Chyba P205F

Řešení problémů převodovky, spojky, řazení
charlie.iks
Příspěvky: 12
Registrován: pon 15 zář 2014, 09:13
Bydliště: Most

Chyba P205F

Příspěvek od charlie.iks »

Ahoj, neví někdo, co to znamená? Jedná se o roadster 2004 60kw. Díky
http://cashmate.rajce.idnes.cz/smart#IM ... WA0003.jpg
Roadster 60A 2004
Uživatelský avatar
Jurko
Smart ACE
Příspěvky: 1394
Registrován: úte 17 bře 2009, 11:40
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyba P205F

Příspěvek od Jurko »

chyba v cipe riadiacej jednotky prevodovky
smartcars.club
_F_A_C_E_B_O_O_K/ smart.slovensko web: smartcars.club

smart fortwo coupe 450 0,6 Red, smart fortwo coupe 451 0,8cdi Crystal White, smart forfour 453 Black to Yellow, smart crossblade original 0155
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyba P205F

Příspěvek od DYK77 »

Ještě jsem neměl čas to dohledat, ale díky.
Jsme byli s Charliem na letišti a dávali sprinty, a nechápali, že mám se 45KW citelně lepší zrychlení, než on se 60KW. Oba máme posíleno o Chip, takže by měl mít určitě navrch. Pozval jsem kolegu s diagnostikou, proběhla kalibrace actuátoru a smazání chyb, ale tato chyba se stále vrací a protahuje rozjezdy - sepnutí spojky.
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
charlie.iks
Příspěvky: 12
Registrován: pon 15 zář 2014, 09:13
Bydliště: Most

Re: Chyba P205F

Příspěvek od charlie.iks »

Díky za odpovědi. A je to opravitelná/řešitelná chyba, nebo je jednotka 8EX ? a musím sehnat jinou?
Roadster 60A 2004
Uživatelský avatar
marko583
Smart ACE
Příspěvky: 508
Registrován: pon 06 bře 2006, 20:55
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyba P205F

Příspěvek od marko583 »

predpokladam, ze tento problem je uz vyrieseny... ale urcite sa to tyka prevodovky?

apropo 45 kw vs. 60 kw. netraba zabudat nato, ze kazdy ma inak poskladanu prevodovku, takze aj to moze urobit svoje... Tiez si z cias davno minulych pamatam, ze v meste pocas semaforovych nahanaciek som nevedel 45 kw verzii dako utiect.
Smart Roadster Coupe 2003 - ano, je to tak, pokorili sme 230.000 km. povodny motor, prevodovka a dokonca aj aktuator... Akurat spojka sa odporucala do vecnych lovist pri 210.000 km a 10 rokoch prevadzky. A odisiel uz aj starter, ci alternator a preventivne je tam aj nove turbo.
Jaguar XJR 1996 - 203.000 km nova vydreva na ceste, daka lakovacka porobena, opat vyzera ako ozajstne auto
Mercedes Vito Marco Polo 2000 - milion kilometrov, ale to byvanie kde chces nicim nenahradis
Hyundai Atos 2004 - 92.000 km a s tym sa da ist furt plny a aj tak to nejde :-)))
Oltcit Club 1988 - rozobraty do srobika a vyvarena karoseria, nachystana na lakovanie...

Kto brzdi, prehrava...
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyba P205F

Příspěvek od DYK77 »

Myslím, že to vyřešené nemá. Pravda převodové poměry jsou jiné, že by ale na rozjezd měla 45KW verze na vrch, slyším poprvé. Nicméně proč ne s lehčím převodem" . :)
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
charlie.iks
Příspěvky: 12
Registrován: pon 15 zář 2014, 09:13
Bydliště: Most

Re: Chyba P205F

Příspěvek od charlie.iks »

Vyřešené to nemám, byl jsem na dovče. Těžko říct, čeho se to týká. Každopádně prodleva mezi stlačením plynového pedálu a rozjetím je veeeeeelmi dlouhá. Někdy - třeba při výjezdu z vedlejší na hlavní při hustém provozu je to i nebezpečně dlouhá doba. Dnes mi sdělil kámoš servisák, že je ojetá spojka. Může to být tím? A musím koupit celou novou sadu?
Roadster 60A 2004
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyba P205F

Příspěvek od DYK77 »

Tip kde v Mostě koupit ( prodejnu dobře znám , doporučuji )...

http://www.autodily-cardo.cz/spojka/spo ... 089000033/

Tip na mechanika v okolí ( znám i osobně, byl jsem u něj na diagnostice ) ...
DYK77 píše:MATA BRABUSJ

Lokalita: Ústecký kraj
Obec : Duchcov


kdyby nekdo potreboval udelat go motoru neni problem... o montaz a demontaz motoru z auta se postaram sam.vse v cene.sam jsem vlastnik smarta.

tel: 777015103 MARTIN
email: subrtak@atlas.cz
ICQ : 236288675

profil uživatele : ZDE

Příspěvek od Martina s nabídkou na opravy : ZDE

Recenze
Chorche píše: Taxem tu s dalším apdejtem :lol:

