Elektro

Řešení problémů elektroinstalace, schémata, návrhy na změny
pc.mara
Příspěvky: 11
Registrován: stř 06 kvě 2015, 18:43
Bydliště: Chomutov

Elektro

Příspěvek od pc.mara »

Ahoj všem,
dnes jsem jel do Německa a stala se mi taková nemilá věc. Normálně při jízdě se mi rozsvítili na palubce trojúhelník, ABS a ruční brzda a přestal ukazovat rychlomer. Raději jsem zastavil a vypnul auto. Když jsem chtěl nastartoval svitili pořád ale neslo radit jak zpatecka tak jednička... Pořad to psalo 0 nebo N. Za chvíli to šlo normálně... Po cca 2km to udělalo znova... Zajel jsem na diag. myslel jsem ABS ale to je OK. Psalo to nějaký nepřípustně dlouhý interval. Říkal mi, ze by to mělo byt v někde v elektro ze vypadává spojeni s řídící jednotkou. Poradil mi abych všechny konektory zkontroloval a prostrikal akorát nevím kde všude jsou. Vím ze jsou nějaký pod sedadlem řidiče... Poradí mi někdo kde ještě? BTW odklopil jsem koberec pod spolujezdcem a je zespodu trochu vlhký [PENSIVE FACE][PENSIVE FACE][PENSIVE FACE]


Sent from my iPad using Tapatalk
Smart 600, benzin, r.v. 99
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2184
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Elektro

Příspěvek od Winterwolf »

Tohle je tvůj problém.

Takže přetěsnit, vysušit, očistit , složit a jezdit :wink:

PS: relátka jsou pod sedačkou řidiče :idea:
pc.mara
Příspěvky: 11
Registrován: stř 06 kvě 2015, 18:43
Bydliště: Chomutov

Re: Elektro

Příspěvek od pc.mara »

Takže jsem vyndal sedačky, očistil, vyměnil relatka za nova(kdyby náhodou), ale problém se nevyřešil... Bylo tam úplně sucho a konektory a relatka jako nova... Každopádně změna ze vcerejsku, aniž bych něco dělal je ta ze svítí ručka, trojúhelník a žhavení - BENZIN ? Poradí ještě někdo něco?


Sent from my iPad using Tapatalk
Smart 600, benzin, r.v. 99
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2184
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Elektro

Příspěvek od Winterwolf »

Ještě je možnost že ti zatéká pod předním oknem a teče to do palubky....

Mimochodem když jsi to vše očistil resetoval jsi ŘJ odpojením od baterie na cca hodinu :?:
pc.mara
Příspěvky: 11
Registrován: stř 06 kvě 2015, 18:43
Bydliště: Chomutov

Re: Elektro

Příspěvek od pc.mara »

Nee to jsem nedělal... To se musí? Proč?


Sent from my iPad using Tapatalk
Smart 600, benzin, r.v. 99
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2184
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Elektro

Příspěvek od Winterwolf »

vymaže vymazatelné chyby z ŘJ :wink:
Jindřich
Smart ACE
Příspěvky: 1115
Registrován: pát 23 srp 2013, 11:51
Bydliště: Provodín 41

Re: Elektro

Příspěvek od Jindřich »

Taky bych zkusil projít ukostření, jsou to vždy několit hnědých kabelů s očkem přidělaných někde na karoserii, např. u baterky, pod přední kapotou na straně řidiče, vzadu u motoru ...
*pivo*
SMART CITY-Coupe,1999/06/40 kW,žlutý drak *trsám*
pc.mara
Příspěvky: 11
Registrován: stř 06 kvě 2015, 18:43
Bydliště: Chomutov

Re: Elektro

Příspěvek od pc.mara »

Tu jednotku zkusím vyresetovat jeste.



