Baterie pro ForTwo 07

Řešení problémů elektroinstalace, schémata, návrhy na změny
Odpovědět
Uživatelský avatar
Bart
Příspěvky: 13
Registrován: ned 31 črc 2011, 10:46
Bydliště: Prague

Baterie pro ForTwo 07

Příspěvek od Bart »

Pritulkyni zemrela baterka, tak objednam klasiku dle tabulek a jen se jdu juknou co budu potrebovat za naradi a ouha. Na boku odfukovaci hadicka. Volam kamosovi v zoufaltvi co s tim a Mercedes pry pouziva gelovky, aby v pripade otocky pres boudicku nekapal elektrolit spolujezdci na hlavu. Ono i odparovani do slepe dutiny pod kobereckem nebude na klasicke baterce asi to prave. Jak to resite ?? Velice specha, diky moc.
... nafta patri do kamen a traktoru ...
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: Baterie pro ForTwo 07

Příspěvek od DYK77 »

Moc tomu sledu událostí nerozumím.
Máš nebo nemáš objednanou novou baterii ? Pokud ano, tak objednávku zruš a řiď se kamarádovými radami.
Stávající starý akumulátor je tedy s připojenou hadičkou pro dvětrání ? Byl s tím nějaký problém?
Pokud vím, tak Smart není jediné auto, které má baterii v interiéru. Rychle mě napadá stará Š120, která ji měla za zadními sedadly a pak Renault Scenic I. generace , který ji měl tuším po sedadlem spolujezdce a to ještě v dobách, kdy jsme neměli ponětí o pojmu gelový akumulátor. Co jsme ale znali, byl bezúdržbový akumulátor, takže bych se na nějakou gelovku 1,2,3.. :idea:
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
Bart
Příspěvky: 13
Registrován: ned 31 črc 2011, 10:46
Bydliště: Prague

Re: Baterie pro ForTwo 07

Příspěvek od Bart »

Napsal jsem to asi v prilis velkem spechu :-) Baterku jsem objednal v Kelly, kde beru dily na vsechna auta. Bohuzel s podobnym detailem jako odvetrani se tam moc nikdo nezabyva, proto jsem nasledne objednavku zrusil a uvazuju co dal. Smysl dotazu byl: davate mistri mehaaanici mhohonasobne drazsi gelovou baterku ??? Nebo jen beznou s odvetranim, ktera po sleve prijde treba od Bosche na litrik. P.S. V Audi TT je treba za sedackama bezna kyselinova baterie a vyrobce to nijak neresi. Ani odvetrani ani gel.
... nafta patri do kamen a traktoru ...
Uživatelský avatar
mugwai59
Smart ACE
Příspěvky: 1490
Registrován: pát 25 led 2013, 12:31
Bydliště: Ivančice u Brna

Re: Baterie pro ForTwo 07

Příspěvek od mugwai59 »

Co tu borci zase resite za theoretic Sci-Fi ? :D) (kamos co si mu volal asi cte moc detektivky misto praxe v Mercedesu) :D)))
To se uz neda cist ty bludy:))) .. za prve Smartie samozrejme NEMA zadnou gelovku, za druhe gelovky stoji za hovno (prestoze drahy), nemaji vydrz a nesnesou zatez (starter apod.):).
A za treti je tam jen normalni "bezudrzbova" (shora spunty zalepene nalepkou) baterka s odvetranim do boku:).

Do CDi jsem koupil tuhle (super pomer cena / kapacita / startovaci proud 550A) http://www.transa.cz/ProductDetail.aspx?ProductId=2194

Je jen nizsi a pod plechovy drzak je treba vrazit kousek polystyrenu cca 1-2cm tlustyho, nebo te tuhe penovky, to je fuck:).
Ty cerne obdelnicky na bokach jsou zatky odvetrani, z nichz jedna je uz s predlisovanou dirkou z plastu cca 5mm, prevrtal jsem AKU vrtajdou na 5,5mm a presne tam padlo puvodni kolinko z hadicky z vycichle Varty co tam byla:).

Jo a zatky si das na stranu kam potrebujes - cize v tomto pripade doleva k hadicce pri pohledu od kontaktu:).
Letu zdar! :D))).
Smart ForTwo Cabrio Pulse 2003 / 0.7 l / 45kW / 21.1.2015 - 107100 km - 5,3l/100km / NAT_Obrázek
Smart ForTwo Cabrio Passion 2001 / 0.8 l / 30kW / 26.4.2016 - 106400 km - 4,4l/100km / DIESEL_Obrázek
Uživatelský avatar
daniel
Příspěvky: 176
Registrován: pon 02 říj 2006, 22:43
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Baterie pro ForTwo 07

Příspěvek od daniel »

"P.S. V Audi TT je treba za sedackama bezna kyselinova baterie a vyrobce to nijak neresi. Ani odvetrani ani gel".

