Smart 0,8 Cdi nestartuje

Řešení problémů s motorem
Uživatelský avatar
mugwai59
Smart ACE
Příspěvky: 1490
Registrován: pát 25 led 2013, 12:31
Bydliště: Ivančice u Brna

Re: Smart 0,8 Cdi nestartuje

Příspěvek od mugwai59 »

Tak ! *1* :mrgreen:
Smart ForTwo Cabrio Pulse 2003 / 0.7 l / 45kW / 21.1.2015 - 107100 km - 5,3l/100km / NAT_Obrázek
Smart ForTwo Cabrio Passion 2001 / 0.8 l / 30kW / 26.4.2016 - 106400 km - 4,4l/100km / DIESEL_Obrázek
SmartOV
Příspěvky: 81
Registrován: úte 06 zář 2016, 13:12
Bydliště: Ostrava!!!

Re: Smart 0,8 Cdi nestartuje

Příspěvek od SmartOV »

Taky se připojím s podobnou závadou.

Smart MC01 0,8 CDI.

V mém případě ale občas netočí startér. Otočím klíčkem a startér nic. Zkusím to po desáté, vteřinu-dvě nic, pak se rozjede startér na jednu-dvě otáčky. A pak už toho dne nic, startér se nepohne.

Nechal jsem auto stát dva dny a potom zkusil nastartovat. V pohodě nastartovalo.

Další den ráno otočím klíčkem, nic se nestalo a za vteřinu-dvě se rozjel startér.

Protože šlo o dny, kdy pršelo, bude to asi vlhkost. Ale kde ji hledat? Má někdo zkušenost?

Podle chování si myslím, že spínačka je ok, baterka taky a startér taky. Startovací sekvence se spustí, ale nějaký stykač nebo relé nesepne, nebo sepne později a krátce.

Díky za rady.
MC01 0,8CDI 2001, najeto 213 tisíc v září 2017
Ostrava
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Smart 0,8 Cdi nestartuje

Příspěvek od JBC »

Zkusil bych kablík (konektor) přímo na elektromagnetu startéru. Takovéto projevy jsem měl na "benzínu" - někdy ano, někdy ne, někdy pomohlo zahoupat autem při zařazeném kvaltu, někdy to nepomohlo a do druhého dne se to spravilo samo apod. Prostě, nevyzpytatelné.
Abych se tam dostal, musel jsem spustit motor a i tak to byl za klimou porod, ale po prostříkání Kontaktolem a zašoupání semtam to už asi dva roky funguje bez problému.
A kdyžtak nezapomeň napsat, v čem to vlastně bylo!
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
SmartOV
Příspěvky: 81
Registrován: úte 06 zář 2016, 13:12
Bydliště: Ostrava!!!

Re: Smart 0,8 Cdi nestartuje

Příspěvek od SmartOV »

Startování už zase normálně funguje, řešení se tedy odkládá.

Počkám na další problémy a pak zkusím kablík k magnetu startéru.
MC01 0,8CDI 2001, najeto 213 tisíc v září 2017
Ostrava
pupik33
Příspěvky: 1
Registrován: sob 13 kvě 2017, 08:33
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Smart 0,8 Cdi nestartuje

Příspěvek od pupik33 »

Mám podobný problém se starty Fourtwo 0,8 CDI motor při startování nenaskočí jen na start spray někdy chytne sám a někdy bez start spraye nikdy. Diagnostika Star bez závad, při startu otáčky cca 350ot/min, tlak na railu se krásně vyšplhá na 300 bar, podávací čerpadlo vyměněno OK, snímač tlaku i regulátor tlaku nový, vstřikovače opravené a natočené na stolici BOSCH jsou OK, motorová jednotka vyměněna, čerpadlo railové natočené na stolici BOSCH OK, EGR ventil nový. Při startu diodovou zkoušečkou impulsy na vstřiky jdou, na Osciloskopu však při špičkovém proudu cca 7V, pokud chytne tak jde ve špičce na 30V, evidentně nevstřikuje naftu vytáhl jsem vstřikovač obrátil ho zapojil elektro i přívod a neotvírá žádná nafta nevystříkne. To prostě nechápu nejsem nováček v opravách ale toto nechápu. Neřešil někdo něco podobného? Když chytne tak koří černě a pokud ho vytočím tak začne mlátit až do zastavení motoru a znovu nejde nastartovat. :roll:
Zvoník
Příspěvky: 245
Registrován: pon 22 lis 2010, 20:25
Bydliště: Praha 6, Kladenská ulice
Kontaktovat uživatele:

Re: Smart 0,8 Cdi nestartuje

Příspěvek od Zvoník »

