Displej tachometru

Řešení problémů elektroinstalace, schémata, návrhy na změny
Uživatelský avatar
kattekačka
Příspěvky: 11
Registrován: stř 02 dub 2014, 20:59

Displej tachometru

Příspěvek od kattekačka »

Zdravím,
někdo přede mnou poškodil slídovou propojku v displeji tachometru (ForTwo 450), takže vidím jen části čísel km i zařazené rychlosti. Pokud si koupím celý tachometr údajně nebude ukazovat kilometry, protože potřebuje nastavit tachometr. Ví někdo, co s tím? Samotná slídová propojka vyměnit asi nepůjde.
Díky Kačka
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: Displej tachometru

Příspěvek od DYK77 »

Já vidím, že jsi si odpověděla sama. Tak jen řeknu toto. Nerozebíral jsem displej na Smartovi, ale v jiných věcech ano. Pokud se sežene jiný, tentýž displej, musí jít přehodit jako komplex i jeho samostatné součásti, ale je to piplačka.
Ohledně výměny tachometru jsi si zjistila, že je zapotřebí jej "nastavit" - spárovat. Pro někoho kdo má diagnostiku to nebude problém.
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
Druzeta
Site Admin
Příspěvky: 3939
Registrován: úte 11 pro 2007, 14:12
Bydliště: Hradec Králové

Re: Displej tachometru

Příspěvek od Druzeta »

DYK77 píše:Pro někoho kdo má diagnostiku to nebude problém.
Diagnostikou to nejde, musí se budík asi přeprogramovat přímo v nějaké součástce uvnitř, nevím o nikom kdo by to u nás dokázal.
451 Brabus Xclusive 75kW 2011
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: Displej tachometru

Příspěvek od DYK77 »

Mám kolegu v práci, ten dokáže všechno. On nemá vysokou školu, takže neví že to nejde udělat a udělá to :lol: Mohl bych se ho zeptat jestli by na to měl čas, ale nevím odkud Kattecka je, zda by to bylo možné zrealizovat.
Jestli je to nějakou součástkou uvnitř, tak to bude dost možná paměť obdobná Flash, kterou je nutné vyndat, načíst a data přenést do paměti nového tachometru, případně jen přehodit toho švába ( paměť ).
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
kattekačka
Příspěvky: 11
Registrován: stř 02 dub 2014, 20:59

Re: Displej tachometru

Příspěvek od kattekačka »

Budu vděčná za každou, byť potencionální pomoc. Jsem z Prahy, leckam dojedu, ale rozumně prosím :-)
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: Displej tachometru

Příspěvek od DYK77 »

On je z Loun, tak to není taková dálava. Zeptám se ho jestli to chce řešit. Má toho hodně, ale zlatý ruce. Mě už ušetřil nemalé prachy. při záchraně dat z HDD.
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: Displej tachometru

Příspěvek od DYK77 »

Tak jsem s ním mluvil a moc se na to netvářil, má toho rozjetého moc :? Ptal se, jestli by nebyla fotka tachometru.
Mluvil jsem ještě s jedním co má diagnostiku a ptal se na spárování. Ta jeho to prý neumí. To jsem pochopil tak, že orig. diagnostika by to umět mohla. Položil jsem si jednu otázku. Jak dělají výměnu tachometru v Mercedesu? Myslím si, že určitě nedělají zásah do zařízení, ale výměnným způsobem dají nový tacho a spárují diagnostikou. Teoreticky by tak šlo spárovat i tacho, který si seženeš. Zkoušela jsi volat do MB jak se to provádí když máš poškozený tachometr?
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
Druzeta
Site Admin
Příspěvky: 3939
Registrován: úte 11 pro 2007, 14:12
Bydliště: Hradec Králové

Re: Displej tachometru

Příspěvek od Druzeta »

Nový tachometr má určitou část "prázdnou", po napojení na diagnostiku se to naprogramuje na konkrétní auto, toto jde udělat pouze jednou, jakmile se použijí starší budíky tak je diagnostika nenaprogramuje.Smazat použité není problém ale neví se co konkrétně smazat, když se smažou celé tak to nejde.
451 Brabus Xclusive 75kW 2011
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: Displej tachometru

Příspěvek od DYK77 »

Chápu. Je to tedy o čem jsem psal na začátku, je tam paměť, např. EPROM něco jako tohle http://www.gme.cz/at27c256r-70pu-pdip28-atmel-p413-053
Musí se to tedy vyletovat, strčit do programátoru, načíst data a ve výpisu smazat konkrétní údaj. Je to podobné jak u zakódovaných autorádií.
Pak naletovat paměť zpět a spárovat tachometr diagnostikou, jako by byl nový.
To on by určitě zmáknul, ale jak jsem řekl, má toho teď více. Samozřejmě pokud by to dělal , musel by mít tachometr k dispozici, což by znamenalo dovézt mu ho a být chvíli bez tacháče. Na počkání nevím jestli by to dal, na to bych nevsázel. Diagnostiku na Smart nemá, spárovat by se to muselo jinde.
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
Druzeta
Site Admin
Příspěvky: 3939
Registrován: úte 11 pro 2007, 14:12
Bydliště: Hradec Králové