Tak v TT jsem měl baterku za sedadlama pouze tehdy, pokud jsem si ji tam dal (svítilnu) :D jinak je baterka klasicky vepředu po pravé straně vedle motoru...
Smart Fortwo Cabrio Pure 450 - r.v. 2001 (pistáciový body panel/černý tridion) 45 kW / alu Lorinser Speedy 17" (používán 2006 - 2008)
Smart Fortwo Silverstyle 450 - r.v. 2000 (stříbrný body panel/stříbrný tridion) 40 kW / alu Sportline 15" (používán 2015 - 2016)
Smart Fortwo MHD Passion 451 - r.v. 2009 (černý body panel/stříbrný tridion) 52 kW / alu Brabus Monoblock VII 17" (používán 2016 - 2022)

Smart Fortwo EQ Cabrio 453 - r.v. 2019 (titanium grey/černý tridion) 60 kW / alu 15" (používán od 2022)
Uživatelský avatar
mugwai59
Smart ACE
Příspěvky: 1490
Registrován: pát 25 led 2013, 12:31
Bydliště: Ivančice u Brna

Re: Baterie pro ForTwo 07

Příspěvek od mugwai59 »

Barty ma vubec nejaky divny informace:).
Byt jeho pritulkyni, tak si jej drzim od auticka dal, nebo mi tam soupne pod palubovku nejaky mini-reakor z Voyageru, hehe :D))) .
Smart ForTwo Cabrio Pulse 2003 / 0.7 l / 45kW / 21.1.2015 - 107100 km - 5,3l/100km / NAT_Obrázek
Smart ForTwo Cabrio Passion 2001 / 0.8 l / 30kW / 26.4.2016 - 106400 km - 4,4l/100km / DIESEL_Obrázek
Uživatelský avatar
Bart
Příspěvky: 13
Registrován: ned 31 črc 2011, 10:46
Bydliště: Prague

Re: Baterie pro ForTwo 07

Příspěvek od Bart »

Z jinych for, kde jsem uz nastesti za mazaka vim, ze kazdy novacek je idealnim stredem vtipku. Soucasne priznavam, ze muj dotaz vyzniva pomerne stupidne. Proste Smartolet je trosku jine auticko. Informace s gelovkou je skutecne mega kravina, sorry (naivne jsem veril profikum ...), baterka tam je uplne obycejna, klasika. Bohuzel problem je nakonec jinde a stroj byl odtazen do servisu. Ihned po montazi nove baterky motor naskocil na prvni otoceni. Po cca 10 hodinach uz auto zase nenastartuje, baterka vybita. Pro rejpaly dodavam, ze auto celou dobu nesvitilo :-)

To Daniel: tvoje machrovani je uplne zbytecne. TT 1 jedna ma baterku v levo vpredu, TT 2 ma baterku vpravo vzadu. Skoda, zes ustrnul u te jednicky :-)
... nafta patri do kamen a traktoru ...
Uživatelský avatar
mugwai59
Smart ACE
Příspěvky: 1490
Registrován: pát 25 led 2013, 12:31
Bydliště: Ivančice u Brna

Re: Baterie pro ForTwo 07

Příspěvek od mugwai59 »

Tak aspon ze rozumis srande a nejses nejaka princezna co se hned nafoukne jako zaba, nez pukne vzteky, toz vitej synku:) .
Na mazaka v klidu zapomen, clovek je bazant co se uci za pochodu celej zivot, kam strcis hubu, tak jses automaticky za bazanta :D )))
-----------------------------------
Ale k veci .. hmmm .. cize nedobijime, ze jo ?:)
Zkus sjet kontorlou napred vsecky kabely od predku od baterky dozadu ke starteru a altiku, vcetne (a hlavne) kostry motoru, hlavne tech co jsou pod stalym vlivem pocasi:).

Mel jsem kdysi vyyhnile ocko od starteru k alternatoru, naprazdno jsi nanasel ani h...o, dobijeci napeti jako krava, i pri plnem zatizeni:).
Ale starty se taky nejak moc zvesela nekonaly a baterka taky rychle vadla, musel jsem porad dobijet, nez jsem na tu svinarnu prisel:).
Smart ForTwo Cabrio Pulse 2003 / 0.7 l / 45kW / 21.1.2015 - 107100 km - 5,3l/100km / NAT_Obrázek
Smart ForTwo Cabrio Passion 2001 / 0.8 l / 30kW / 26.4.2016 - 106400 km - 4,4l/100km / DIESEL_Obrázek
Uživatelský avatar
daniel
Příspěvky: 176
Registrován: pon 02 říj 2006, 22:43
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Baterie pro ForTwo 07

Příspěvek od daniel »

To Bart: Machrování není zbytečné, protože to nebylo machrování, ale pouhé historické konstatování. Jsem rád, že jsi už konečně rozdělil TT na 1 a 2 (i když 3 chybí). TT první generace jsem měl v době, kdy se druhá generace ani nevyráběla. Z toho lze odvodit, že dnes je pro mě aktuální generace třetí. Pokud je tady řeč o ustrnutí můžeš nám o ni klidně napsat, ale hlavně se kvůli toho netrap :mrgreen:
Smart Fortwo Cabrio Pure 450 - r.v. 2001 (pistáciový body panel/černý tridion) 45 kW / alu Lorinser Speedy 17" (používán 2006 - 2008)
Smart Fortwo Silverstyle 450 - r.v. 2000 (stříbrný body panel/stříbrný tridion) 40 kW / alu Sportline 15" (používán 2015 - 2016)
Smart Fortwo MHD Passion 451 - r.v. 2009 (černý body panel/stříbrný tridion) 52 kW / alu Brabus Monoblock VII 17" (používán 2016 - 2022)

Smart Fortwo EQ Cabrio 453 - r.v. 2019 (titanium grey/černý tridion) 60 kW / alu 15" (používán od 2022)
Uživatelský avatar
Bart
Příspěvky: 13
Registrován: ned 31 črc 2011, 10:46
Bydliště: Prague

Re: Baterie pro ForTwo 07

Příspěvek od Bart »

Kolega na off foru povazuje svuj stroj za posedly dablem. Tak daleko to snad se Smartoletem jeste nedoslo :-) V kazdem pripade stroj po nacteni nevykazoval zadne, ani sporadicke chyby a zatim startuje. Dal ukaze cas, co se bude dit po delsim stani ...
... nafta patri do kamen a traktoru ...
Odpovědět