwolf »

Tak otestováno a je to tak 8)

Pokud je střecha úplně dole je jedno kterým směrem mačkám tlačítko, vždy se jen uvolní ze zámků a já ji pak můžu zvednout a nahoře zacvaknout a nebo jen zacvaknout zpátky :P
Jerome

Příspěvek od Jerome »

Ahoj, díky za info.... No, nepotěšil jsi mě :-D Mám to tedy dojeba.., ale alespoň to vím.
Budu tedy muset nechat opravit, to jsem na to zvědav.
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Příspěvek od xlukas.cz »

ja vam taaaaaak zavidim ty kabria. jezdim aspon s otevrenyma vseckyma oknama v pruvanu a vcera resp. dnes sem jel s citroenem berlingo ocean - platena stahovaci strecha, takove to polokabrio, tak sem si to taky uzival i kdyz nebylo zrovna teplo. treba si ten sem o kabriu jednou spnim ...
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
mariad
Příspěvky: 1
Registrován: pát 24 srp 2012, 09:03
Bydliště: Žatec (okres Louny)

rozbita střecha cabrio

Příspěvek od mariad »

Dobrý den,
mám cabrio, a rozbila se mi střecha, teda přesněji se mi ulomil kousek kovu v přední části střechy
Obrázek
http://rychtam.rajce.idnes.cz/smart/#IMAG0493.jpg
vyfotila jsem to pro upřesnění. Našla jsem na stránkách v zahraničí náhradní díl, ale prodává se to v páru. Chtěla jsem se zeptat jestli je možné vyměnit jen ten kov nebo úplně celá ta součástka a popřípadě jestli nemáte kontakt na někoho kdo by to zvládl vyměnit.
Děkuji za odpověď :)
Jerome

Příspěvek od Jerome »

Nechci strašit, ale co jsem zjišoval v servisu, tak prý existují pouze opravné sady, které obsahují celé pojezdy a ještě spoustu věcí kolem ( samostatně se díl z toho nedá objednat ).
Cena je , pokud si vybavuju správně, něco kolem 3000,-
Jedině se zeptat u někoho, kdo Smártíky opravuje, zda mu nezbylo něco z těch sad.
Uživatelský avatar
hadak
Příspěvky: 220
Registrován: pát 08 kvě 2009, 11:23
Bydliště: Králův Dvůr

Příspěvek od hadak »

cabrio je parada, ale ja taky mohu stahovat pouze na "velky sibr". bohuzel nejsem zrucny (a ucit se to na aute nechci). ale je dobre, ze cena za opravu sla dolu. drive mi rikali v MB, ze strecha bude stat 100tis.... takze tech 35tis je brnkacka :-)
Smart ForTwo Cabrio
Uživatelský avatar
Bačauky
Příspěvky: 20
Registrován: ned 07 pro 2014, 00:05
Bydliště: DĚČÍN

Příspěvek od Bačauky »

Ahojky Smaráci, mám také asi problém. Střecha mi při otevření dojede na konec a potom při opětovném stlačení jen cvakne něco u motorků ale střecha se nepohne (neodjistí) aby šla zchodit dolu. Je to závada a nebo dělám něco špatně. Máte s tímto někdo zkušenost? Díky M
Fortwo 0,8 cdi 30 KW KABRIO 2002
!!!MAXIMÁLNĚ MINIMALIZOVAT RIZIKA!!!
608 470 300
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2186
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Příspěvek od Winterwolf »

Ahoj, pokud cvakne a nic vic se nestane je nekde chyba. Zkus to s pomocnikem ktery bude na strechu vzadu tlacit zatimco ty budes mackat tlacitko.

Odjistujes ji tlacitkem vedle radicky a nebo na klici?
Uz jsem se nekolikrat setkal s tim ze se pohadaji povely v RJ kdyz se kombinuje klic a tlacitko.
Odpovědět