Chcípá za jízdy

Řešení problémů s motorem
Odpovědět
LenkaP

Chcípá za jízdy

Příspěvek od LenkaP »

Ahoj všem, potřebovala bych se zeptat všech, kterým se děje se Smartem (s tím malým šmejdem - už mu jinak neřeknu, i když původně to byl Batmobil a malej brouček, apod) to co mně. Mám Smart Roadster a chcípá zničehonic za jízdy. A to těsně po rozjetí, po zahřátí, při rychlé jízdě, při pomalé jízdě, ve vlhku, v suchu, v zimě, prostě kdykoliv je to možné...nebo taky třeba měsíc vůbec. Nikdo s ním nechce nic mít společného, nikdo ho nechce opravit...Prosím poraďte mi někdo. Díky L.
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2186
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Chcípá za jízdy

Příspěvek od Winterwolf »

Ahoj Lenko,
nenech se odradit a koukni se SEM

Určitě narazíš na někoho v Tvém okolí kdo se do toho pustí a auto ti opraví :wink:
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3718
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Chcípá za jízdy

Příspěvek od JBC »

LenkaP píše:Ahoj všem, potřebovala bych se zeptat všech, kterým se děje se Smartem to co mně.
Přesně to samý mi dělala 450. Nejlepší to je třeba když zrovna předjíždíš! Nebo když se mi auto zastavilo 3 metry za křižovatkou uprostřed jediného jízdního pruhu a nešlo ani odtlačit, protože se nedalo vyřadit.

U mě zatím všechny poruchy elektriky u obou aut odstranilo proletování studeňáků v SAM a napružení fastonů v konektorech na SAM.

S kama si? Nejsi náhodou ta z Prahe, co má na autě libereckou RZ? Blondýnečka s černým autem?
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Michalak C7
LenkaP

Re: Chcípá za jízdy

Příspěvek od LenkaP »

Blondýna nejsem, ale občas, když stojím na těch nejblbějších místech, kde mi auto chcípne, tak si tak připadám...A z Prahy taky nejsem, jsem z Chomutova.
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3718
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Chcípá za jízdy

Příspěvek od JBC »

No, smůla. Kdybys byla ta "zdejší", tak bychom se třeba domluvili s Hobojem, že až pojedeš na víkend k tchýni, tak že bychom třeba zkusili Ti v tom podloubat. Takhle holt smolík.

Ale zkus to, co říkám! Představ si, že i problém se zamykáním se odstranil touto terapií. A to, že chcípá, může být třeba vyhřátým pinem pro napájení palivového čerpadla - známá porucha - ta stejná, u mě osvědčená terapie.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Michalak C7
jouda
Příspěvky: 93
Registrován: pát 04 dub 2014, 22:18
Bydliště: Královehradecko

Re: Chcípá za jízdy

Příspěvek od jouda »

Tak ten náš to taky občas dělá , v neděli zase po cca 700 km . A před tím si to vybral v centru Budapešti to si člověk připadá jak totální blb . V Budapešti jsem to rovnou nechal načíst v servis zoně a žádná závada . Technik si s tím lámal hlavu a řekl, že to možná bude dělat snímač otáček motoru , občas nedá signál a pak to odstavuje motor.
O---O smart 450 rv.98 600 40 KW 52000km , po půl roce ještě smart roadster cupe 62000 km 60kw rv.2003.
; no a po roce třetí kousek smart 450 rv.2000 800 CDI, a na podzim snad posledni Smart Roadster cupe Brabus colector edice 2006 ( TO UŽ BUDE OPRAVDU STAČIT :D :D :D )
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3718
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Chcípá za jízdy

Příspěvek od JBC »

Přesně totéž. Když mi to přestalo jet, nikdy se žádná závada nezapsala do SAM. Že to je v okolí SAM jsem poznal jednou, když to ani za prase nechtělo reagovat na nic, já se nas...čílil a do SAMky kopnul, čímž jsem způsobil, že to okamžitě začlo fungovat. Věřte mi, proletováním SAM nic nezkazíte!

Potřebujete někoho, kdo je aspoň trošku kutil, aby dokázal odpojit baterii a vymontovat SAM z auta (zkušený 5 minut, nezkušený 15 minut) a potom někoho, kdo je slušný a poctivý elektrotechnický kutil, který SAM otevře, vyndá střeva, narovná plošňák a všechno pečlivě proletuje.

Jo, pak už jsem uměl do SAM kopnout i za jízdy.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Michalak C7
jouda
Příspěvky: 93
Registrován: pát 04 dub 2014, 22:18
Bydliště: Královehradecko

Re: Chcípá za jízdy

Příspěvek od jouda »

nápad není špatnej ale , je to samej procesor, to nemáš strach že něco odpolíš ? Proletovat piny na konektory to není problém, ale co zbytek?
O---O smart 450 rv.98 600 40 KW 52000km , po půl roce ještě smart roadster cupe 62000 km 60kw rv.2003.
; no a po roce třetí kousek smart 450 rv.2000 800 CDI, a na podzim snad posledni Smart Roadster cupe Brabus colector edice 2006 ( TO UŽ BUDE OPRAVDU STAČIT :D :D :D )
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3718
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Chcípá za jízdy

Příspěvek od JBC »

Až to rozbalíš, uvidíš. Klidně se ukostři ... Na silové sestavě desek jsou jen relé, propojky z jedné strany na druhou, piny konektorů. "Mozek" je na samostatné, bohužel neoddělitelné, jemné desce, na které studeňáky nenajdeš. Leda sežrané cestičky, pokud Ti v SAMce stála voda.

Až zjistíš, že se to nedá prohřát skoro ničím, co najdeš doma, tak se nas..čílíš a na nějaké kostření a antistatiku se vykašleš, budeš chtít jen proletovat ty praskliny, které uvidíš i bez brýlí.

No, tak jsem měl 2x štěstí, no.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Michalak C7
jouda
Příspěvky: 93
Registrován: pát 04 dub 2014, 22:18
Bydliště: Královehradecko

Re: Chcípá za jízdy

Příspěvek od jouda »

je pravda že ty studeny spoje budou asi nejspíš na pinech jak to vibruje a to není problém proletovat , občas si vzpomene i střecha že nejde otevřít ,ujedu třeba dva km a už to zase jde . to vypadá opravdu na studenej spoj na samce .
O---O smart 450 rv.98 600 40 KW 52000km , po půl roce ještě smart roadster cupe 62000 km 60kw rv.2003.
; no a po roce třetí kousek smart 450 rv.2000 800 CDI, a na podzim snad posledni Smart Roadster cupe Brabus colector edice 2006 ( TO UŽ BUDE OPRAVDU STAČIT :D :D :D )
Odpovědět