Pidivozítko už je doma. Jede. Jestli žere volej nebo nežere zistim ježděním ale předpoklad je že žrát nebude. Jede řek bych stejně jak předtim.
No teď jak zafungoval Mata:
Odvez sem tam pidivozítko před 14 dněma. Nejdřív sme mrkli spolu na turbo jestli neni zablitý od oleje a neháže volej ven abysme eleminovali jednu možnost. Turbo bylo čistý, takže sme se dohodli že to Mata kuchne a vymění co bude špatný nebo načatý. Oprava měla trvat tejden. Po dvou dnech Mata volal, že firma odkaď bere díly bohužel nemá na skladě ventily a že je nemůže jinde sehnat. Tak jesli si je nemůžu sehnat někde sám. Bohužel sem je nesehnal a domluvil s Matou at je teda objedná s tim že budou za tejden. Mezitim Mata kuchnul startér, kerej nebyl úplně košer a nechal ho u kámoše eletrikáře vyčistit a roschodit. Motor kuchnul až dyš dorazily objednaný ventily po tejdnu. Motor se tvářil že je více méně v cajku, ventily byly sice dost černý až napečený, ale podpálený nebyly. Svíčky dost černý až nechutný (je jasný že to žralo volej). Kroužky byly taky celkem fajn. Byly chycený dvoje šály (obrušený a vyrytý drážky). Třetí se mi jeví OK. No a tak Mata vyměnil vejfukový ventily, gumičky na ventilech - zřejmě hlavní příčina žraní voleje, kruhy, šály, ložiska na klice, svíčky a skompletoval motor. Vyměnil fltry a fridex a brzdofku, celej motor umyl (vypadá jak novej), umyl celý auto i vevnitř. Nabídnul mi, že mi auto doveze do Prahy, ale to sem nakonec nepotřeboval.
No a celá sranda vyšla na 13500. Což je podle mě férová cena. Mata je slušnej mladej kluk, hodně ochotnej a vstřícnej. Takle nějak bych si představoval ideálního mechoše. Takže ode mně má velkej dík a můžu ho všem doporučit. :wink: :idea: :!:
Fotky najdete na http://www.smart-club.cz/phpBB3/viewtop ... 6&start=60
Jitka píše:Ahoj,

Mata mi opravil Krtečka, pěkně teď drandíme :lol: čekala jsem něco málo přes týden, až s ním něco najedu a zatím jede jako drak. Motor je krásně umytý, byla jsem překvapená, že je tam větrák, ten jsem dřív přes špínu neviděla. A jak ho celýho vyčistil, ani jsem ho nemohla poznat :D, zkontroloval kapaliny a doplnil co bylo potřeba. Vyšlo mne to i odtahem a přidělání tlačítka na otvírání kufru z kabiny (což musím říct, že je super věc) na 17tis, když přičtu účet va Smartu na Chodově a jednu diagnostiku, tak to vyšlo celkem na 24tis. Takže vřele Matu doporučuji, je šikovný a velmi ochotný a co jsem ocenila byla rychlost. V pátek ho odtáhnul a ve středu byl připraven k odvozu domů, nakonec mi ho ale přivezl do Prahy.
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Chyba P205F

Příspěvek od JBC »

Hele, to zpožděný rozjetí, není to jen zatuhlej aktuátor? Mě to za studena dělá taky, po alespoň částečným ohřátí motoru se to rozchodí a až do zchladnutí to chodí svižně. Ale prvních několik řazení musím s plynem jemně, abych zbytečně neprokluzoval spojku. Ale pořád nejsou lidi ...
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Roman Milo
Příspěvky: 307
Registrován: pát 04 led 2013, 14:33
Bydliště: Ostrava

Re: Chyba P205F

Příspěvek od Roman Milo »

Tak to bych si ten čas rychle našel, než abych přišel o aktuátor :( .
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Chyba P205F

Příspěvek od JBC »

Když já se bojím i toho, že utrhnu šrouby a bude z toho práce na tři dny. Ale - myslím, že na jednom z UK webů píšou, že stačí stáhnout manžetu a škvírou prostříkat WD sprejem. Tvůj názor? Nebo i ostatních?
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Chyba P205F

Příspěvek od Winterwolf »

To jsem dělal poté co se mi seklo řazení a pak to šlapalo a šlape zase dobře takže doporučuji :wink:

Přesně podle TOHOTO návodu
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Chyba P205F

Příspěvek od JBC »

Jestli to dobře chápu, píše tam, že to stříkal vazelínou na řetězy (grease/chain lube). Nenapsal jakou. Jestli voskovou nebo mastnou lepidlovou. Tou lepivou (jako A00, ale ještě horší) jsem nastříkal kardan řízení a když vyschla, tak řízení zatraceně ztuhlo (nezadrhávalo, šlo plynule, ale ztuha), tak jsem to musel znova prolejt WD-čkem, aby to bylo jakžtakž.
Čím jsi to stříkal Ty?
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Chyba P205F

Příspěvek od Winterwolf »

WD-40 stříkal jsem to tam tak dlouho než to začalo vytékat a po 2 dnech znova. Od té doby OK :wink:
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Chyba P205F

Příspěvek od JBC »

Hmm, dilema. Na Evilutionu píšou, že WD 40 není dobře. Snad si nevšimnou když kousek "přetisknu":

Clean it and the worm drive with a rag. Do not use WD40 to clean it.
Buy yourself a can of white lithium spray grease, it lubricates and protects the internals.

Again, don't feel the urge to clean it out with WD40.
WD40 is a jack of all trades, primarily it is a water dispersant but it also contains
cleaners, anti corrosion, penetrator agents and lubricant. Although this sounds good, it isn't.
WD40 will pentrate the plastic and eventually starts absorbing water.

Asi fakt bude nejlepší servat to z auta a kuchnout na stole.

Blbý je, že ta vypínací tyčka má na jednom konci polokouli a na druhém skorokouli - to neumím vyrobit. Je strašně ohnilá, takže na ní těsnění nemůže sedět ani náhodou. A z nerezu by se mi děsně líbila.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Odpovědět