Problem s prevodovkou

Řešení problémů převodovky, spojky, řazení
pavel3.0.9p
Příspěvky: 36
Registrován: úte 03 bře 2015, 19:05
Bydliště: tábor

Re: Problem s prevodovkou

Příspěvek od pavel3.0.9p »

tak jsem se posunul snad o kousek dal. Nasel jsem prodřený zluty drat, tak jsem ho rozholil a byl cely zoxidovany a drzel na pár drátcích.provizorne jsem ho ocistil a spojil , chyba uz sla smazat a uz se neobjevila. tak jsem to zkusil nahodit. auto zaradilo a poposkocilo problikly 3 pomlčky a auto chciplo. Ted uz nejde nejde nastartovat.
Vsiml jsem si, ze aktuator podle drazek je na max zasunuty. Takze předpokládám,ze bud je derava ta paka a nebo je uz spojka hodne sjeta a dostatečně nevystavuje. Proto to nezaradi a kdyz tak se to dusi a nechce rozjet. Může byt muj prepoklad spravny?Opravim drat a vyzkousi. vyndat actuator. Zatim moc dekuji vsem za rady
smart for two 0.8CDI pure rok 12/2002
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Problem s prevodovkou

Příspěvek od JBC »

Ano, předpoklad může být správný. U rychlostí dopředu převodovka nečeká na úplné zastavení předlohového hřídele a pomocí synchronu se snaží zařadit kvalt - to je to "dušení se", protože synchron se snaží za každou cenu zařadit kvalt, tak vlastně zabírá místo spojky.
Na zpátečku by se dusit neměl, protože pokud se nezastaví předloha, tak se ani nepokouší zařadit. Alespoň takhle utkvěly jinde načerpané informace v mé hlavě!
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
pavel3.0.9p
Příspěvky: 36
Registrován: úte 03 bře 2015, 19:05
Bydliště: tábor

Re: Problem s prevodovkou

Příspěvek od pavel3.0.9p »

takže předpoklad byl správný. Díra v ovládaci pace,ktera vystavuje spojku. Tyčka aktuátoru byla cca 1cm vmačklá do té páky, Proto to psalo ty chyby, asi by slo to provizorně opravit, ale když jsem tak daleko,tak jsem sundal převodovku, je Ko i spojkové ložisko. lamela a přítlačak se zda dobry. Vyměním to vse za nove, dam nové gufera ,pri demontáži jsem jeste narazil na praskle krouzky na ABS. Doufam,ze po výměně spojky a nastaveni bude už vse ok Děkuji za rady
smart for two 0.8CDI pure rok 12/2002
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Problem s prevodovkou

Příspěvek od JBC »

Takže jsem Tě nasměroval správně! Zas můžu machrovat...
JBC píše: ned 24 led 2021, 19:08 ... sis označil na převodovce? Totiž - občas se někomu stane, že ta páka uvnitř spojky, do které se aktuátor opírá, se proděraví! Místo ďolíku pro tyčku aktuátoru je tam díra, takže tyčka projede skrz. Z venku to vypadá, že aktuátor normálně pracuje (a on taky pracuje), ale na spojku "nešlape", protože projíždí skrz.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
pavel3.0.9p
Příspěvky: 36
Registrován: úte 03 bře 2015, 19:05
Bydliště: tábor

Re: Problem s prevodovkou

Příspěvek od pavel3.0.9p »

jo jo díky
smart for two 0.8CDI pure rok 12/2002
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Problem s prevodovkou

Příspěvek od JBC »

Jo, neni zač!
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Odpovědět