Start aj s mtrvou baterkou

Řešení problémů elektroinstalace, schémata, návrhy na změny
Odpovědět
marcus

Start aj s mtrvou baterkou

Příspěvek od marcus »

Dnes som tak behal po nete a docital sa ze Smart sa da startovat aj ked ma mrtvu baterku. Je to trosku zlozite ale ze vraj sa to da :lol: ja osobne som to nevedel ..

1.krok dat kluc do polohy 1
2.krok stat na brzde
3.drzat radiacu paku na +
4.uvolnit brzdu
5.stlacit plyn na podlahu
6.odbrzdit rucnu

a nechat sa tlacit alebo spustit sa z kopca
motor by mal naskocit ;)
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

To je fajn n?vod, jen?e ta baterka by m?la b?t podle m? jen polomrtv?, aby sv?tili alespo? kontrolky, budil se altern?tor a fungovala p?evodovka. Mysl?m to tak, ?e j? parkuju se za?azenou zp?te?kou a aby do?lo k p?e?azen? na 1 p?i poloze p?ky do +, mus? b?t v baterce je?t? n?jak? ?t?va. Jedin? mo?nost by byla zkusit to str?it na zp?te?ku. Motoru by m?lo b?t roztla?ov?n? jedno, vezmu-li v potaz, ?e rozvody jsou hnan? ?et?zkem a ne ?emenem, kter? m??e p?esko?it, ot?zkou z?st?v? co na to ?ekne katalyz?tor, kter?mu tenhle styl startu ?kod?. ?ekl bych, ?e startovac? kabely budou ?etrn?j?? metodou jak Smart nato?it.

I tak je tohle ?e?en? startu jako nouzovku dobr? asi v?d?t. Hned si ten postup vytisknu a d?m do auta k servisn? kn??ce pro p??pad pot?eby :D
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

no asi je to len ak clovek stoji niekde v lese kilometre od civilizacie ja osobne stratujem cez kable od zosikov ;)
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Asi tak n?jak.

Mal? p?ipom?nka ... p??hla?ujte se pros?m nebo se alespo? podepi?te sv?m nickem a? je vid?t kdo vlo?il p??sp?vek.

D?kuji
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
made
Příspěvky: 15
Registrován: úte 08 srp 2006, 20:45
Bydliště: praha

Příspěvek od made »

Docela dobrej navod nekdy to skusim ale moc se mi tomu verit nechce :lol:
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

made píše:Docela dobrej navod nekdy to skusim ale moc se mi tomu verit nechce :lol:
Ne? to za?ne? zkou?et, tak nap?ed mus?? umrtvit svoj? baterku. Jestli nev?? jak j? k tomu donutit, m??u Ti darovat jeden n?stroj na umrtven?, jmenuje se "KLEMA" :lol:
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
made
Příspěvky: 15
Registrován: úte 08 srp 2006, 20:45
Bydliště: praha

Příspěvek od made »

DYK77 píše:
made píše:Docela dobrej navod nekdy to skusim ale moc se mi tomu verit nechce :lol:
Ne? to za?ne? zkou?et, tak nap?ed mus?? umrtvit svoj? baterku. Jestli nev?? jak j? k tomu donutit, m??u Ti darovat jeden n?stroj na umrtven?, jmenuje se "KLEMA" :lol:
Ale neboj u nas se nejaka mrtva najde ale ne zas moooc mrtva :lol: :lol:
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Je to pravda, ale neplat? to pro mrtvou baterku, ale pro mrtv? starter.
Ov?em, kdy? baterka je?t? nebude tak moc mrtv?, ale se starterem u? nepohne, m?lo by to taky fungovat.

Obrázek
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
David0600
Smart ACE
Příspěvky: 7764
Registrován: úte 07 bře 2006, 07:43
Bydliště: Velké Popovice

Příspěvek od David0600 »

super a ne? to nasko?? se jen modlit at to ten motor vydr?
nemám rád tdičkáře, protože moje tédéíčko 5l při 200km/h nežere a stejně benzín je benzín i když někdy tu naftu mám rád přece jenom čtyř litrovej benzín má víc chutě než dvoulitrovej commonrail
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Je to p??mo z p??ru?ky str. 10-24, tak by to m?lo b?t OK. Smart m? rozvodovej ?et?zek, tak je to v poho, akor?t nev?m co by na to ?ekl katalyz?tor, kdyby to bylo moc ?asto, ten tohle toti? moc r?d nem?, ale jako nouzovka je to dobr? v?d?t.
Asi bych byl p?i tom roztahov?n? pro sichra telefonicky v kontaktu s t?m druh?m.
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
David0600
Smart ACE
Příspěvky: 7764
Registrován: úte 07 bře 2006, 07:43
Bydliště: Velké Popovice

Příspěvek od David0600 »

to ur?it? je to v p??pad? poruchy start?ru nouzov? nastartovat a bez chc?pnut? do servisu
nemám rád tdičkáře, protože moje tédéíčko 5l při 200km/h nežere a stejně benzín je benzín i když někdy tu naftu mám rád přece jenom čtyř litrovej benzín má víc chutě než dvoulitrovej commonrail
Odpovědět