Re: Displej tachometru

Příspěvek od Druzeta »

Nemusí se to vypájet, jde to programovat bez vypájení, bohužel se neví co se má mazat, Hoboj to taky hledal a nic se nenašel. Zkoušel jsem jedny budíky smazat celé, kupodivu něco stejně na nich fungovalo ale diagnostika je nebrala jako nové.
451 Brabus Xclusive 75kW 2011
Uživatelský avatar
kattekačka
Příspěvky: 11
Registrován: stř 02 dub 2014, 20:59

Re: Displej tachometru

Příspěvek od kattekačka »

To je slušná zapeklitost. Čekám,až mě tachometr pan Pilát pošle, pak udělám dotaz do MB. Nicméně použit tu paměť ze starého a dát ji do "nového" tachometru by nešlo?
Uživatelský avatar
cervik
Příspěvky: 200
Registrován: úte 16 dub 2013, 15:10
Bydliště: Zbiroh

Re: Displej tachometru

Příspěvek od cervik »

trošku se v tom ztrácím. jedna se o to že při výměně tachometru nebude ukazovat rychlost a počitat km a nebo že bude na počitadle najetý jiny počet km než auto má? Pokud by se jednalo o stav km tak bych si napsal na papir napsal stav obou tachometru pri vymene a jezdil bych i stim že vyměněnej tachometr ukazuje třeba +50tis km. Pak mě napada jsme v česku kde se normálně počty km upravuje tak sehnat nějakyho odborníka co stáčí km a nechat si to u něj odtočit?
Smart ForTwo 450 - 0,8 r.v.00 černy karbon se zelenou folii - PRODÁNO
Smart Fortwo 453 - 1,0 r.v.2015 černo oranžová paráda :twisted:
Jeep Grand Cherokee 5,2 V8 r.v.97 to projede všude :D - PRODÁNO
Dodge Ram 1500 5,2 V8
Uživatelský avatar
Druzeta
Site Admin
Příspěvky: 3939
Registrován: úte 11 pro 2007, 14:12
Bydliště: Hradec Králové

Re: Displej tachometru

Příspěvek od Druzeta »

Nepočítá km, nejde se spojit s diagnostikou, diagnostika napíše že je namontován jiný tachometr a že dokud nebude spárován s autem že nepovolí jinou operaci, a nevím jestli si to ještě pamatuju správně tak byl ještě nějakej problém se směrovkama a nešel mi pak ještě tempomat.
Teoreticky by mohl jít přehodit nějakej obvod v kterém to je nahrané v případě poškození pásku displeje.
451 Brabus Xclusive 75kW 2011
Uživatelský avatar
cervik
Příspěvky: 200
Registrován: úte 16 dub 2013, 15:10
Bydliště: Zbiroh

Re: Displej tachometru

Příspěvek od cervik »

aha tak to jo ty auta jsou tak chytry az jsou pekne blby :-D urcite ale budou firmy co ten pasek preletujou jen pohledat na internetu nekoho v okoli
Smart ForTwo 450 - 0,8 r.v.00 černy karbon se zelenou folii - PRODÁNO
Smart Fortwo 453 - 1,0 r.v.2015 černo oranžová paráda :twisted:
Jeep Grand Cherokee 5,2 V8 r.v.97 to projede všude :D - PRODÁNO
Dodge Ram 1500 5,2 V8
Uživatelský avatar
mugwai59
Smart ACE
Příspěvky: 1490
Registrován: pát 25 led 2013, 12:31
Bydliště: Ivančice u Brna

Re: Displej tachometru

Příspěvek od mugwai59 »

kattekačka píše:To je slušná zapeklitost. Čekám,až mě tachometr pan Pilát pošle, pak udělám dotaz do MB. Nicméně použit tu paměť ze starého a dát ji do "nového" tachometru by nešlo?
To je napad ! To by zafungovat i mohlo, ale netusim, nikdy jsem to nezkousel:). Kdysi jsme stare GSM telefony Dancall (s napisem EUROTEL) odemykali tim, ze se vyletovala Eprom-ka s 8 nozkama, naletovaly dratky, cosi se uvnitr vymydlilo pomoci sletovaneho rozhrani + programkem z netu a bylo po ptakach, po zaletovani z5 uz byl Dancall hodnej a volal hezky poslusne kam se mu reklo :D))) ..

Dneska uz takovy trapnosti jako privazovani si zakaznika ke svy siti servisu koukam provozuje akorat Mercedes Smart a par pomatenych vyrobcu napriklad tlakovych mycek se zmatenyma koncovkama apod, traparna na sestou todleto, otravovat s necim takovym platiciho zakaznika v 21 stoleti:))).
Smart ForTwo Cabrio Pulse 2003 / 0.7 l / 45kW / 21.1.2015 - 107100 km - 5,3l/100km / NAT_Obrázek
Smart ForTwo Cabrio Passion 2001 / 0.8 l / 30kW / 26.4.2016 - 106400 km - 4,4l/100km / DIESEL_Obrázek
Odpovědět