Všechny kostry jsem procházel a očistil a poradně dotáhl :( :( :(
Smart 600, benzin, r.v. 99
pc.mara
Příspěvky: 11
Registrován: stř 06 kvě 2015, 18:43
Bydliště: Chomutov

Re: Elektro

Příspěvek od pc.mara »

Tak odpojit a připojit baterku nepomohlo... Každopádně nejspíš upouštím od elektriky, nové zjištění. Když je auto vychladle, tak cca 4 kilometry nic a pak se tam ukáže právě žhavení, trojúhelník s vykřičníkem a kontrolka ruční brzdy. Tak si myslím ze to bude mít nejspíše souvislost s motorem než s elektrikou...


Sent from my iPad using Tapatalk
Smart 600, benzin, r.v. 99
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2184
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Elektro

Příspěvek od Winterwolf »

Zůstaň u elektriky, to co popisuješ se stává když máš špatně ukostřený motor :idea: Teplem se to vyhřeje a pak to začne takhle blbnout. Jak psal Jindřich projdi si kostřící kabely ( hnědé) a apak taky koukni přímo na ukostření motoru to je ten "měděný" pletenec :wink:
pc.mara
Příspěvky: 11
Registrován: stř 06 kvě 2015, 18:43
Bydliště: Chomutov

Re: Elektro

Příspěvek od pc.mara »

Zdravím všechny
Takže úplné rozebrání auta v servisu a elektrikáře. Všechny kostry OK, kabelové svazky bez poškození, konektory jako nové (jediný konektor který by se musel vypinovat ze ZEE jsme nevyndavali), na diagnostice jediná chyba překročený čas předání informací nebo tak něco podobného. Na displeji se teď zobrazí tři čárky, ruční brzda a airbag. Když se tohle rozsvítí tak si auto i myslí ze pořád brzdí... V Mercedesu mi řekli, ze je to na výměnu vše ŘJ, ale to by bylo dražší než celé auto :( :( :(


Sent from my iPad using Tapatalk
Smart 600, benzin, r.v. 99
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektro

Příspěvek od DYK77 »

To jsou špeky tohle. To Ti chlape nezávidím. Hlavně , když se není pořádně o co opřít. :?
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
mugwai59
Smart ACE
Příspěvky: 1490
Registrován: pát 25 led 2013, 12:31
Bydliště: Ivančice u Brna

Re: Elektro

Příspěvek od mugwai59 »

Potom kup nejaky starsi "motor shade" s papirama nekde pobliz za par stovek €, vsecko co potrebujes si prehod z jednoho do druhyho a na registru udelej prepis systemem vymena karoserie nebo motoru.

Aspon za me to slo jedno nebo druhy (nevim jak dneska) bud jsi "menil" motor, nebo karoserii, za nejaky symbolicky spravni poplatek:).
Myslim, ze to bude levnejsi nez to co jsi dosud projezdil po servisech, pokud to teda mas kde predelat:).

Edit: Anebo z toho jen vyparat nejak svazek funkcni elektriky a nacpat do Tvojeho skrcka, taky moznost:).
Smart ForTwo Cabrio Pulse 2003 / 0.7 l / 45kW / 21.1.2015 - 107100 km - 5,3l/100km / NAT_Obrázek
Smart ForTwo Cabrio Passion 2001 / 0.8 l / 30kW / 26.4.2016 - 106400 km - 4,4l/100km / DIESEL_Obrázek
Roman Milo
Příspěvky: 307
Registrován: pát 04 led 2013, 14:33
Bydliště: Ostrava

Re: Elektro

Příspěvek od Roman Milo »

Motory se už neevidují, jsou brán jako výměnný díl. Když tak výměna karoserie.
Uživatelský avatar
mugwai59
Smart ACE
Příspěvky: 1490
Registrován: pát 25 led 2013, 12:31
Bydliště: Ivančice u Brna

Re: Elektro

Příspěvek od mugwai59 »

Jo, mas pravdu, na STK mi napsali "vymenny", pak je to o to jednodussi, no vida:).
Smart ForTwo Cabrio Pulse 2003 / 0.7 l / 45kW / 21.1.2015 - 107100 km - 5,3l/100km / NAT_Obrázek
Smart ForTwo Cabrio Passion 2001 / 0.8 l / 30kW / 26.4.2016 - 106400 km - 4,4l/100km / DIESEL_Obrázek
Odpovědět