Kabinový filtr

Šasí, tridion, panely, střecha, ...
linkin1
Příspěvky: 163
Registrován: pát 20 črc 2012, 04:28
Bydliště: Nevyplněním profilu, porušujete pravidla Smart Autoclubu. Děkuji za nápravu!

Kabinový filtr

Příspěvek od linkin1 »

Ahoj - nevíte zda-li má můj Smárt kabinový filtr, když nemám klimu? A kde se nachází? Jak se k němu dostanu? Díky za rady
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvek od JBC »

Já bych řekl, že má. Dostaneš se k němu tak, že sundáš čumák. Návod najdeš tady: http://www.fq101.co.uk/how-to-guides/fo ... anels.html
Filtr budeš hledat pod čumákem někde před spolujezdcem, myslím, že ani světlo se nemusí vymontovávat. Když ho najdeš a sundáš víko toho filtru, tak se Ti zároveň otevře přístup do vzduchovýho kanálu, co vede napříč čumákem k nasávací ventilační mřížce, která je pod stěračem řidiče. Ten kanál taky vyčistíš, v důsledku čehož se Ti podaří uprostřed toho kanálu na spodní straně najít odtokovou dirku, kterou prošouchneš a propláchneš vodou - to je odtok na vodu, která Ti za deště vletí do tý nasávací mřížky.
Naposledy upravil(a) JBC dne pát 30 led 2015, 10:24, celkem upraveno 1 x.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Příspěvek od Winterwolf »

A když se podíváš tou mřížkou najdeš tuhle krabici a v ní je schovaný :wink:

http://www.evilution.co.uk/Servicing/45 ... filter.htm
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvek od JBC »

Lukáši, dobrá rada!

V tom článku na Evilution taky píšou, že ne každá 450 filtr má. A taky tam píšou, že se ten filtr dá vyměnit i bez sundávání čumáku. Ale na poprvé to asi sundat chce, aby si to člověk "osahal" a vypucoval.

Tady je Google překlad druhé poloviny článku, tak jak ho "strýček" přeložil:

Ne sejmutí čelní desky

Je zcela možné změnit tento filtr přes servisní poklop, i když je to složitější.
F.Flores dejte mi vědět, že pokud nastavíte stěrače chodu a vypněte zapalování, když je stěrače směřují přímo vzhůru, dává si načte více místa jako mechanismus se otáčí z cesty.

Buďte velmi opatrní, vzít klíče z auta a dát je do kapsy. To proto, že pokud někdo otočil klíčkem v zapalování, by stěrače automaticky obnovit a že řadící ústrojí se nebere žádné zajatce. Pokud jste chytili v ní, bylo by to bolelo, hodně.

Kde koupit filtr

Jen si ji koupili od smart. Povídá se, slyšel jsem, že filtry prodávají na eBay (vzor výtisků), nejsou pro inteligentní a jsou skutečně z nějakého jiného auta, ale s hodně Strkanice, mohou být šité na míru.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvek od JBC »

Hmm... je to logické ... a stejně to občas překvapí - když nejsem na Evilution přihlášený, tak po kliknutí na Lukášův odkaz vidím jen jednu fotku s krabicí a dál nic, když jsem v jiném okně, prohlížeči nebo čemkoliv na témže PC přihlášený, tak se mi otevře celý článek ...
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvek od JBC »

P.S. Máte někdo nějaké dobré zkušenosti s nějakými aftermarketovými filtry? Nebo kde sehnat originál za dobrou cenu?
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
linkin1
Příspěvky: 163
Registrován: pát 20 črc 2012, 04:28
Bydliště: Nevyplněním profilu, porušujete pravidla Smart Autoclubu. Děkuji za nápravu!

Příspěvek od linkin1 »

Všem Vám moc děkuju.
Našel jsem tuto stránku a zdají se mi ceny přijatelné ...
http://www.autodily-sklad.cz/osobni-vozy/smart?z=1138
tOMSOn
Příspěvky: 10
Registrován: pon 06 říj 2014, 13:44
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od tOMSOn »

Já kupoval tento a pásnul tam jak prdel na hrnec, navíc dobrá cena:
http://www.autodily-cardo.cz/nove/kabin ... eo-698774/
2x ForTwo CDI 2000
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvek od JBC »

linkin1 píše:Našel jsem tuto stránku a zdají se mi ceny přijatelné ...
Našel jsi úžasnou stránku! Jsou na ní totiž NÁVODY K VÝMĚNĚ! S demontáží čumáku je to TADY, bez demontáže čumáku je to TADY! *1* *1* *1*
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
linkin1
Příspěvky: 163
Registrován: pát 20 črc 2012, 04:28
Bydliště: Nevyplněním profilu, porušujete pravidla Smart Autoclubu. Děkuji za nápravu!

Příspěvek od linkin1 »

Já jsem taky nadšený.
A díky....
:wink:
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Příspěvek od Winterwolf »

Tak jsem to přes víkend zkusil a filtr vyměnil. Když se sundá čumák tak doporučuji sundat i levé světlo a tu "hrazdu" mezi světly, protože jinak nemá cenu ten čumák ani sundavat, jak je tam blbý přístup.
linkin1
Příspěvky: 163
Registrován: pát 20 črc 2012, 04:28
Bydliště: Nevyplněním profilu, porušujete pravidla Smart Autoclubu. Děkuji za nápravu!

Re: Kabinový filtr

Příspěvek od linkin1 »

Kabinový filtr dán nový. Žádný tam v tom boxu ani nebyl. Čumák jsem nesundaval a celkem se to podařilo. Docela dobrý..
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Kabinový filtr

Příspěvek od JBC »

Dovoluji si tímto varovat před nákupem kabinového fitru pro Fortůčka od firmy Valeo.
Na této fotografii je zobrazen starý kabinový filtr od firmy MANN filter a nový kabinový filtr od firmy Valeo. Vidíte nějaký rozdíl?
Obrázek
Rozdíl je v délce těsnících límců. Ty české kurvy chtěly ušetřit pár metrů netkané textilie, tak udělaly límce kratší.
Problém je v tom, že za ty límce je filtr uchycen ve skříni, takže ten český ve skříni nedrží. Aby seděl na správném místě a vzduch neprocházel okolo něj, musí se ve správné poloze zajistit náhradním způsobem. Já jsem ho na dvou místech přilepil tavnou pistolí. Drží, ale nas.ání z nákupu zmetku ve mě zůstalo.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
mugwai59
Smart ACE
Příspěvky: 1490
Registrován: pát 25 led 2013, 12:31
Bydliště: Ivančice u Brna

Re: Kabinový filtr

Příspěvek od mugwai59 »

Taky nechapu proc periodicky nejakyho kokota (asi jeste s teplym inzenyrskym titulem) napadne menit neco co bylo dotedka dobre a fungovalo to skvele.
Tvojemu nasrani se nedivim.
Smart ForTwo Cabrio Pulse 2003 / 0.7 l / 45kW / 21.1.2015 - 107100 km - 5,3l/100km / NAT_Obrázek
Smart ForTwo Cabrio Passion 2001 / 0.8 l / 30kW / 26.4.2016 - 106400 km - 4,4l/100km / DIESEL_Obrázek
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Kabinový filtr

Příspěvek od Winterwolf »

Mugvai, protože se na tom ušetří. Ať už je to 0,1€ nebo 0,01€tak se to dá vykázat jako úspora a pak se mohou rozdělovat větší odměny mezi "managery" :wink: Ekonomika tímto spěje po hlavě do....
Odpovědět