Stránka 1 z 2
Problém s autoalarmem
Napsal: stř 26 srp 2015, 10:48
od Marťas
Zdravím všechny na tomto foru.Jsem novým majitelem Smarta Fortwo cabrio.Zatím šlape bez problémů.Ovšem jeden problém by tu byl.Když jsem si byl prohlédnout auto tak minulý majitel měl odpojený alarm s imobilizérem.Potom mi ukázal jak se dá zapnout (odpojením baterky) a tím začal můj problém.Alarm poslušně naskočil...Na dotaz jak se dá vypnout odpověď zněla opět odpojit baterku a připojit.Na to ale alarm reaguje tak,že se vždy spustí.Baterii jsem měl vypojenou i přes noc a stále funguje

..
Teď něco k tomu proč ho chci vlastně vypojit

.Po odemčení auta pokud se do určité doby cca20-ti vteřin nenastartuje tak se opět aktivuje i když je auto odemčené a dveře dokořán.V ten moment se zablokuje imobilizér a když chci nastartovat a odblokuji imobilizér tak auto začne řvát

.Já bych se stím i vypořádal ale manželka je štěstím bez sebe.
Klíč-Ten je třítlačítkový.Odemknout,zamknout a střecha.Alarm se vlastně spouští přes originál klíč a imobilizér má přívěšek se dvěma kontakty na přiložení.
Otázka zní-dá se to opět nějak odpojit bez použití kleští?
Děkuji za každou odpověď

Re: Problém s autoalarmem
Napsal: stř 26 srp 2015, 11:53
od Druzeta
Nikdo neví co tam máš za alarm, nejlepší by bylo nechat to někde vymontovat pokud si na to netroufáš, u smarta je alarm zbytečnost.
Re: Problém s autoalarmem
Napsal: stř 26 srp 2015, 12:33
od Marťas
Možná někdo poradí kde ho hledat...místa tam nebude nazbyt tak si myslím,že se používá na umístění jedno-dvě místa.Pokud bych ho našel tak by se dalo dohledat na netu co stím

Re: Problém s autoalarmem
Napsal: stř 26 srp 2015, 12:50
od Roman Milo
Jsi z Řepiště u Vratimova?
Re: Problém s autoalarmem
Napsal: stř 26 srp 2015, 12:51
od Marťas
Ano

Re: Problém s autoalarmem
Napsal: stř 26 srp 2015, 12:58
od Roman Milo
Poslal jsem ti zprávu.
Re: Problém s autoalarmem
Napsal: úte 22 zář 2015, 19:53
od Marťas
Auto alarm nalezen

díky Romanovi.
Otázka zní-vystříhat?Jde mi o to aby třeba nebyl rozpojen nějaký vodič a mezi něj vložený třeba odchod do alarmu a na druhý fous třeba přívod z alarmu
http://martinmartas.galerie.cz/6464431-smart
Re: Problém s autoalarmem
Napsal: stř 23 zář 2015, 20:27
od Marťas
Vyřešeno.Alarm jsem vystříhal a propojil jeden vodič.Když jsem zkoušel nastartovat bez propojeného vodiče tak svítil na dispeji klíč.Po propojení vodiče auto nastartovalo jako obyčejně.Konečně mám klid

Re: Problém s autoalarmem
Napsal: stř 23 zář 2015, 21:56
od Roman Milo
Re: Problém s autoalarmem
Napsal: stř 23 zář 2015, 22:25
od Winterwolf
Pokud je to tak jak píšeš tak ten "vodič" bylo přemostění imobilizeru. Pamatuješ si který to byl

Tím by se dala vyřešit záměna standardního ovladače na klíčku za jiné DO

Re: Problém s autoalarmem
Napsal: čtv 24 zář 2015, 06:00
od Marťas
jj myslím že šedozelený,ale ještě se dnes odpoledne podívám pro jistotu

Re: Problém s autoalarmem
Napsal: čtv 24 zář 2015, 12:24
od mugwai59
Bacha ale na cerveny, ten nestrihej, zpusobi explozi

..
Re: Problém s autoalarmem
Napsal: čtv 24 zář 2015, 20:23
od Marťas
Tak je to zelenosedy vodic ktery vychazi z toho hrubeho svazku a jde do svorkovnice na pojistky a relatka
Re: Problém s autoalarmem
Napsal: pát 25 zář 2015, 12:42
od mugwai59
Jen srandicky

..
Ok, dobre, ale co kdyz jej prerusis, startoval jsi, nebo nezkousel jsi to ?
Re: Problém s autoalarmem
Napsal: pát 25 zář 2015, 12:47
od Marťas
Zkousel...psal jsem to vyse.
S rozpojenym vodicem(sedozeleny) to nechytlo.na disleji svitil klic..po propojeni uz klic nesvitil a normalne slo nastartovat