Zdravím po dlouhé době všechny lidi se Smarty!
Naposled jsem zde byl s tím, že mi zlobí Smart diesel 0,8 se startováním jen při určité teplotě motoru kolem 50 stupňů, když ho teplý chcípnu a pak nechám chladnout. A právě při těch cca 50 stupních pak nechtěl startovat. Přišla zima a chladnutí bylo rychlejší, takže mi to čekání až tak nevadilo. Řekl jsem si, že na jaře až v létě příštího roku vyměním to blbé čidlo otáček u setrvačníku, ale vylezla z toho docela jiná závada, o níž teď napíšu. Mám to jisté, poněvadž jsem s tím do žádného servisu nešel, neboť by mě tam povyměňovali snad všechno, než by na to přišli. A bylo by to drahý!
Tedy: Koncem zimy mi někde z motoru začala kapat nafta. Je malinko, ale to stačilo k tomu, abych se snažil najít to místo. Po dlouhém hledání jsem našel lehce prodřenou plastovou trubičku těsně u motoru hned vedle trubky nalévacího otvoru paliva, kde je dál napojena plast. trubička na pryžovou hadičku k motoru k tryskám. Jsou tam dvě plast. trubičky. Přívodní a zpětná. Zpětná byla vlhká od nafty. Opravil jsem to místo. Za týden mi hned vedle začala kapat i ta přívodní. Opět prodřená. Zase opraveno. Pak už byla tato závada vyřešena a čekal jsem na teplé počasí, abych nechal vyměnit čidlo otáček kvůli tomu nestartování, když mě to někde při chladnutí motoru nechá. A závada se NEKONALA ani při těch strašných vedrech! Ani jednou a nikde v žádném režimu chladnutí motoru.
Z toho usuzuji, že problém byl v ZAVZDUŠNĚNÍ palivového přívodu a odvodu, a to i v situaci, že trubička s naftou ještě netekla, ale jen připouštěla vzduch dovnitř palivového systému. Prostě po výměně těch hadiček problém nestartování úplně zmizel.
Proto jsem se ozval tak pozdě, že jsem nevěřil, že to může být jenom tímto. Stále jsem čekal na starou závadu a nic. Auto je denně v provozu a už mám najeto celkem 280 000 km! Od doby závady jsem najel bez závady asi 25 000 km. - To je jen můj osobní poznatek...
Nemám počítač, jenom mobil.
A nemám velký auto. Smartík zváný Borůvka z Řípu zahynul na poli... Je již nově zastoupen černým Smartkem diesel cabrio pokřtěným Hašlerka!
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Smart 0,8 Cdi nestartuje

Příspěvek od JBC »

Děkujeme za informaci!
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Horizontař
Příspěvky: 14
Registrován: ned 28 čer 2015, 09:39
Bydliště: Přerov

Re: Smart 0,8 Cdi nestartuje

Příspěvek od Horizontař »

Ahoj smarťaci.Mám ten samí problém.Žena dojela na křižovatku auto po chvilce zdechlo a už nejde nastartovat.Přečetl jsem toho dost a nevím kde začít hledat chybu.Samozřejmě začnu od palivového filtru a budu pokračovat dál.Pro mě by bylo jednodušší kdyby tu byl borec kterej rozumí smartum a bydlel by někde okolo Přerova a byl by ochoten na to mrknout, nebo nějakej kontak.Mám smart 0,8 CDI r.v.2001 Starter točí ale motor ani ťuk.Zatím dík za nějáké odpovědi.
PS naftu tam má kdyby se chtěl někdo zeptat :D
0,8 CDI, 2001
Jindřich
Smart ACE
Příspěvky: 1115
Registrován: pát 23 srp 2013, 11:51
Bydliště: Provodín 41

Re: Smart 0,8 Cdi nestartuje

Příspěvek od Jindřich »

A svítí ti nějaká kontrolka nebo ne ?? *smart*
SMART CITY-Coupe,1999/06/40 kW,žlutý drak *trsám*
Horizontař
Příspěvky: 14
Registrován: ned 28 čer 2015, 09:39
Bydliště: Přerov

Re: Smart 0,8 Cdi nestartuje

Příspěvek od Horizontař »

Nejsem žádný odborník,ale když nenastartuješ tak ti svítí kontrolka oleje a kontrolka motoru pořád.Zhasnou aš motor naskočí.Když nezhasnou při běžícím motoru tak pak je problém nebo né?
0,8 CDI, 2001
Horizontař
Příspěvky: 14
Registrován: ned 28 čer 2015, 09:39
Bydliště: Přerov

Re: Smart 0,8 Cdi nestartuje

Příspěvek od Horizontař »

Dneska jsem vyměnil palivovej filtr (mimochodem co s něho teklo když jsem ho chtěl profouknout nebudu ani komentovat)po cca 5tým pokusu motor naskočil ale jen na chvilku a od té doby opět nic.Točí a točí a nechytá.Tak se ptám je třeba nějak odvzdušnit palivový systém po výměně filtru?Aještě jedna otázka je někde zásuvka na diagnostiku?
0,8 CDI, 2001
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Smart 0,8 Cdi nestartuje

Příspěvek od JBC »

Je. Nad kolenama řidiče se nachází hlavní řídící jednotka. Ty tam máš jednotku ZEE. Jak to vypadá se zásuvkou se podívej tady: http://www.fq101.co.uk/how-to-guides/fo ... -obdmk1to6
Ale běžně dostupné diagnostiky si s tím nemusí poradit ...
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Jindřich
Smart ACE
Příspěvky: 1115
Registrován: pát 23 srp 2013, 11:51
Bydliště: Provodín 41

Re: Smart 0,8 Cdi nestartuje

Příspěvek od Jindřich »

Horizontař píše: ned 06 kvě 2018, 08:07 Nejsem žádný odborník.........
Myslel jsem samozřejmě, než to manželce chcíplo.... *posádka*
SMART CITY-Coupe,1999/06/40 kW,žlutý drak *trsám*
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Smart 0,8 Cdi nestartuje

Příspěvek od Winterwolf »

A jde ti nafta do vstřiků :?: Je možné, že kromě zadělaného filtru máš problém i jinde po cestě.

Zkus ještě jednou vyndat ten filtr a koukni v jakém je stavu jestli nemáš bordel v nádrži a filtr je opět zacpaný.
Horizontař
Příspěvky: 14
Registrován: ned 28 čer 2015, 09:39
Bydliště: Přerov

Re: Smart 0,8 Cdi nestartuje

Příspěvek od Horizontař »

Jindřich píše: ned 06 kvě 2018, 20:59
Horizontař píše: ned 06 kvě 2018, 08:07 Nejsem žádný odborník.........
Myslel jsem samozřejmě, než to manželce chcíplo.... *posádka*
Říkala že jí nic nesvítilo.
0,8 CDI, 2001
Odpovědět